Archiv

Lhota - Vejprnice

15.06.2019 09:45

Sraz: 9:45 na konečné tramvaje č. 4 Bory.

S sebou: jídlo a pití (min. 1litr), oddílový šátek, 5 drachem, 10,- Kč na vlak, Plzeňská karta.

Konec: 17:42 na hlavním vlakovém nádraží.

 

Zúčastnili se: Bodlák, Kaktus, Perla, Želva, Blondýn, Elfík, Kraťasák, Pěna, Vosička, Váleček, Ruben, Kokoska, Husky, Dýně, Otázka

Intercamp - pro přihlášené S+S

05.06.2019 18:30

Termín: 5. - 10. 6. 2019

 

Program a vybavení stále narůstá. Pravidelně sledujte.

 

PROGRAM:

Ve středu odpoledne odjezd vlakem do Prahy, kde nás nabere autobus vypravený se skauty z Hradce Králového. Přejezd přes noc k Amsterdamu (cca 8 ranní hodina), přesun do města se samostatnou prohlídkou. Poté přejezd na tábořiště PBC Austerlitz u Utrechtu (cca hodina jízdy). V pátek dopoledne volný program v Utrechtu (11-15 h), odpoledne přesun na IC do De Steggu.

Sobota a neděle program Intercampu. Informace v češině.pdf (2774653). Jsme subcamp 6 (Squirrel).

Pondělí - odjezd okolo 8 hodiny (bohužel nestihneme závěrečný ceremoniál), předpokládaný příjezd do Prahy 19:00. Podle příjezdu do Prahy bude ovlivněn spoj do Plzně.

 

Sraz: středa 5. 6. 2019v 18:30 na hlavním vlakovém nádraží. V 18:15 u soudu lze naložit příruční zavazadlo do Fčelky auta (to pojede do Prahy).

S sebou: příruční zavazadlo do busu - pas či občanka, peníze, eura, léky, kinedryl, kartáček a pasta, jídlo a pití na středu a čtvrtek, deštník či pláštěnka, popř. deka a polštář do busu, pohodlné oblečení.

Dále vlastní jídlo, spacák, karimatka, baterka (nejlépe 2), kroj s označením České republiky + národní šátek, ešus či miska a příbor, hygienické potřeby, toaletní papír, voňavka, opalovací krém, oblečení jak do města, tak i do přírody, pláštěnka, náhradní boty, oddílové triko, kapesné v Kč i v Eurech, občanský průkaz či pas, malý batoh.

Dobrovolné vybavení: bílé triko pro potisk IC, powerbanka, plechovka na dělání palačinek (viz. Informace), instantní nápoj,

Pojištění: cestovní pojištění Allianz - skautská hromadná sleva (své si dělat nemusíte).

Stravování: 3x společná večeře (rajská omáčka, kuře na paprice, španělský ptáček), ráno čaj, ostatní jídlo své. Možnost "lehce" nakoupit v blízké obci, k dispozici budou i vozy s občerstvením, kde zakoupit za speciální ceny (doufejme speciálně levnější).

Ubytování: 1x noc v autobuse, 1x noc v oddílových stanech na skautském tábořišti PBC Austerlitz, 3x noclech v oddílových stanech na louce u De Steeg. 

Návrat: pondělí 10. 6. 2019 (čas záleží na příjezdu do Čech)

 

Oddílově bereme: stany, plynová bomba s vařičem (pouze na společné vaření, max. ohřátí vody na instatní jídla), kanystr na pitnou vodu, solární srprcha, čaj, 3x společné jídlo, odpadkové pytle, 2x hrnce, plachta. 

 

INFO:

České stránky - nic moc

Český FB

Oficiální stránky

Oficiální FB

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Brumík, Bambule, Elfík, Upír, Chilli, Kajman, Předseda, Kraťasák

Vyrazili s námi: Hasič (28), Eli (27)

PRAHA - Po stopách Sherlocka Holmese - pro Lišky a skautky z Lasiček, R+R

25.05.2019 07:30

PRAHA - Po stopách Sherlocka Holmese

 

Vydáme se do hlavního města Prahy za historií, kulturou, zábavou, napětím prostřednictvím procházky, hry a únikovky.

 

Sraz: 7:30 na Centrálním autobusovém nádraží (autobus odjíždí v 7:50)

S sebou: slušné městské oblečení (nebudeme se nikde prodírat a povalovat), 250,- Kč (bus, metro, únikovka), nějaké kapesné, sváča, pití, pohodlné boty.

Návrat: 19:10 CAN

 

Účastnili se: Hopsa, Fčelka, Perla, Brumík, Čiči, Předseda, Upír, Chilli, Kraťasák, Bambule, Elfík, Žvejka, šerpa, Pinkie

 

Okolí Kozlu

18.05.2019 09:30

Sraz: 9:30 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: jídlo a pití (min. 1litr), oddílový šátek, 5 drachem, 30,- Kč na vlak.

Konec: 16:49 na hlavním vlakovém nádraží.

 

Středisková akce pro S+S a R+R (starší 13ti let)

10.05.2019 16:00

Termín 10. - 12. 5. 2019

Akce je určena pro skauty + skautky a rovery + rangers od 13ti let dál.

Jedná se o herní setkání, při kterém si zahrajete hry, seznámíte se s ostatními členy jiných oddílů a nebudete se muset starat o nikoho jiného než sami o sebe.

Vybavení: Zvažte potřebnost věcí oproti vaší síle, jelikož cesta od vlaku k tábořišti je cca 10 km. Stany budou oddílové, vyzvednete si je napůl cesty.

 
 
Předpověď ukazuje chladnější a mokré počasí. Proto klidně nabalte řízky, ale k nim jistě teplý spacák, karimatku, pláštěnku (nepromokavá bunda vám po chvíli deště promokne), naimpregnované boty (třeba i dvoje). Po celou dobu se stravujete sami až na sobotní oběd, pití si vezměte na pátek a část soboty, jinak bude zajištěna voda, čaj.

 

Velikonoce v Mostě

19.04.2019 00:00

V druhé polovině měsíce dubna se vydáme na prodloužený víkend do města Most. Poznáme centrum i blízké okolí města.

 

Všichni starší 9-ti let (včetně) si svůj batoh povezou vlakem a musí být schopni si svůj batoh odnést kratší vzdálenost. Mladším se batohy naloží a odvezou již z Plzně. Všechny věci zabalte do batohu, společně se spacákem či karimatkou (popř. pevně připevněte k batohu). Rodiče, balte se svými dětmi. Ať ví, jak věci zabalit zpět, a co kde v batohu vůbec mají.

 

Termín PÁ 19. 4. - PO 22. 4. 2019 

 

Sraz: v 9:30 na hlavním vlakovém nádraží. V 9:15 v Nádražní ulici nebo o něco výš u soudu (podle volných parkovacích míst) pro ty, co využijí nakládku batohů (mladší 9-ti let), hudebních nástrojů (kytara, ukulele), křehkých potravin (mazance, beránci).

Cena: Vybírá se 550,- Kč. Cena zahrnuje ubytování, dopravu, jídlo, vstup do hvězdárny, vyrábění. 

Stravování: budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu a pití na celý pátek.

Ubytování: budeme přebývat ve zděné budově na skautské základně. K dispozici kuchyňka, WC, elektřina, pitná voda, teplá voda, sprcha. Spí se na zemi, proto zapotřebí karimatka.

S sebou: malý batoh, spacák, karimatka, přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,...), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíce, oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky), drachmy (stačí 10 drachem).

Návrat: pondělí v 13:54 hod na hlavní vlakové nádraží. POZOR změna - původní čas v rozpise je o dvě hodiny později.

Pošlete e-mail (23.severka@seznam.cz) s účastí i neúčastí na akci nejpozději do 31. 3. 2019. Lístky na vlak s místenkou se musí zakoupit dříve.

Zúčastnili se: Bodlák, Fčelka, Hopsinka,Kaktus, Perla, Želva, Morče, Blondýn, Kajman, Chilli, Kraťasák, Gormit, Elfík, Bambule, Kára, Pěna, Zubka, Vosička, Miki, Tonda, Houska, Hroznýš, Lepík, Ruben, Otázka, Dýně, Wifi, Bacil, Čipsík,

Navštívili nás: Ondra, Bleška, Filípek, Pavouček, Krabík, Sokol, Riki

Malá mlsná opice - pro mladší 11ti let

07.04.2019 08:00

Skautské závody pro světlušky a vlčata. S Malou mlsnou opicí se vydáme tentokrát do školy.

Sraz: v 8:00 v klubovně na Plzeňské cestě.


S sebou: kroj, popř. oddílové triko + šátek, svačina a pití, pláštěnka


Konec: bude upřesněn na srazu.


Zúčastnili se: Bodlák, Pěna, Minnie, Bambi, Dino, Dýně, Oskar

Kouliáda - 29. narozeniny oddílu

06.04.2019 10:00

Kořeny oddílu Severka sahají až do padesátých let 20. století (viz. záložka Historie). Po Sametové revoluci, kdy byl skauting opět zpřístupněn vzniká nový oddíl - třetí generace Severky. Sraz na první schůzku byl 23. března 1990 na náměstí „U Andělíčka“.


Od této doby se oddíl pravidelně každý rok na jaře (až na menší odmlku) schází na náměstí Republiky a odtud se putuje do lesů pod Krkavcem, kde se odehrává turnaj v různých disciplínách hodu koulí - Velká superkulešou aneb Vrhni jak umíš.

Sraz: v 10:00 na náměstí Republiky

Co s sebou: KROJ (kdo ještě nemá, tak oddílové tričko + oddílový šátek - k zakoupení na družinovkách), buřtíka na opečení, pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, lístek na MHD nebo Plzeňská karta.

Konec: v 17:00 na konečné tramvaje č. 4 na Košutce.

V případě, že někdo má odpoledne jiné plány, přijďte alespoň v 10:00 na společné foto na náměstí.

Program: Společné foto v krojích před Andělíčkem na náměstí. Přesun MHD na Košutku. Cesta na kouloviště. Turnaj v Kouliádě. Hry. Vyhodnocení Kouliády. Cesta zpět.

 

Aquapark Beroun - akce je určená pro plavce starší 9ti let!

16.03.2019 11:34

Tobogány, skluzavky a bazény v berounském aquaparku nesmějí chybět v programu našeho oddílu. 
Po procházce městem navštívíme medvědí vrch, kde jsou medvědi známé z Chaloupkových večerníčků. Pak už velká koupačka v aquaparku.

POZOR: akce je určená pro plavce starší 9ti let!

Sraz: 9:45 na hlavním vlakovém nádraží

S sebou: vhodné oblečení a obuv (z největší části se budeme pohybovat ve městě), pláštěnka, dostatek pití (min. 1 litr) a jídla, plavky, ručník, popř. pantofle, drachmy (stačí 10 drachem).

Cena: děti do 15 let 160,- Kč (vlak + vstupné), od 15 let 250,- Kč (vlak + vstupné).

Konec: 17:40 tamtéž

 

Turnaj ve stolních hrách

09.03.2019 10:00

Severácký turnaj ve stolních hrách, v prostorách nově opravené skautské základny u Seneckého rybníka. 

Sraz: 10:00 konečná tr. č. 1 Bolevec

S sebou: přezůvky, svačinu a pití, vhodné a pohodlné oblečení (budeme se pohybovat uvnitř i venku), 30,- Kč (startovné), drachmy (stačí 10 drachem).
Konec: 16:00 základna na Senečáku

 

Přespávačka na Senečáku - pro Lišky a skautky z Lasiček

08.03.2019 15:00

Přespávací akce pro skauty a skautky. Akce započne připraveným programem Lišek (2 hodiny) a Lasiček (2 hodiny). Na přespávačku navazuje sobotní oddílová akce Turnaj ve stolních hrách.


Sraz: v pátek 8. 3. v 15:00 u hřbitova, zastávka tramvaje č. 1 - Okounová


S sebou: spacák, karimatka, přezůvky, jídlo a pití na celou dobu akce, další potřebné věci, drachmy (stačí 10 drachem).


Cena: 20,- Kč nocleh, 30,- Kč startovné


Konec: v sobotu 9. 3. v 16:00 na Senečáku

 

Zimní návštěva tábořiště (Lišky)

09.02.2019 11:30

Družina Lišek se v únoru vydá navštívit letní tábořiště. Vede Upír.

Zúčastnili se: Bodlák, David, Upír, Kraťasák, Chilli,Čiči

Středisková výprava na sníh - mladší 12ti let

09.02.2019 07:30

Všechny mladší (12ti let) členy našeho oddílu v únoru čeká tradiční středisková výprava na Šumavu. Spolu se členy ostatních oddílů našeho skautského střediska se budeme věnovat sněhovým radovánkám.
 

Všechny mladší (12ti let) členy našeho oddílu v únoru čeká tradiční středisková výprava na Šumavu. Spolu se členy ostatních oddílů našeho skautského střediska se budeme věnovat sněhovým radovánkám.

Sraz v 7:30 na hlavním vlakovém nádraží v Plzni.

S sebou pití a jídlo na celý den, teplé oblečení a obuv, čepice, dvoje lyžařské rukavice, boby, náhradní ponožky, 100,- Kč.

Návrat v 18:10 na nádraží.

 

Účast nahlašte do 4. 2. 2019 na mail 23.severka@seznam.cz

 Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/strediskova-vyprava-na-snih/

Středisková výprava na sníh - mladší 12ti let

09.02.2019 07:30

Všechny mladší (12ti let) členy našeho oddílu v únoru čeká tradiční středisková výprava na Šumavu. Spolu se členy ostatních oddílů našeho skautského střediska se budeme věnovat sněhovým radovánkám.
 

Všechny mladší (12ti let) členy našeho oddílu v únoru čeká tradiční středisková výprava na Šumavu. Spolu se členy ostatních oddílů našeho skautského střediska se budeme věnovat sněhovým radovánkám.

Sraz v 7:30 na hlavním vlakovém nádraží v Plzni.

S sebou pití a jídlo na celý den, teplé oblečení a obuv, čepice, dvoje lyžařské rukavice, boby, náhradní ponožky, 100,- Kč.

Návrat v 18:10 na nádraží.

 

Účast nahlašte do 4. 2. 2019 na mail 23.severka@seznam.cz

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Blondýn, Brumík, Sťuart, Houska, Dino, Oskar, Lepík, Bára, Dýně, Bára, Pěna, Vivi7

Navštívili nás: Ela, Tom, Ondra

Křížový vrch

19.01.2019 07:45

V druhé polovině ledna se vydáme na zimní výpravu na Křížový vrch. Snad nám bude přát štěsstí a užijeme si pěknou zasněženou krajinu. Na Křížovém vrchu se ohřejeme u ohně.

Sraz: 7:45 na hl. vlakovém nádraží v Plzni

S sebou: vhodné oblečení a obuv podle počasí, svačina, pití (min. 1 litr), pláštěnka, oddílový šátek, 40 Kč na vlak
Konec: 15:42 tamtéž

 

Zúčastnili se: Bodlák, Fčelka, Hopsa, Kaktus, Perla, Blondýn, Čiči, Chilli, David, Upír, Kajman, Elfík, Vosička, Zubka, Pěna, Sťuart, Lepík, Ondrej, Bára Š., Katka, Otázka, Tonda

Promítání

05.01.2019 10:00

Promítání fotek z našeho celého skautského roku v útulných prostorách nově opravené skautské základny Senečák.

Sraz: 10:00 konečná tramvaje č. 1 Bolevec

S sebou: pláštěnka, oddílový šátek, všechny drachmy, dostatek jídla a pití na celý den.

Konec: 16:00 v klubovnách u Seneckého rybníka.

 

Zúčastnili se: Bodlák, Fčelka, Hopsa, Kaktus, Perla, Morče, Blondýn, Chilli, David, Kajman, Upír, Bambule, Elfík, Žvejka, Kára, Pěna, Vosička, Bacil, Bára, Bára, Brepta, Dýně, Plameňáček, Otázka, Houska, Lepík, Sťuart, Váleček, Maty, Miki, Oskar, Tonda

 

Navštívili nás: Pavouček, Krabík, Ondra, Bleška, Kája (Chilli)

Přespávačka Berušky + Lasičky

04.01.2019 16:30

     Přespávací akce pro dívčí část oddílu Severka. Programy Berušek a Lasiček budou povětšinou oddělené. A jaké budu? To se dozvíte až na místě. Aktivity se budou z velké části odehrávat uvnitř. Na přespávačku v sobotu navazuje celooddílová akce Promítání.

     Všechny věci zabalte dovnitř jednoho velkého batohu. Každý si svůj batoh ponese sám (cca 1 km).

 

Termín: pátek 4. 1. - sobota 5. 1. 2019

Sraz: pátek 4. 1. 2019 v 16:30 u hřbitova (zastávka tr. č. 1 Okounová - zastávka před konečnou Bolevec)

Cena: 50,- Kč

Stravování: společná pouze večeře + čaj, ostatní jídlo vlastní (svačina, snídaně, svačina)

Ubytování: spaní na zemi v nově zrekonstruované skautské základně Senečák

S sebou: spacák, karimatka, baterka, pláštěnka, přezůvky, oddílový šátek, oblečení dovnitř, oblečení na spaní, hygienické potřeby, všechny drachmy.

Konec: sobota 5. 1. v 16:00 klubovna u Seneckého rybníka.

 

Zúčastnily se: Fčelka, Hopsinka, Perla, Elfík, Bambule, Žvejka, Vosička, Pěna, Kára, Bára, Bacil, Bára, Brepta, Plameňáček, Dýně

Vánoční oddílovka

22.12.2018 10:00

Sraz: v 10:00 v klubovně na Plzeňské cestě

 

Program: 

Dopoledne si budeme v klubovně povídat o zvycích a tradicích, zpívat koledy, jíst přinesené vánoční cukroví, popíjet teplý čaj,...   Nakonec si vyzkoušíme pouštění lodiček.
Odpoledne se vydáme z Černic do lesů pod Radyni, kde ozdobíme stromek pro zvířátka (proto přineste tvrdý chléb, jablka apod.).

 

S sebou: svačina, pití, teplé oblečení, mls pro zvířátka (zelenina, lojové koule,...), cukroví, Plzeňska karta (nebo 1 lístek na MHD či 9 Kč) + 10,- Kč na vlak.

Návrat v 15:49 na Hlavním vlakovém nádraží.

 

Zúčastnili se: Bodlák, Fčelka, Hopsa, Kaktus, Blondýn, Perla, Morče, Želva, Bambule, Elfík, Kára, Pěna, Zubka, Vosička, Chilli, Kajman, Upír, Tarbík, Váleček, Lepík, Kokoska, Ondrej, Houska, Sťuart, Bacil, Bára Š., Pěna, Cestovatelka, Dýně, Otázka, Vivi, Laskonka, Maty, Erik, Miki, Oskar, Tonda

 

Navštívili nás: Riki, Kačka, Komárek, Karolína (Chilliho sestra)

Mikulášská nadílka

07.12.2018 16:00
Sraz: 16:00 hod v klubovně na Plzeňské cestě
 
Konec: v 19:00 tamtéž
 
Na začátku nás čeká krátká "vyvětrávací" procházka do okolí (Hradiště, Homolka,...). Poté v klubovně vyvoláme nebeské, ale i pekelné bytosti. Záleží, kdo se jak choval po celý rok.
 
Pro jistotu si každý připravte písničku či básničku jako úplatu za to, aby si to pekelníci rozmysleli a byli na nás hodnější.
 
Oddílovým zvykem je při Mikulášské nadílce obdarovat své kamarády v oddíle. Nejlépe nějakým drobným vyráběným dárkem (viditelně nadepiště jméno adresáta). Podepsané dárky se vloží do velké společné krabice, z které budou bytosti vybírat a rozdávat.
 
 
!!! Nezapomeňte na dárky pro kamarády !!!
 

Zúčastnili se: Bodlák, Fčelka, Hopsa, Perla, Kaktus, Morče, Blondýn, Brumík, Áma, Bacil, Bára K., Brepta, Cesťa, Dýně, Otázka, Plameňáček, Bambule, Elfík, Joli, Pěna, Pinkie, Šerpa, Vosička, Zubka, Žvejka, Dino, Houska, Lepík, Sťuart, Váleček, Chilli, Kajman, Předseda, Upír, Maty, Miki, Erik, Oskar, Prokop

Navštívili nás: Bleška, Filípek, Ondra, Pavouček, Ela, Tom, Ondra

Přespávačka pro Lišky a skautky

23.11.2018 17:00

Akce pro:  Upír, Kajman, Chilli, Předseda, Čiči, Gorit, Kraťasák, David, Elfík, Bambule, Žvejka, Šerpa a Pinkie

 

Sraz: Pá 23. 11. v 17:00 v klubovně na Plzeňské cestě.

S sebou: jídlo a pití na oba dny, spacák, karimatka, přezůvky, věci na spaní, hygienické potřeby.

Spaní: na zemi, možnost vytápění.

Jídlo: vlastní.

Návrat: So 24. 11. v 11:00 tamtéž.

 

Zúčastnili se: Bodlák, Fčelka, Hopsa, Upír, Kajman, Předseda, Gormit, Bambule, Šerpa, Elfík, Žvejka

Brigáda v Luftovce

17.11.2018 10:00

Tak jako každý rok, pomáháme Luftovce od listí a našemu oddílu k nějaké té kačce navíc, za kterou si pak můžeme koupit něco k radosti či užitku.

 

Aby nám práce vesele a rychleji utíkala vítáme jak členy oddílu, tak i jejich rodiče.

 

Sraz: v 10:00 v Luftovo zahradě (vpravo za Tyršovým mostem).

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pracovní oblečení a obuv, dle chuti něco na opečení.

Konec: bude upřesněn na srazu.

 

Halloweenské slavnosti dýně na Šumavě

02.11.2018 16:30

 

První víkend v měsíci listopadu se vydáme do lesů Šumavy k obci Javorná, kde strávíme dva dny, při kterých navštívíme blízké i vzdálenější okolí. 

 

Všechny věci balte s dětmi  do velkého batohu. Vše musí být zabaleno uvnitř. Všichni by měli být schopni svůj batoh unést alespoň na krátkou vzdálenost. Malý batoh vezměte zvlášť se svačinou, pitím.

Termín: pátek 2. 11. – neděle 4. 11. 2018.

Sraz: pátek 2. 11. v 16:30 na parkovišti u Centrálního autobusového nádraží. Zde na nás bude čekat bus.

Cena: 450,- Kč (120,- jídlo, 200,- Kč ubytování, 130,- doprava).

 

Stravování: budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu na pátek.

Ubytování: spíme ve skautské základně Bílý Orel. Jde o velkou zděnou stavbu plně vybavenou - elektřina, pitná voda, sprchy, kuchyňka,... Spaní je na postelích v jednotlivých pokojích ve svých spacácích.

 

S sebou: malý batoh, svačina a pití na pátek, baterka, pláštěnka, spacák, deka, přezůvky (nejlépe kecky), vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,...), psací potřeby (papír, tužka), stezka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (naimpregnované), oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky), halloweenský převlek, světýlko na halloweenský průvod = lampion či lucernička.


Návrat: neděle 4. 11. 2018 v 16:00 tamtéž jako na sraz.

 

Halloweenské slavnosti dýně jsou z důvodu ubytovací kapacity plně obsazeny.

 

www.krjplzen.cz/fotogalerie-bily-orelVíce zde: https://23-severka.webnode.cz/news/halloweenske-slavnosti-dyne-na-sumave/

Halloweenské slavnosti dýně na Šumavě

02.11.2018 16:30

 

První víkend v měsíci listopadu se vydáme do lesů Šumavy k obci Javorná, kde strávíme dva dny, při kterých navštívíme blízké i vzdálenější okolí. 

 

Všechny věci balte s dětmi  do velkého batohu. Vše musí být zabaleno uvnitř. Všichni by měli být schopni svůj batoh unést alespoň na krátkou vzdálenost. Malý batoh vezměte zvlášť se svačinou, pitím.

Termín: pátek 2. 11. – neděle 4. 11. 2018.

Sraz: pátek 2. 11. v 16:30 na parkovišti u Centrálního autobusového nádraží. Zde na nás bude čekat bus.

Cena: 450,- Kč (120,- jídlo, 200,- Kč ubytování, 130,- doprava).

 

Stravování: budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu na pátek.

Ubytování: spíme ve skautské základně Bílý Orel. Jde o velkou zděnou stavbu plně vybavenou - elektřina, pitná voda, sprchy, kuchyňka,... Spaní je na postelích v jednotlivých pokojích ve svých spacácích.

 

S sebou: malý batoh, svačina a pití na pátek, baterka, pláštěnka, spacák, deka, přezůvky (nejlépe kecky), vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,...), psací potřeby (papír, tužka), stezka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (naimpregnované), oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky), halloweenský převlek, světýlko na halloweenský průvod = lampion či lucernička.


Návrat: neděle 4. 11. 2018 v 16:00 tamtéž jako na sraz.

 

Halloweenské slavnosti dýně jsou z důvodu ubytovací kapacity plně obsazeny.

 

www.krjplzen.cz/fotogalerie-bily-orel

 

Zúčastnili se: Bodlák, Fčelka, Hopsa, Kaktus, Perla, Brumík, Blondýn, Bambule, Pinkie, Šerpa, Žvejka, Elfík, Upír, Chilli, Kajman, Předseda, Gormit, Kraťasák, Otázka, Bára, Pěna, Dýně, Zubka, Bacil, Maty, Laskonka, Kokoska, Dino, Tarbík, Lepík, Houska, Sťuart, Hroznýš, Váleček

 

Navštívili nás: Pavouček, Bleška, Ondra, Filípek, Riki, Kačka, Komárek, 13 hasičů (SDH Bolevec)

 

Ždírecká ZOO

20.10.2018 09:30

Už jste zažili zoo, ve která byste si mohli pohladit všechna zvířata? Pokud ne, tak jedna taková zoo se nachází ve Ždírci u Blovic. A nebojte, zvířata Vám neublíží, jsou totiž ze dřeva a kovu.

 

POZOR: Na trase je výluka a vlak je z Koterova nahrazen autobusovou  dopravou. Ti, kterým bývá nevolno v autobuse, vezměte si kinedryl (popř. pytlík).

 

Sraz: v 9:30 na hlavním vlakovém nádraží

Konec: 18:03 tamtéž

S sebou: vhodné oblečení a obuv podle počasí, svačina, pití (min. 1 litr), pláštěnka, oddílový šátek, 40 Kč na vlak

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsa, Kaktus, Perla, Brumík, Blondýn, Pinkie, Žvejka, Zubka, Pěna, Chilli, Kajman, Upír, Kraťasák, Předseda, Dino, Hroznýš, Ondrej, Sťuart, Váleček, Áma, Bacil, Bára, Brepta, Cestovatelka, Dýně, Otázka, Plameňáček, Vivi

 

Navštívili nás: Pavouček

Drakiáda a jiné taškařice

07.10.2018 09:30

Vlastnoručně si vyrob draka a přihlaš ho do soutěže letu a krásy. Také si můžeš vyzkoušet různé taškařice a získat ceny.

 

Sraz: skauti, skautky + starší v 9:30 hodin v klubovně na Homolce - Plzeňská cesta (Slovany).

            mladší + veřejnost v 10:00 hodin v klubovně na Homolce - Plzeňská cesta (Slovany)

Konec: ve 13:30 hodin tamtéž.

S sebou: 40,- Kč startovné, pití, svačinu a samozřejmě ručně vyráběného draka.

 

Zúčastnili se: Bodlák, Fčelka, Hopsa, Kaktus, Perla, Brumík, Želva, Morče, Blondýn, Upír, Gormit, Předseda, Chilli, Čiči, Elfík, Pinkie, Bambule, Žvejka, Vosička, Kára, Zubka, Otázka, Váleček, Sťuart, Tarbík, Maty, Miki, Áma, Bacil, Bára, Katka, Santa

Navštívili nás: Pavouček, Krabík, Bleška, Ondra, Filip, Jádro, Manka, Petr, Vlastina + Bára +1

Stopou bratra Šiwy - skautské závody

06.10.2018 08:00

V závodu pořádaném na památku Jana KRAUSE – Šiwy, mají družiny skautů a skautek i skupiny vlčat a světlušek příležitost si vyzkoušet svoji šikovnost, obratnost, znalosti a fyzickou zdatnost!

I v tomto roce se zúčastníme plzeňských skautských závodů Stopou bratra Šiwy. Podaří se letos našim týmům obhájit úspěchy z minulého ročníku?

Sraz: 8:00 konečná tramvaje č.1 v Bolevci
Konec: 16:00 klubovny na Senečáku

S sebou:  skautský krojoddílové triko, pláštěnka, psací potřeby (papír + propiska), svačina a pití. Skauti a skautky ještě navíc - KPZ (nebo alespoň sirky a březovou kůru), uzlovací lanko, suché smrkové chrastí.

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Perla, Brumík, Morče, Želva, Chilli, Předseda, Váleček, Kraťasák, Sťuart, Zubka, Santa, Kokoska, Pěa, Bacil, Kačka, Bára

Navštívili nás: Bodlák, Kaktus

 

Gratulujeme k 1. místu vlčatům, 2. místu světluškám a 2. místu mladším skautům - jste skvělí :)

Výprava Staňkov

22.09.2018 09:45

Sraz: 9:45 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: vhodné oblečení a obuv podle počasí, svačina, pití (min. 1 litr), pláštěnka, oddílový šátek, 60,- Kč na vlak.

Návrat: 17:44 tamtéž.

 

Zúčastnili se: Blondýn, Čiči, Joli, Pěna, Bára, Kačka, Bacil, Otázka, Ama, Váleček, Sťuart, Hroznýš, Maty,

Dvoudenní výprava do neznáma - pro Lišky a skautky z Lasiček

21.09.2018 16:00

POZOR ZMĚNA!!! CENA 150,-

Zabal si pořádně batoh a vyraž na sraz, na kterém se dozvíš cíl našeho putování. Délka trasy s batohem je nejdále cca 4 km.

 

Sraz: 21. 9. v 16:00 na náměstí Republiky u Andělíčka

S sebou: běžné věci na vícedenní výpravu (nezapomenout především na spacák, baterku, pláštěnku, malý batoh), 150,- Kč, jídlo a pití na dva dny, nabitý mobilní telefon s nainstalovanou aplikací Mapy.cz a se staženou Offline mapou Plzeňského kraje (pokud si nebudete vědět rady, dejte vědět Fčelce).

Spaní: pod střechou s možností topení, na postelích (popř. na zemi)

Jídlo: vlastní.

Návrat: 22. 9. v 17:44 na hlavním vlakovém nádraží.

 

Zúčastnili se: Bodlák, Fčelka, Hopsa, Elfík, Žvejka, Chilli, Kajman, Gormit, Upír, Kaktus

SkaDět (Skauti dětem) Džungle - info pro veřejnost

11.09.2018 13:00

 

   Skauti Dětem (někdy zkráceně "SkaDět") je společný název pro všechny akce, které skauti v Plzni připravují pro děti z řad veřejnosti. Na různých místech města Plzně jsou připraveny hry a netradiční skautské aktivity, které pořadají skautské oddíly, popř. skautská střediska.

 

    Náš skautský oddíl Severka pořádá pro děti akci s názvem Džungle. Všichni si mohou vyzkoušet tradiční i netradiční disciplíny (střelba z luku, chůze po lanové lávce, trampolína, rébusy, výroba vlastních lacek, rukodělka,…) a zahrát si společnou hru.

 

Kdy: v úterý 11. 9. 2018

Kde: před 2. základní školou "Schwarzovka" (Schwarzova 20).

Začátek akce: ve 13:00 hodin.

Konec akce: v cca 16:00 hodin.

 

SkaDět (Skauti dětem) Džungle - info pro organizátory

11.09.2018 12:00

Organizátoři jsou skauti, skautky, roveři, ranger a vedení oddílu.

 

Sraz: 11. 9. 2018 ve 12:00 před 2. ZŠ, Schwarzova 20

S sebou: oddílové tričko a šátek, jídlo (malá svačinka a pití bude zajištěno).

Konec: předpokládaný konec v 17:00

 

Zúčastnili se: Bodlák, Fčelka, Hopsa, Perla, Morče, Upír, Kajman, Chilli, Kraťasák, Elfík, Žvejka, Bambule, Šerpa, Bleška, Filípek

Navštívili nás: Kaktus, Blondýn, Brumík, Sťuart, Vosička,Kája

 

Všem moc děkujeme za pomoc :)

Zahajovací táborák

07.09.2018 16:30

Sraz v 16:30 na konečné tramvaje č. 4 na Borech nebo v 17:30 v Luftovo zahradě (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).

S sebou: pití, svačina (mohou být buřty či něco jiného na opékání), sportovní oblečení.

Program: opékání buřtů, povídání zážitků z prázdnin, tradiční bitva papírovými koulemi.

Konec: v 19:30 v Luftovce (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/zahajovaci-taborak/

Zahajovací táborák

07.09.2018 16:30

Sraz v 16:30 na konečné tramvaje č. 4 na Borech nebo v 17:30 v Luftovo zahradě (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).

S sebou: pití, svačina (mohou být buřty či něco jiného na opékání), sportovní oblečení.

Program: opékání buřtů, povídání zážitků z prázdnin, tradiční bitva papírovými koulemi.

Konec: v 19:30 v Luftovce (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsa, Kaktus, Blondýn, Brumík, Upír, Kajman, Chilli, Gormit, Kraťasák, Elfík, Šerpa, Bambule, Žvejka, Kára, Zubka, Mája, Otázka, Dýně, Bacil, Bambi, Tarbík, Váleček, Houska, Sťuart

Navštívili nás: Vlnka, Pavouček, Krabík, Bleška, Filípek, Hejkal, Sněženka, Honza

Nováčci: Oskar, Tonda, Barča, Michalka, Lepík, Tomáš, Ondra, Prokop
 

Tábor v Přebudově 1. 7. - 21. 7. 2018

 

ODJEZ NA 1. TÝDEN

Zavazadla: pátek 29. 6. 2018 od 16:00 do 18:00 ke Kaktusovým rodičům - Bendova ulice 7 (kufry a batohy) vše řádně zabalené v zavazadle !!! 

 

Odjezd na tábor: neděle 1. 7. 2018 v 7:30 na hlavním nádraží. Na nedělní sraz přijdte všichni ve skautském kroji ! S sebou jídlo a pití na celý den.

 

ODJEZ NA 2. TÝDEN

 

Příjezd na tábor: neděle 8. 7. 2018 od 18:00

 

ODJEZD STAVEBNÍ ČETY (Lišky, R + R)

   Odjezd na tábor: sobota 30. 6. 2018 v 7:00 v Bendově ulici 7. S sebou pracovní oblečení + rukavice, jídlo a pití na sobotu i neděli.

Závěrečný táborák

28.06.2018 17:00

Rozloučíme se se skautským rokem závěrečným táborákem na Sofronce. Uděláme si procházku ke Kamennému rybníku, kde se podle počasí budeme moci vykoupat a zahrát nějakou hru. Po návratu k ohništi již započne zapálení slavnostního ohně a program. Vyhodnotíme uplynulý rok, nejčastější účastníky oddílových akcí a navnadíme se na letní tábor.

Sraz v 17:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci.

S sebou: KROJ (pokud ho nemáte, tak oddílové tričko se šátkem), pití, svačina, plavky + ručník (dle počasí).

Konec v 21:45 opět na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci.

 

Puťák po Úterském potoce pro starší 12ti let

15.06.2018 16:00

Půjde o víkendovou procházku, ne o závod nejlepšího horala. Tempo chůze bude uzpůsobeno nejslabšímu členovi naší výpravy. Nikdo se nemusí obávat velkých dálek. Ani o život nikomu nepůjde.

 

Sraz: pátek v 16:00 na hlavním vlakovém nádraží.

 

S sebou: výbavu na vícedenní výpravu - určitě spacák a karimatka, jídlo a pití, 80,- Kč na dopravu, ozkoušené netlačící boty.

 

Jídlo a pití: každý jídlo své, zvažte správnou volbu podle počasí (např. šunka v teple moc dlouho nevydrží). Podle možností večer rozděláme oheň na opečení buřtů, popř. uvaření polévky. Vodu budeme postupně dočerpávat po cestě.  

 

Ubytování: stan. Spolubydlící se podělí o jednotlivé části stanu.

 

Batoh:  vše správně zabalené uvnitř batohu. Ruce musí zůstat prázdné. Klinkající se předměty na batohu zhoršují chůzi s batohem a v případě deště bude vše vně batohu mokré. Nebalte do batohu zbytečnosti, ať není batoh příliš těžký. Při balení myslete na to, že musí zůstat místo na část stanu, kterou dostanete na srazu.

 

Návrat: neděle v 15:26 na hlavním vlakovém nádraží.

 

Svoji účast i neúčast hlašte do neděle 10. 6. 2018. Podle nahlášených lidí budeme chystat stany.

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsina, Bodlák, Perla, Elfík, Gormit, Chilli, Kajman, Předseda, Upír

Navštívil nás: Ryba

Karlovy Vary

02.06.2018 07:30

Navštívíme lanový park, přírodní stezku sv. Linhart u Karlových Varů. Kdo se bojí výšin, může bez problémů zůstat s nohama na zemi.

 

Sraz: 7:30 CAN

S sebou: svačina, pití (min. 1l), pláštěnka, oddílové triko a šátek. Bus + vstup 170,- Kč (do 15ti let), 260,- Kč (od 15ti let).

Návrat: 17:49 CAN

 

Svoji účast hlašte do 17. 5.  Fčelce - z důvodu rezervace lanového centra a místenek do autobusu.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/karlovy-vary/

Karlovy Vary

02.06.2018 07:30

Navštívíme lanový park, přírodní stezku sv. Linhart u Karlových Varů. Kdo se bojí výšin, může bez problémů zůstat s nohama na zemi.

 

Sraz: 7:30 CAN

S sebou: svačina, pití (min. 1l), pláštěnka, oddílové triko a šátek. Bus + vstup 170,- Kč (do 15ti let), 260,- Kč (od 15ti let).

Návrat: 17:49 CAN

 

Svoji účast hlašte do 17. 5.  Fčelce - z důvodu rezervace lanového centra a místenek do autobusu.

 

Zúčastnili se: Bodlák, Hopsa, Fčelka, Perla, Želva, Dino, Houska, Kokoska, Sťuart, Tarbík, Váleček, Bacil, Bambule, Dýně, Joli, Kára, Pěna, Chilli, Kajman, Upír

 

Navštívili nás: Pavouček, Brumík

Velké vytí a poradní skála - přespávání Bobrů

25.05.2018 17:00

Termín: 25. - 26. 5. 2018

Místo: Luftova zahrada

 

sraz:  16:30 konečná tramvaje č. 4 Bory

 

s sebou: spacák, karimatku, skautský kroj s šátkem a kalhoty ke kroji (jednobarevné, nejlépe černé, béžové, šedivé, nebo zelené barvy), kartáček, pasta na zuby, baterka, sportovní věci na převlečení, věci na spaní, hrníček, jídlo na pátek

25,- (sobotní snídaně + dopolední svačinka)

 

konec: 12:00 konečná tramvaje č. 4 Bory

 

Zúčastnili se: Bodlák, Blondýn, Tarbík, Sťuart, Dino, Hroznýš, Váleček, Houska

Přespávání Berušek

25.05.2018 16:30

Termín: 25. - 26. 5. 2018

Místo: klubovna na Plzeňské cestě

 

Sraz: pátek 16:30 klubovna na Plzeňské cestě

S sebou: spacák, karimatka, baterka, kartáček + pasta, stezka (popř. i Nováček), věci na spaní, věci na převlečení, přezůvky, bílé bavlněné tričko, jídlo na pátek a sobotu (společně budeme mít pití, ráno čaj, poledne oběd), 50,- Kč (vyábění, jídlo).

 

Konec: sobota 16:00 tamtéž.

 

Zúčastnily se: Fčelka, Hopsa, Perla, Brepta, Plameňáček, Vosička, Pěna, Zubka, Bacil, Nela, Kára

Středisková akce pro S+S a R+R (starší 12ti let)

11.05.2018 17:20

Akce je určena pro skauty + skautky a rovery + rangers od 12ti let dál.

Jedná se o herní setkání, při kterém si zahrajete hry, seznámíte se s ostatními členy jiných oddílů a nebudete se muset starat o nikoho jiného než sami o sebe.

 

Termín: 11. - 13. 5. 2018

 

            Svoji účast i neúčast nahlašte Fčelce do 4. 5. 2018

 

 

Výprava na Buben

05.05.2018 00:00

 

Sraz: 8:45 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: oblečení a obuv podle počasí, svačina, pití (min. 1 litr), pláštěnka, oddílový šátek, 40,- Kč na vlak.

Návrat: 17:26 tamtéž.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/vyprava-na-buben/

Výprava na Buben

05.05.2018 00:00

 

Sraz: 8:45 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: oblečení a obuv podle počasí, svačina, pití (min. 1 litr), pláštěnka, oddílový šátek, 40,- Kč na vlak.

Návrat: 17:26 tamtéž.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/vyprava-na-buben/

Výprava na Buben

05.05.2018 00:00

 

Sraz: 8:45 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: oblečení a obuv podle počasí, svačina, pití (min. 1 litr), pláštěnka, oddílový šátek, 40,- Kč na vlak.

Návrat: 17:26 tamtéž.

 

Zúčastnili se: Bodlák, Fčelka, Hopsinka, Blondýn, Bambule, Čiči, Váleček, Dýně, Kára, Nela, Brepta, Plameňáček

Závody vlčat a světlušek (ZVAS)

21.04.2018 08:00

 

Z pohádky do pohádky

Magický les pohltily temné síly a je jen na vaší družině vše navrátit zpět a napravit škody. Jste připraveni?

 

Závod vlčat a světlušek o putovní totem náčelníka a putovní vlajku náčelní je akce, která se pořádá každé dva roky, aby hlídky porovnaly své schopnosti, dovednosti a znalosti v široké škále disciplín. Závod je postupový a koná se ve třech kolech. Nejdříve je okresní kolo, následuje v červnu kolo krajské a finální celostátní zářijové kolo letos čeká pro nejúspěšnější družiny v Kostelci nad Černými lesy. Hlavním cílem ZVASu není nalezení nejlepšího oddílu, hlídky nebo nejschopnějšího vedoucího, ale setkávání vlčat a světlušek, zážitek na celodenní akci se symbolickým rámcem a možnost vyzkoušet si schopnost poradit si v situacích potřebných pro život v dnešním světě.

Sraz: v 8:30 na konečné tramvaje č. 4 Košutka.

S sebou: vhodné oblečení, kroj, oddílové triko + oddílový šátek, psací potřeby, svačina, pití (min. 1 litr), pláštěnka.

Konec: v 17:30 tamtéž.

 

Zúčastnilli se: Bodlák, Fčelka, Hopsa, Sťuart, Hroznýš, Dino, Kokoska, Dýně, Pěna, Zubka

28. narozeniny oddílu - Kouliáda

14.04.2018 10:00

Kořeny oddílu Severka sahají až do padesátých let 20. století (viz. záložka Historie). Po Sametové revoluci, kdy byl skauting opět zpřístupněn vzniká nový oddíl - třetí generace Severky. Sraz na první schůzku byl 23. března 1990 na náměstí „U Andělíčka“.


Od této doby se oddíl pravidelně každý rok (až na menší odmlku) na jaře schází na náměstí Republiky a odtud se putuje do lesů pod Krkavcem, kde se odehrává turnaj v různých disciplínách hodu koulí - Velká superkulešou aneb Vrhni jak umíš.

Sraz: v 10:00 na náměstí Republiky

Co s sebou: KROJ (kdo ještě nemá, tak oddílové tričko + oddílový šátek - k zakoupení na družinovkách), buřtíka na opečení, pití a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, lístek na MHD nebo Plzeňská karta.

Konec: v 17:00 na konečné tramvaje č. 4 na Košutce.

V případě, že někdo má odpoledne jiné plány, přijďte alespoň v 10:00 na společné foto.

Program: Společné foto v krojích před Andělíčkem na náměstí. Přesun MHD na Košutku. Cesta na kouloviště. Turnaj v Kouliádě. Hry. Vyhodnocení Kouliády. Cesta zpět.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/a28-narozeniny-oddilu-kouliada/

28. narozeniny oddílu - Kouliáda

14.04.2018 10:00

Kořeny oddílu Severka sahají až do padesátých let 20. století (viz. záložka Historie). Po Sametové revoluci, kdy byl skauting opět zpřístupněn vzniká nový oddíl - třetí generace Severky. Sraz na první schůzku byl 23. března 1990 na náměstí „U Andělíčka“.


Od této doby se oddíl pravidelně každý rok (až na menší odmlku) na jaře schází na náměstí Republiky a odtud se putuje do lesů pod Krkavcem, kde se odehrává turnaj v různých disciplínách hodu koulí - Velká superkulešou aneb Vrhni jak umíš.

Sraz: v 10:00 na náměstí Republiky

Co s sebou: KROJ (kdo ještě nemá, tak oddílové tričko + oddílový šátek - k zakoupení na družinovkách), buřtíka na opečení, pití a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, lístek na MHD nebo Plzeňská karta.

Konec: v 17:00 na konečné tramvaje č. 4 na Košutce.

V případě, že někdo má odpoledne jiné plány, přijďte alespoň v 10:00 na společné foto.

Program: Společné foto v krojích před Andělíčkem na náměstí. Přesun MHD na Košutku. Cesta na kouloviště. Turnaj v Kouliádě. Hry. Vyhodnocení Kouliády. Cesta zpět.

 

Zúčastinili se: Bodlák, Fčelka, Hopsa, Blondýn, Kaktus, Buldog, Dino, Hroznýš, Sťuart, Tarbík, Váleček, Bacil, Brepta, Dýně, Kára, Nela, Pěna, Plameňák, Zubka, Čiči, Gormit, Chilli, Kajman, Kraťasák, Předseda, Upír

 

Navštívili nás: Pavouček, Krabík, Sokol, Riki, Komárek. Kačka

 

Vyfotit se přišli: Morče, Želva, Maty, Žvejka

Velikonoce ve Strakonicích

30.03.2018 09:30

Zadání mise Za hranice galaxie - sites.google.com/skaut.cz/severka-hra/7-v%C3%BDprava-isitshalo

Na přelomu měsíců března a dubna se vydáme na prodloužený víkend do města Strakonice. Podíváme  se do  centra s hradem Strakonice, navštívíme  blízké okolí,  zajdeme si zadovádět do bazénu. A samozřejmě nás čekají  velikonoční zvyky a vyrábění.

 

Všichni starší 9-ti let (včetně) si svůj batoh povezou vlakem a poté si jej odnesou na základnu (cca 1km). Mladším (Dýně, Buldok, Nela, Filip, Bacil) 

se batohy naloží a odvezou již z Plzně. Všechny věci zabalte do batohu, společně se spacákem či karimatkou (popř. pevně připevněte k batohu). Rodiče, balte se svými dětmi. Ať ví, jak věci zabalit zpět, a co kde v batohu vůbec mají.

 

Termín PÁ 30. 3. - PO 2. 4. 2018

 

Sraz: 9:30 v Nádražní ulici nebo o něco výš u soudu (podle volných parkovacích míst) - nakládka batohů mladším 9-ti let (Dýně, Buldok, Nela, Filip, Bacil), hudebních nástrojů (kytara, ukulele), křehkých potravin (mazance, beránci),... Poté přesun na Hlavní vlakové nádraží.

Cena: Vybírá se 500,- Kč. Cena zahrnuje ubytování 150,- Kč (3x50,- Kč), doprava 105,- Kč, jídlo 180,- Kč (3x60,- Kč), vstup do bazénu 65,- Kč.

Stravování: budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu na celý pátek.

Ubytování: budeme přebývat ve zděné budově ve Strakonicích (www.skaut-strakonice.cz/kremelka). K dispozici kuchyňka, WC, elektřina, pitná voda, teplá voda, sprcha. Spí se na zemi, proto zapotřebí karimatka.

S sebou: malý batoh, spacák, karimatka, přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,...), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíce, plavky, oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky).

Návrat: pondělí v 15:57 hod na Hlavní vlakové nádraží..

Pošlete Fčelce SMS (777 008 407) nebo e-mail (23.severka@seznam.cz) či na FB napište zprávu s účastí i neúčastí na akci nejpozději do 25. 3. 2018. Jídlo, materiál a jízdenky se nakupují dopředu, proto je důležité, abychom věděli počet účastníků.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/velikonoce-ve-strakonicich/

Velikonoce ve Strakonicích

30.03.2018 09:30

Zadání mise Za hranice galaxie - sites.google.com/skaut.cz/severka-hra/7-v%C3%BDprava-isitshalo

Na přelomu měsíců března a dubna se vydáme na prodloužený víkend do města Strakonice. Podíváme  se do  centra s hradem Strakonice, navštívíme  blízké okolí,  zajdeme si zadovádět do bazénu. A samozřejmě nás čekají  velikonoční zvyky a vyrábění.

 

Všichni starší 9-ti let (včetně) si svůj batoh povezou vlakem a poté si jej odnesou na základnu (cca 1km). Mladším (Dýně, Buldok, Nela, Filip, Bacil) 

se batohy naloží a odvezou již z Plzně. Všechny věci zabalte do batohu, společně se spacákem či karimatkou (popř. pevně připevněte k batohu). Rodiče, balte se svými dětmi. Ať ví, jak věci zabalit zpět, a co kde v batohu vůbec mají.

 

Termín PÁ 30. 3. - PO 2. 4. 2018

 

Sraz: 9:30 v Nádražní ulici nebo o něco výš u soudu (podle volných parkovacích míst) - nakládka batohů mladším 9-ti let (Dýně, Buldok, Nela, Filip, Bacil), hudebních nástrojů (kytara, ukulele), křehkých potravin (mazance, beránci),... Poté přesun na Hlavní vlakové nádraží.

Cena: Vybírá se 500,- Kč. Cena zahrnuje ubytování 150,- Kč (3x50,- Kč), doprava 105,- Kč, jídlo 180,- Kč (3x60,- Kč), vstup do bazénu 65,- Kč.

Stravování: budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu na celý pátek.

Ubytování: budeme přebývat ve zděné budově ve Strakonicích (www.skaut-strakonice.cz/kremelka). K dispozici kuchyňka, WC, elektřina, pitná voda, teplá voda, sprcha. Spí se na zemi, proto zapotřebí karimatka.

S sebou: malý batoh, spacák, karimatka, přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,...), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíce, plavky, oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky).

Návrat: pondělí v 15:57 hod na Hlavní vlakové nádraží..

Pošlete Fčelce SMS (777 008 407) nebo e-mail (23.severka@seznam.cz) či na FB napište zprávu s účastí i neúčastí na akci nejpozději do 25. 3. 2018. Jídlo, materiál a jízdenky se nakupují dopředu, proto je důležité, abychom věděli počet účastníků.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/velikonoce-ve-strakonicich/

Velikonoce ve Strakonicích

30.03.2018 09:30

Zadání mise Za hranice galaxie - sites.google.com/skaut.cz/severka-hra/7-v%C3%BDprava-isitshalo

Na přelomu měsíců března a dubna se vydáme na prodloužený víkend do města Strakonice. Podíváme  se do  centra s hradem Strakonice, navštívíme  blízké okolí,  zajdeme si zadovádět do bazénu. A samozřejmě nás čekají  velikonoční zvyky a vyrábění.

 

Všichni starší 9-ti let (včetně) si svůj batoh povezou vlakem a poté si jej odnesou na základnu (cca 1km). Mladším (Dýně, Buldok, Nela, Filip, Bacil) 

se batohy naloží a odvezou již z Plzně. Všechny věci zabalte do batohu, společně se spacákem či karimatkou (popř. pevně připevněte k batohu). Rodiče, balte se svými dětmi. Ať ví, jak věci zabalit zpět, a co kde v batohu vůbec mají.

 

Termín PÁ 30. 3. - PO 2. 4. 2018

 

Sraz: 9:30 v Nádražní ulici nebo o něco výš u soudu (podle volných parkovacích míst) - nakládka batohů mladším 9-ti let (Dýně, Buldok, Nela, Filip, Bacil), hudebních nástrojů (kytara, ukulele), křehkých potravin (mazance, beránci),... Poté přesun na Hlavní vlakové nádraží.

Cena: Vybírá se 500,- Kč. Cena zahrnuje ubytování 150,- Kč (3x50,- Kč), doprava 105,- Kč, jídlo 180,- Kč (3x60,- Kč), vstup do bazénu 65,- Kč.

Stravování: budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu na celý pátek.

Ubytování: budeme přebývat ve zděné budově ve Strakonicích (www.skaut-strakonice.cz/kremelka). K dispozici kuchyňka, WC, elektřina, pitná voda, teplá voda, sprcha. Spí se na zemi, proto zapotřebí karimatka.

S sebou: malý batoh, spacák, karimatka, přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,...), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíce, plavky, oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky).

Návrat: pondělí v 15:57 hod na Hlavní vlakové nádraží..

Pošlete Fčelce SMS (777 008 407) nebo e-mail (23.severka@seznam.cz) či na FB napište zprávu s účastí i neúčastí na akci nejpozději do 25. 3. 2018. Jídlo, materiál a jízdenky se nakupují dopředu, proto je důležité, abychom věděli počet účastníků.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/velikonoce-ve-strakonicich/

Velikonoce ve Strakonicích

30.03.2018 09:30

Zadání mise Za hranice galaxie - sites.google.com/skaut.cz/severka-hra/7-v%C3%BDprava-isitshalo

Na přelomu měsíců března a dubna se vydáme na prodloužený víkend do města Strakonice. Podíváme  se do  centra s hradem Strakonice, navštívíme  blízké okolí,  zajdeme si zadovádět do bazénu. A samozřejmě nás čekají  velikonoční zvyky a vyrábění.

 

Všichni starší 9-ti let (včetně) si svůj batoh povezou vlakem a poté si jej odnesou na základnu (cca 1km). Mladším (Dýně, Buldok, Nela, Filip, Bacil) 

se batohy naloží a odvezou již z Plzně. Všechny věci zabalte do batohu, společně se spacákem či karimatkou (popř. pevně připevněte k batohu). Rodiče, balte se svými dětmi. Ať ví, jak věci zabalit zpět, a co kde v batohu vůbec mají.

 

Termín PÁ 30. 3. - PO 2. 4. 2018

 

Sraz: 9:30 v Nádražní ulici nebo o něco výš u soudu (podle volných parkovacích míst) - nakládka batohů mladším 9-ti let (Dýně, Buldok, Nela, Filip, Bacil), hudebních nástrojů (kytara, ukulele), křehkých potravin (mazance, beránci),... Poté přesun na Hlavní vlakové nádraží.

Cena: Vybírá se 500,- Kč. Cena zahrnuje ubytování 150,- Kč (3x50,- Kč), doprava 105,- Kč, jídlo 180,- Kč (3x60,- Kč), vstup do bazénu 65,- Kč.

Stravování: budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu na celý pátek.

Ubytování: budeme přebývat ve zděné budově ve Strakonicích (www.skaut-strakonice.cz/kremelka). K dispozici kuchyňka, WC, elektřina, pitná voda, teplá voda, sprcha. Spí se na zemi, proto zapotřebí karimatka.

S sebou: malý batoh, spacák, karimatka, přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,...), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíce, plavky, oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky).

Návrat: pondělí v 15:57 hod na Hlavní vlakové nádraží..

Pošlete Fčelce SMS (777 008 407) nebo e-mail (23.severka@seznam.cz) či na FB napište zprávu s účastí i neúčastí na akci nejpozději do 25. 3. 2018. Jídlo, materiál a jízdenky se nakupují dopředu, proto je důležité, abychom věděli počet účastníků.Zúčastili se: Fčelka, Hopsina, Bodlák, Perla, Blondýn, Želva, Morče, Upír, Kajman, Chilli, Čiči, Gormit,Kraťasák, Elfík, Bambule, Šerpa, Dýně, Bacil, Kára, Nela, Pěna, Zubka, Kokoska, Sťuart, Tarbík, Váleček, Buldog, Laskonka

 

Navštívili nás: Pavouček, Krabík, Komárek, Kaktus, Bleška, Filípek, Hejkal, Sokol,

Rádcovský kurz 2 víkend - pro přihlášené

09.03.2018 00:00

Termín 9. - 11. 3. 2018

 

Sraz bude v pátek 9.3.2018 v 18:00 na adrese Skupova 4, Plzeň (Bory). Doraž včas. 

 

Co s sebou?

Jídlo na pátek, standartní věci na výpravu (přibal také ešus + lžíce, přezůvky, hrnek). Dále si s sebou dones mobil (či tablet, notebook), který lze připojit na wifi.   Nezapomeň na program své schůzky a všechny pomůcky, co k tomu potřebuješ.

 

V sobotu je na programu realizace schůzek - tak s tím počítej:)

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Perla, Čiči, Upír, Předseda, Elfík, Žvejka, Bambule, Kajman, Chilli

Turnaj ve stolních hrách

03.03.2018 10:00

Sraz: 10:00 v klubovně na Plzeňské cestě.

Tato sobota bude ve znamení hraní stolních her. Podle věku účastníků se vytvoří herní skupiny, ve kterých se hráči navzájem utkají ve známých i neznámých stolních hrách. Jelikož jde o turnaj, na konci zůstanou jen ti nejlepší hráči, kteří budou herně odměněni.

Celý den trávit v klubovně nebudeme, vyrazíme i ven podívat se za hranice galaxie (https://sites.google.com/skaut.cz/severka-hra/domovská-stránka), tak je dobré myslet na vhodné oblečení.

S sebou: startovní poplatek 30,- Kč, svačina a pití na celý den,

Konec: 15:00 v klubovně na Plzeňské cestě

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsa, Bodlák, Želva, Blondýn, Brepta, Plameňáček, Maty, Sťuart, Dýně, Nela, Kára, Zubka, Čiči, Kraťasák, Předseda, Chilli, Tarbík, Váleček

Navštívil nás: Kaktus

Střediskové setkání na sníh

10.02.2018 07:30

Celostředisková akce pro světlušky a vlčata (do cca 12-ti let). V případě sněhu na horách se akce bude konat v Železné Rudě. Pokud sníh nebude, akce se přesune do okolí Plzně.

Sraz: 7:30 na hlavním vlakovém nádraží

S sebou: teplé oblečení, oteplováky, boty na sníh, čepice, lyžařské rukavice 2x, pití (min 1 litr), svačina, náhradní ponožky, podsedák, boby, 70,- Kč na vlak.

Co nás čeká: cesta vlakem do Železné Rudy, netradiční zábava na sněhu, přátelení se se členy jiných oddílu našeho střediska.

Návrat: 18:10 na hlavní vlakové nádraží.

Svoji účast nahlašte Fčelce do neděle 4. 2. 2018.

 

Vaření v přírodě

27.01.2018 09:30

Sraz v 9:30 na konečné trolejbusu č. 16 Doubravka.

Odtud vyrazíme autobusem do Bukovce a dále pěšky lesy u Zábělé až do Chrástu. Po cestě najdeme vhodné a "útulné" místo k vaření v terénu.

S sebou: Plzeňskou kartu nebo jízdenku na MHD, 15,- Kč na vlak, 1 l čisté vody na vaření, svačinu a pití na celý den, vhodnou obuv a oblečení dle počasí.

Konec: 15:20 na hlavním vlakovém nádraží.

 

Zúčastnili se: Fčelka, Bodlák, Perla, Čiči, Gormit, Chhilli, Kajman, Kraťasák, Předseda, Upír, Bambule, Šerpa, Dino, Kokoska, Sťuart, Váleček, Maty

Navštívili nás: Kaktus

Promítání

13.01.2018 10:00

Sraz v 10:00 v klubovně na Plzeňské cestě.

Budeme si promítat fotky z předešlého roku 2017 a fotky z tábora. Ti co na táboře nebyli, alespoň poznají, co se na něm děje, jaké se hrají hry,...

Až se nabažíme fotografií, poletíme prozkoumat další planetu.

S sebou: svačinu a pití na celý den, vhodné teplé oblečení na ven.

Konec v 15:00 v klubovně na Plzeňské cestě.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/promitani/

Promítání

13.01.2018 10:00

Sraz v 10:00 v klubovně na Plzeňské cestě.

Budeme si promítat fotky z předešlého roku 2017 a fotky z tábora. Ti co na táboře nebyli, alespoň poznají, co se na něm děje, jaké se hrají hry,...

Až se nabažíme fotografií, poletíme prozkoumat další planetu.

S sebou: svačinu a pití na celý den, vhodné teplé oblečení na ven.

Konec v 15:00 v klubovně na Plzeňské cestě.

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsa, Bodlák, Kaktus, Perla, Blondýn, Morče, Elfík, Bambule, Žvejka, Upír, Chilli, Čiči, Předseda, Houska, Sťuart, Plameňáček, Brepta, Maty, Erik, Kára, Tarbík, Pěna, Bacil,

Rádcovský kurz - pro přihlášené

05.01.2018 15:30

Sraz: v pátek 5.1.2017 v 15:30 na hlavním vlakovém nádraží u sochy hutníka. V neděli přijedeme v 16:10 tamtéž.

Co s sebou: věci na standartní vícedenní výpravu. Nezapomeň na: přezůvky, jídelní nádobí, psací potřeby, vhodné oblečení do zimy a do terénu. Na pátek je nutné mít jídlo z vlastních zdrojů. Zbytek stravování (SO+NE) bude společný.

Na první víkend PRAKu je třeba přijet s funkčním účtem ve skautisu, který bude propojený s vaší osobou v tomto systému. Pokud nevíte jak na to, postupujte podle návodu na založení účtu, případně podle návodu na propojení účtu s vaší osobou. S druhým krokem, tedy s propojením vám musí pomoci váš vedoucí oddílu, proto s tím moc neotálejte, ať vedoucího neobtěžujete poslední den!

Na první víkend je nutno se teple obléci - lze očekávat sníh a mráz. V těchto podmínkách je možný pobyt venku - proto doporučujeme i vhodnou nepromokavou obuv.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/radcovsky-kurz-pro-prihlasene/

Rádcovský kurz - pro přihlášené

05.01.2018 15:30

Sraz: v pátek 5.1.2017 v 15:30 na hlavním vlakovém nádraží u sochy hutníka. V neděli přijedeme v 16:10 tamtéž.

Co s sebou: věci na standartní vícedenní výpravu. Nezapomeň na: přezůvky, jídelní nádobí, psací potřeby, vhodné oblečení do zimy a do terénu. Na pátek je nutné mít jídlo z vlastních zdrojů. Zbytek stravování (SO+NE) bude společný.

Na první víkend PRAKu je třeba přijet s funkčním účtem ve skautisu, který bude propojený s vaší osobou v tomto systému. Pokud nevíte jak na to, postupujte podle návodu na založení účtu, případně podle návodu na propojení účtu s vaší osobou. S druhým krokem, tedy s propojením vám musí pomoci váš vedoucí oddílu, proto s tím moc neotálejte, ať vedoucího neobtěžujete poslední den!

Na první víkend je nutno se teple obléci - lze očekávat sníh a mráz. V těchto podmínkách je možný pobyt venku - proto doporučujeme i vhodnou nepromokavou obuv.

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsa, Bodlák, Upír, Čiči, Kajman, Chilli, Předseda, Bambule, Elfík, Žvejka

Vánoční oddílovka

16.12.2017 10:00

   Sraz: v 10:00 v klubovně na Plzeňské cestě

 

Program: 

Dopoledne si budeme v klubovně povídat o zvycích a tradicích, zpívat koledy, jíst přinesené vánoční cukroví, popíjet teplý čaj,...   Nakonec si vyzkoušíme pouštění lodiček.
Odpoledne se vydáme z Černic do lesů pod Radyni, kde ozdobíme stromek pro zvířátka (proto přineste tvrdý chléb, jablka apod.).

 

Návrat v 15:53 na Hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: svačina, pití, teplé oblečení, mls pro zvířátka, cukroví, Plzeňska karta (nebo 1 lístek na MHD či 9 Kč) + 20,- Kč na vlak.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/vanocni-oddilovka1/

Vánoční oddílovka

16.12.2017 10:00

   Sraz: v 10:00 v klubovně na Plzeňské cestě

 

Program: 

Dopoledne si budeme v klubovně povídat o zvycích a tradicích, zpívat koledy, jíst přinesené vánoční cukroví, popíjet teplý čaj,...   Nakonec si vyzkoušíme pouštění lodiček.
Odpoledne se vydáme z Černic do lesů pod Radyni, kde ozdobíme stromek pro zvířátka (proto přineste tvrdý chléb, jablka apod.).

 

Návrat v 15:53 na Hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: svačina, pití, teplé oblečení, mls pro zvířátka, cukroví, Plzeňska karta (nebo 1 lístek na MHD či 9 Kč) + 20,- Kč na vlak.

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsa, Kaktus, Blondýn, Želva, Morče, Upír, Kajman, Chilli, Čili, Kraťasák, Pěna, Bacil, Mája, Zubka, Dýně, Sťuart, Houska, Hroznýš, Kokoska, Váleček, Filip, Matýsek, Nela, Brepta, Plameňáček

Navštívili nás: Bodlák, Perla, Riki, Komárek, Kačka

Mikulášská nadílka

01.12.2017 16:00
Sraz: 16:00 hod v klubovně na Plzeňské cestě
 
Konec: v 19:00 tamtéž
 
Na začátku nás čeká krátká "vyvětrávací" procházka do okolí (Hradiště, Homolka,...). Poté v klubovně vyvoláme nebeské, ale i pekelné bytosti. Záleží, kdo se jak choval po celý rok.
 
Pro jistotu si každý připravte písničku či básničku jako úplatu za to, aby si to pekelníci rozmysleli a byli na nás hodnější.
 
Oddílovým zvykem je při Mikulášské nadílce obdarovat své kamarády v oddíle. Nejlépe nějakým drobným vyráběným dárkem (viditelně nadepiště jméno adresáta). Podepsané dárky se vloží do velké společné krabice, z které budou bytosti vybírat a rozdávat.
 
!!! Nezapomeňte na dárky pro kamarády !!!


Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Kaktus, Perla, Blondýn, Želva, Morče, Čiči, Chilli, Kajman, Kraťasák, Upír, Bacil, Bambule, Brepta, Dýně, Joli, Mája, Nela, Plameňák, Šerpa, Zubka, Žvejka, Hroznýš, Kokoska, Sťuart, Váleček, Buldog, Filip, Erik, Mates

 

Navštívili nás: Nebeské a pekelné bytosti

Brigáda v Luftovce

25.11.2017 10:00

Tak jako každý rok, pomáháme Luftovce od listí a našemu oddílu k nějaké té kačce navíc, za kterou si pak můžeme koupit něco k radosti či užitku.

 

Aby nám práce vesele a rychleji utíkala vítáme jak členy oddílu, tak i jejich rodiče.

 

Sraz: v 10:00 v Luftovo zahradě (vpravo za Tyršovým mostem).

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, dle chuti něco na opečení.

Konec: bude upřesněn na srazu.


Zúčastnili se:Fčelka, Hopsa, Bodlák, Perla, Buldog+1, Váleček+1, Brepta+1, Plameňáček+1, Joli, Pěna+2, Chilli, Kraťasák

Halloweenské slavnosti dýně v Sušici

03.11.2017 17:30

Navštivte stránky Za Hranice Galaxie  sites.google.com/skaut.cz/severka-hra/1-v%C3%BDprava   


Zúčastnili se: Fčelka, Hopsina, Bodlák, Kaktus, Perla, Pavouček, Buldog, Filip, Dino, Houska, Hroznýš, Kokoska, Ssťuart, Váleček, Bambule, Dýně, Kára, Nela, Zubka, Čiči, Chilli, Kajman, Kraťasák, Upír

Vícedenní oddílovka Cosa Nostra v Praze

20.10.2017 16:40

Termín: pátek 20. - neděle 22. 10. 2017

 

Jedná se o vícedenní oddílovku pořádanou a vedenou účastníkem kurzu k vůdcovským zkouškám, na kterých je účastníkem Bodlák. Jde o výměnu vůdců k vedení akce. Na akci bude činnovnický dohled z našeho oddílu.

 

Celá akce je motivována mafií Cosa Nostra. Proto nezapomeňte mafiánský oblek. Ubytováni budeme ve skautských klubovnách v Nerudově ulici (pod Pražským hradem - který jistě navštívíme). Dále určitě nemineme Petřínskou rozhlednu s bludištěm.

 

Cena: 500,- Kč (vlak, MHD, ubytování, jídlo, vstup na rozhlednu a do bludiště). Tato částka obsahuje i jistou rezervu pořadatele - přeplatek bude do měsíce vrácen.

 

Batoh řádně zabalte, po celou dobu přepravy jej budete mít stále u sebe. Proto není žádoucí žádné další zavazadlo do ruky.

 

Nahlašujte svoji účast i neúčast do neděle 15. 10. 2017Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/vicedenni-oddilovka/

Vícedenní oddílovka Cosa Nostra v Praze

20.10.2017 16:40

Termín: pátek 20. - neděle 22. 10. 2017

 

Jedná se o vícedenní oddílovku pořádanou a vedenou účastníkem kurzu k vůdcovským zkouškám, na kterých je účastníkem Bodlák. Jde o výměnu vůdců k vedení akce. Na akci bude činnovnický dohled z našeho oddílu.

 

Celá akce je motivována mafií Cosa Nostra. Proto nezapomeňte mafiánský oblek. Ubytováni budeme ve skautských klubovnách v Nerudově ulici (pod Pražským hradem - který jistě navštívíme). Dále určitě nemineme Petřínskou rozhlednu s bludištěm.

 

Cena: 500,- Kč (vlak, MHD, ubytování, jídlo, vstup na rozhlednu a do bludiště). Tato částka obsahuje i jistou rezervu pořadatele - přeplatek bude do měsíce vrácen.

 

Batoh řádně zabalte, po celou dobu přepravy jej budete mít stále u sebe. Proto není žádoucí žádné další zavazadlo do ruky.

 

Nahlašujte svoji účast i neúčast do neděle 15. 10. 2017

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsina, Perla, Blondýn, Čiči, Gormit, Chilli, Kajman, Kraťasák, Předseda, Upír, Bambule, Dýně, Elfík, Kára, Mája, Pěna, Zubka, Žvejka, Dino, Houska, Hroznýš, Kokoska, Sťuart, Tarbík, Váleček

 

Navštívili nás: Křeček z Potkanů

Velká oslava „100 let skautských dobrodružství v Plzni!“

18.10.2017 15:45

Sraz: v 15:45 na konečné tramvaje č. 4 Bory (popř. nás později můžete dohledat v Borském parku).

Konec: v 18:45 tamtéž.

S sebou: skautský kroj, pití.

 

Tento týden se nebudou konat žádné družinovky. Jako oddíl se zúčastníme této skautské akce.

 

 

Borský park - pro všechny skauty a skautky z Plzně

 

Dlouho očekávaná největší akce ze série oslav 100 let skautingu v Plzni. Velké setkání pro všechny skautské věkové kategorie od benjamínků po členy kmene dospělých. Těšit se můžete na velkou hru na motivy plzeňského skautského příběhu, na nečekaná setkání a spoustu dalšího. Začněme těch dalších 100 skautských let společně! Již 18. října!


Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Perla, Kaktus, Hroznýš, Gormit, Kraťasák, Kajman, Předseda, Rosomák, Žvejka, Šerpa, Houska, Elfík, Bambule, Mája, Čiči, Chilli, Upír, Nela, Pěna, Blondýn, Váleček, Kokoska, Filip, Zubka, Dino, Bacil, Joli, Sťuart, Kára, tarbík

 

Navštívili nás: Bleška+Ondra+Filípek

Drakiáda a jiné taškařice

08.10.2017 09:30

Vlastnoručně si vyrob draka a přihlaš ho do soutěže letu a krásy. Také si můžeš vyzkoušet různé taškařice a získat ceny.

 

Sraz: skauti, skautky + starší v 9:30 hodin v klubovně na Homolce - Plzeňská cesta (Slovany).

            mladší + veřejnost v 10:00 hodin v klubovně na Homolce - Plzeňská cesta (Slovany)

Konec: ve 13:30 hodin tamtéž.

S sebou: 40,- Kč startovné, pití, svačinu a samozřejmě ručně vyráběného draka.

 

Zúčastnili se: Fčelka, Kaktus, Hopsinka, Bodlák, Perla, Blondýn, Želva, Čiči, Předseda, Chilli, Žvejka, Bambule, Elfík, Sťuart, Zubka, Mája, Váleček, Buldog, Bacil

 

Navštívili nás: Ondra, Krabík, Riki, Komárek, Kačka, Klíště, Manka, Petr, Jádro, Pírko, Karolína (Chilli ségra), Adri (Žvejka kamarádka)

Stopou bratra Šiwy - skautské závody

07.10.2017 08:00

 V závodu pořádaném na památku Jana KRAUSE – Šiwy, mají družiny skautů a skautek i skupiny vlčat a světlušek příležitost si vyzkoušet svoji šikovnost, obratnost, znalosti a fyzickou zdatnost!

 

Sraz: v 8:00 na zastávce Husův park (Doubravka).

Konec: v 16:00 u sv. Jiří (Doubravka).

S sebou:  skautský krojoddílové triko, pláštěnka, psací potřeby (papír + propiska), papír, svačina a pití. Skauti a skautky ještě navíc - KPZ (nebo alespoň sirky a březovou kůru), uzlovací lanko.

 

Propozice Stopou bratara Šiwy.pdf (82013)

 

Zúčastnili se: FFčelka, Hopsinka, Bodlák, Perla, Blondýn, Želva, Upír, Kajman, Bambule, Žvejka, Chilli, Kraťasák, Opinel, Gormit, Zubka, Pěna, Dýně, Sťuart, Dino, Hroznýš

 

Gratulujeme k 1. místu hlídce vlčat - Dýně, Sťuart, Dino, Hroznýš

Gratulujeme k 1. místu hlídce světlušek - Pěna

Gratulujeme k 2. místu hlídce světlušek - Zubka

Gratulujeme ke 3. místu hlídce starších skautů - Chilli, Kraťasák, Opinel, Gormit

 

Přespávání Horní Bříza - pro skauty a skautky (Lišky + starší holky z Berušek)

23.09.2017 09:45

Akce je určená pro skauty a skautky (družinu Lišek a starší holky z Berušek (Elfík, Bambule, Šerpa, Žvejka). 

Sobotní program je stejný jako pro zbytek oddílu. Odpoledne mladší odjedou vlakem zpět do Plzně a začne program pro starší.

Před akcí je doporučeno shlédnout tyto stránky  sites.google.com/skaut.cz/severka-hra/domovsk%C3%A1-str%C3%A1nka?authuser=0

 

Termín: so 23. - ne 24. 9. 2017

Sraz: v 9:45 na hlavním vlakovém nádraží.

 

S sebou: výbavu na vícedenní akci, jídlo a pití na oba dva dny (pouze k večeři bude zajištěna polévka, večer a ráno čaj).

Cena: 120,- Kč (40,- ubytování, 70,- vlak, 10,- polévka + čaj)

 

Ubytování: krizovatka.skaut.cz/skautske-zakladny/1394-klubovna-v-horni-brize zděná stavba s elektřinou, pitnou vodou, WC. Spaní je na dlažbě, důležité je vzít si karimatku.

Návrat: v 13:41 na hlavní vlakové nádraží.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/prespavani-horni-briza-pro-lisky-starsi-holky-z-berusek/

Přespávání Horní Bříza - pro skauty a skautky (Lišky + starší holky z Berušek)

23.09.2017 09:45

Akce je určená pro skauty a skautky (družinu Lišek a starší holky z Berušek (Elfík, Bambule, Šerpa, Žvejka). 

Sobotní program je stejný jako pro zbytek oddílu. Odpoledne mladší odjedou vlakem zpět do Plzně a začne program pro starší.

Před akcí je doporučeno shlédnout tyto stránky  sites.google.com/skaut.cz/severka-hra/domovsk%C3%A1-str%C3%A1nka?authuser=0

 

Termín: so 23. - ne 24. 9. 2017

Sraz: v 9:45 na hlavním vlakovém nádraží.

 

S sebou: výbavu na vícedenní akci, jídlo a pití na oba dva dny (pouze k večeři bude zajištěna polévka, večer a ráno čaj).

Cena: 120,- Kč (40,- ubytování, 70,- vlak, 10,- polévka + čaj)

 

Ubytování: krizovatka.skaut.cz/skautske-zakladny/1394-klubovna-v-horni-brize zděná stavba s elektřinou, pitnou vodou, WC. Spaní je na dlažbě, důležité je vzít si karimatku.

Návrat: v 13:41 na hlavní vlakové nádraží.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/prespavani-horni-briza-pro-lisky-starsi-holky-z-berusek/

Přespávání Horní Bříza - pro skauty a skautky (Lišky + starší holky z Berušek)

23.09.2017 09:45

Akce je určená pro skauty a skautky (družinu Lišek a starší holky z Berušek (Elfík, Bambule, Šerpa, Žvejka). 

Sobotní program je stejný jako pro zbytek oddílu. Odpoledne mladší odjedou vlakem zpět do Plzně a začne program pro starší.

Před akcí je doporučeno shlédnout tyto stránky  sites.google.com/skaut.cz/severka-hra/domovsk%C3%A1-str%C3%A1nka?authuser=0

 

Termín: so 23. - ne 24. 9. 2017

Sraz: v 9:45 na hlavním vlakovém nádraží.

 

S sebou: výbavu na vícedenní akci, jídlo a pití na oba dva dny (pouze k večeři bude zajištěna polévka, večer a ráno čaj).

Cena: 120,- Kč (40,- ubytování, 70,- vlak, 10,- polévka + čaj)

 

Ubytování: krizovatka.skaut.cz/skautske-zakladny/1394-klubovna-v-horni-brize zděná stavba s elektřinou, pitnou vodou, WC. Spaní je na dlažbě, důležité je vzít si karimatku.

Návrat: v 13:41 na hlavní vlakové nádraží

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsa, Bodlák, Blondýn, Upír, Kajman, Čiči, Opinel, Chilli, Gormit, Kraťasák, Elfík, Bambule, Žvejka

Horní Bříza

23.09.2017 09:45

Před akcí je doporučeno shlédnout tyto stránky  sites.google.com/skaut.cz/severka-hra/domovsk%C3%A1-str%C3%A1nka?authuser=0

 

Sraz: v 9:45 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 50,- Kč na vlak.

Návrat: v 17:41 na hlavním vlakovém nádraží.Zúčastnili se: Fčelka, Hopsa, Bodlák, Kaktus, Blondýn, Žvejka, Bambule, Chilli, Gormit, Kraťasák, Čiči, Kajman, Upír, Opinel, Honza, Váleček, Houska, Kokoska, Filip, Pěna, Sťuart, Hroznýš, Dino, Nela

Zahajovací táborák

08.09.2017 16:00

Sraz v 16:00 na konečné tramvaje č. 4 na Borech nebo v 17:00 v Luftovo zahradě (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).

S sebou: pití, svačina (mohou být buřty či něco jiného na opékání), sportovní oblečení.

Program: opékání buřtů, povídání zážitků z prázdnin, bitva papírovými koulemi.

Konec: v 19:00 v Luftovce (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsa, Bodlák, Perla, Blondýn, Želva, Morče, Elfík, Žvejka, Šerpa, Bambule, Bacil, Brepta, Verča, Zubka, Pěna, Joli, Upír, Kajmna, Chilli, Gormit, Předseda, Čiči, Váleček, Tarbík, Opinel, Houska, Sťuart, Kokoska, Hlad

 

Navštívili nás: Bleška, Hejkal, Pavouček, Sněženka, Riki, Kačka, Miška

SkaDět (Skauti dětem) - Severácké šmoulování

06.09.2017 12:00

   Skauti Dětem (někdy zkráceně "SkaDět") je společný název pro všechny akce, které skauti v Plzni připravují pro děti z řad veřejnosti. Na různých místech města Plzně jsou připraveny hry a netradiční skautské aktivity, které pořadají skautské oddíly, popř. skautská střediska.

 

    Náš skautský oddíl Severka pořádá pro děti akci Severácké šmoulování. Všichni si mohou vyzkoušet tradiční i netradiční disciplíny (střelba z luku, jízda na koloběžkách, trampolína, provazový most, rébusy, …) a na konci získat pěknou odměnu.

 

Kdy: ve středu  6. 9. 2017

 

Kde: před 2. základní školou "Schwarzovka" (Schwarzova 20).

 

Začátek akce: ve 12:00 hodin.

 

Konec akce: v cca 16:00 hodin.


Za pomoc děkujeme: Fčelce, Hopsince, Bodlákovi, Perle, Vlnce, Bambuli, Šerpě, Elfíkovi, Žvejce, Upírovi, Kajmanovi, Předsedovi, Blondýnovi, Gormitovi, Blešce, Chillimu, Houskovi a Kaktusovi

 

 

Odjezd na tábor: neděle 3. 7. 2016 v 7:30 u hutníka an hlavním nádraží. Na nedělní sraz přijdou všichni ve skautském kroji ! 

 

ODJEZ NA 2. TÝDEN

 

Příjezd na tábor: neděle 10. 7. od 18:00Více zde: https://23-severka.webnode.cz/kalendar-akci/archiv/

Tábor v Přebudově 2. 7. - 22. 7. 2017

 

ODJEZ NA 1. TÝDEN

Zavazadla: pátek 30. 6. 2017 od 1600 do 1800 ke Kaktusovým rodičům - Bendova ulice 7 (kufry a batohy) vše řádně zabalené v zavazadle !!! 

 

Odjezd na tábor: neděle 2. 7. 2017 v 7:30 u hutníka na hlavním nádraží. Na nedělní sraz přijdou všichni ve skautském kroji ! S sebou jídlo a pití na celý den.

 

ODJEZ NA 2. TÝDEN

 

Příjezd na tábor: neděle 9. 7. 2017 od 18:00

 

ODJEZD STAVEBNÍ ČETY

Odjezd na tábor: sobota 1. 7. 2017 v 7:00 v Bendově ulici 7. S sebou pracovní oblečení + rukavice, jídlo a pití na sobotu i neděli.

 

Závěrečný táborák

29.06.2017 17:00
Rozloučíme se se skautským rokem závěrečným táborákem na Sofronce. Uděláme si procházku k Seneckému rybníku, kde se podle počasí budeme moci vykoupat a zahrát nějakou hru. Po návratu k ohništi již započne zapálení slavnostního ohně a program.

 

Sraz v 17:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci.

S sebou: KROJ (pokud ho nemáte, tak oddílové tričko se šátkem), pití, svačina, plavky + ručník (dle počasí).

Konec v 21:45 opět na konečné.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/kalendar-akci/archiv/
Rozloučíme se se skautským rokem závěrečným táborákem na Sofronce. Uděláme si procházku k Seneckému rybníku, kde se podle počasí budeme moci vykoupat a zahrát nějakou hru. Po návratu k ohništi již započne zapálení slavnostního ohně a program.

 

Sraz v 17:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci.

S sebou: KROJ (pokud ho nemáte, tak oddílové tričko se šátkem), pití, svačina, plavky + ručník (dle počasí).

Konec v 21:45 opět na konečné.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/kalendar-akci/archiv/
Rozloučíme se se skautským rokem závěrečným táborákem na Sofronce. Uděláme si procházku k Seneckému rybníku, kde se podle počasí budeme moci vykoupat a zahrát nějakou hru. Po návratu k ohništi již započne zapálení slavnostního ohně a program.

 

Sraz v 17:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci.

S sebou: KROJ (pokud ho nemáte, tak oddílové tričko se šátkem), pití, svačina, plavky + ručník (dle počasí).

Konec v 21:45 opět na konečné.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/kalendar-akci/archiv/

Rozloučíme se se skautským rokem závěrečným táborákem na Sofronce. Uděláme si procházku ke Kamennému rybníku, kde se podle počasí budeme moci vykoupat a zahrát nějakou hru. Po návratu k ohništi již započne zapálení slavnostního ohně a program. Vyhodnotíme uplynulý rok, nejčastější účastníky oddílových akcí a navnadíme se na letní tábor.

Sraz v 17:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci.

S sebou: KROJ (pokud ho nemáte, tak oddílové tričko se šátkem), pití, svačina, plavky + ručník (dle počasí).

Konec v 21:45 opět na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci.

 

Hrátky na Senečáku

10.06.2017 10:00
Sraz v sobotu 10. 6. v 10:00 na konečné tramvaje č. 1 Bolevec
 
Čeká nás herní den u skautské klubovny na Senečáku a v jejím okolí.  
 
S sebou: svačinu, pití, pláštěnku, v případě pěkného počasí i plavky a ručník.
 
Konec: 15:00 u klubovny na Seneckém rybníce.


Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/hratky-na-senecaku/

Hrátky na Senečáku

10.06.2017 10:00

Sraz v sobotu 10. 6. v 10:00 na konečné tramvaje č. 1 Bolevec

 

Čeká nás herní den u skautské klubovny na Senečáku a v jejím okolí.  

 

S sebou: svačinu, pití, pláštěnku, v případě pěkného počasí i plavky a ručník.

 

Konec: 15:00 u klubovny na Seneckém rybníce.

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Perla, Blondýn, Elfík Martin, Kajman, Váleček, Sťuart, Kokoska, Filip, Mája, Pěna, Zubka

Navštívili nás: Pavouček, Eliška

Střediskové setkání pro S+S, R+R - starší 12ti let

02.06.2017 00:00

Střediskové víkendové setkání pro S+S a R+R

(starší 12ti let)

 

 

Akce je určena pro skauty + skautky a rovery + rangers od 12 let dál.

Jedná se o herní setkání, při kterém si zahrajete hry, seznámíte se s ostatními členy jiných oddílů a nebudete se muset starat o nikoho jiného než sami o sebe.

 

Termín: pátek 2. 6.  – neděle 4. 6. 2017.

Sraz: 16:40 na hlavním vlakové  nádraží. 

Cena: Vybírá se 300,- Kč. Cena zahrnuje ubytování, dopravu a jídlo.

Stravování: budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu na pátek.

S sebou: tradiční výbava - malý batoh, spacák, karimatka, přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,...), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíce.

Další výbava: skautský kroj (zabalit do věcí), na sebe na cestu oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky).

Návrat: neděle 16:59 hod na Hlavní vlakové nádraží.

 

Pošlete Fčelce SMS (777 008 407) nebo e-mail (23.severka@seznam.cz) či na FB napište zprávu s účastí i neúčastí na akci nejpozději do 24. 5. 2017. Kupuje se společná jízdenka na vlak a jídlo předem, proto je důležité, abychom věděli počet účastníků.


Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Perla, Morče, Želva, Upír, Čiči, Kajman, Sherman, Gormit, Martin

 

Schůzka rodičů k táboru

22.05.2017 17:00

Začátek v 17:00 v klubovně v Plachého ulici 6.

Na schůzce rodičů můžete odevzdávat přihlášky a doplatky ceny tábora. Dozvíte se potřebné informace k táboru a životě na něm. Zde odpovíme na vaše jakékoli dotazy, jelikož schůzky se účastní všichni z hlavního vedení tábora.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/schuzka-rodicu-k-taboru/

Schůzka rodičů k táboru

22.05.2017 17:00

Začátek v 17:00 v klubovně v Plachého ulici 6.

Na schůzce rodičů můžete odevzdávat přihlášky a doplatky ceny tábora. Dozvíte se potřebné informace k táboru a životě na něm. Zde odpovíme na vaše jakékoli dotazy, jelikož schůzky se účastní všichni z hlavního vedení tábora.


 

Harry Potter - Holýšov

20.05.2017 07:45

Mezi obcemi Dolní Kamenice a Holýšov se nachází artefakt, na který se již pár měsíců připravujeme. Má zatím neznámou spojitost se známým  kouzelníkem Harry Potterem. Pátrání nebude nijak jednoduché...

 

Sraz: v 7:45 na hlavním vlakovém nádraží. 

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 65,- Kč na vlak, oddílový šátek + turbánek, agentský balíček. 

Návrat: v 16:48 tamtéž.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/harry-potter-holysov/

Harry Potter - Holýšov

20.05.2017 07:45

Mezi obcemi Dolní Kamenice a Holýšov se nachází artefakt, na který se již pár měsíců připravujeme. Má zatím neznámou spojitost se známým  kouzelníkem Harry Potterem. Pátrání nebude nijak jednoduché...

 

Sraz: v 7:45 na hlavním vlakovém nádraží. 

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 65,- Kč na vlak, oddílový šátek + turbánek, agentský balíček. 

Návrat: v 16:48 tamtéž.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/harry-potter-holysov/

Harry Potter - Holýšov

20.05.2017 07:45

Mezi obcemi Dolní Kamenice a Holýšov se nachází artefakt, na který se již pár měsíců připravujeme. Má zatím neznámou spojitost se známým  kouzelníkem Harry Potterem. Pátrání nebude nijak jednoduché...

 

Sraz: v 7:45 na hlavním vlakovém nádraží. 

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 65,- Kč na vlak, oddílový šátek + turbánek, agentský balíček. 

Návrat: v 16:48 tamtéž.

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Perla, Blondýn, Martin, Čiči, Elfík, Váleček, Kraťasák, Sťuart, Dýně, Dino, Rosomák

Ejpovice

13.05.2017 08:00

Sraz: v 8:00 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 40,- Kč na vlak, oddílový šátek + turbánek, agentský balíček.

Návrat: v 16:55 tamtéž.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/ejpovice/

Ejpovice

13.05.2017 08:00

Sraz: v 8:00 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 40,- Kč na vlak, oddílový šátek + turbánek, agentský balíček.

Návrat: v 16:55 tamtéž.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/ejpovice/

Ejpovice

13.05.2017 08:00

Sraz: v 8:00 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 40,- Kč na vlak, oddílový šátek + turbánek, agentský balíček.

Návrat: v 16:55 tamtéž.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/ejpovice/

Ejpovice

13.05.2017 08:00

Sraz: v 8:00 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 40,- Kč na vlak, oddílový šátek + turbánek, agentský balíček.

Návrat: v 16:55 tamtéž.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/ejpovice/

Ejpovice

13.05.2017 08:00

Sraz: v 8:00 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 40,- Kč na vlak, oddílový šátek + turbánek, agentský balíček.

Návrat: v 16:55 tamtéž.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/ejpovice/

Ejpovice

13.05.2017 08:00

Sraz: v 8:00 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 40,- Kč na vlak, oddílový šátek + turbánek, agentský balíček.

Návrat: v 16:55 tamtéž.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/ejpovice/

Ejpovice

13.05.2017 08:00

Sraz: v 8:00 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 40,- Kč na vlak, oddílový šátek + turbánek, agentský balíček.

Návrat: v 16:55 tamtéž.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/ejpovice/

Ejpovice

13.05.2017 08:00

Sraz: v 8:00 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 40,- Kč na vlak, oddílový šátek + turbánek, agentský balíček.

Návrat: v 16:55 tamtéž.Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/ejpovice/

Ejpovice

13.05.2017 8:00

Sraz: v 8:00 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 40,- Kč na vlak, oddílový šátek + turbánek, agentský balíček.

Návrat: v 16:55 tamtéž

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsa, Bodlák, Perla, Blondýn, Upír, Kajman, Čiči, Bambule, Týna, Kokoska, Váleček, Dýně, Pěna, Zubka, Buldog, Hroznýš

Velikonoce v Radnicích

14.04.2017 10:30

Co nás o velikonočních svátcích čeká? Agentura nás vysílá do neprobádané oblasti, a to do okolí obce Radnice. Jaké budou mise? To se dozvíme samozřejmě až na místě. 

V pátek hned po uložení batohů na základně vyrazíme prozkoumat východní část, jakožto obec Radnice a místní lesy. Sobotní den máme v plánu jít na rozhlednu Břasy, podíváme se na vodní plochu Amerika a probrouzdáme toto západní okolí. Neděle jako obvykle je věnována velikonočním přípravám – zdobení vajíček, pletení pomlázek, vyrábění apod. Pondělní ráno se jistě  začnou ozývat nejrůznější hodovačky a kluci využijí vlastnoručně vyrobené pomlázky.

 

Všichni starší 9-ti let si svůj batoh povezou vlakem a poté si jej odnesou na základnu (cca 1km). Mladším se batohy naloží a odvezou již z Plzně. Všechny věci zabalte do batohu, společně se spacákem či karimatkou (popř. pevně připevněte k batohu). Na místo v batohu "po ruce" připravte malý batůžek a svačinu s pitím. Rodiče, balte se svými dětmi. Ať ví, jak věci zabalit zpět, a co kde v batohu vůbec mají. 

 

Termín: pátek 14. 4. – pondělí 17. 4. 2017.

Sraz: 10:30 v Nádražní ulici nebo o něco výš u soudu (podle volných parkovacích míst) - nakládka batohů mladším 9-ti let, hudebních nástrojů (kytara, ukulele), křehkých potravin (mazance, beránci),... Poté přesun na Hlavní vlakové  nádraží. 

 

Cena: Vybírá se 320,- Kč. Cena zahrnuje ubytování 60,- (3x20,- Kč), doprava 80,- Kč, jídlo 180,- Kč (3x60,- Kč).

Stravování: budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu na celý pátek.

Ubytování: budeme přebývat ve zděné budově na okraji Radnic (krizovatka.skaut.cz/skautske-zakladny/647-klubovna-omaha-radnice?autologin=1). K dispozici kuchyňka, WC, elektřina, pitná voda, teplá voda, lokální topení. Spí se na zemi na koberci, proto zapotřebí karimatka. 

 

S sebou: malý batoh, spacák, karimatka, přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,...), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíce, oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky).

Návrat: pondělí v 14:55 hod na Hlavní vlakové nádraží..

Pošlete Fčelce SMS (777 008 407) nebo e-mail (23.severka@seznam.cz) či na FB napište zprávu s účastí i neúčastí na akci nejpozději do 9. 4. 2017. Jídlo i materiál se nakupuje dopředu, proto je důležité, aby jsme věděli počet účastníků.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsina, Bodlák, Perla, Blondýn, Elfík, Šerpa, Bambule, Mája, Zubka, Dýně, Pěna, Gormit, Kraťasák, Sťuart, Kokoska, Buldog, Mravenec

 

Navštívili nás: Bleška, Ondra, Riki, Miška, Sokol, Krabík, Pavouček, Eliška

27. výročí oddílu - Kouliáda

01.04.2017 10:00

Kořeny oddílu Severka sahají až do padesátých let 20. století (viz. záložka Historie). Po Sametové revoluci, kdy byl skauting opět zpřístupněn vzniká nový oddíl - třetí generace Severky. Sraz na první schůzku byl 23. března 1990 na náměstí „U Andělíčka“.

Od této doby se oddíl pravidelně každý rok (až na menší odmlku) na jaře scházel na náměstí Republiky a odtud se putovalo na místo (většinou na "malé kaolínky"), kde se odehrál turnaj v různých disciplínách hodu koulí - Velká superkulešou aneb Vrhni jak umíš.


Sraz: v 10:00 na náměstí Republiky

Co s sebou: KROJ (kdo ještě nemá, tak oddílové tričko + oddílový šátek - k zakoupení na družinovkách), buřtíka, pití a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, lístek na MHD nebo Plzeňská karta.

Konec: v 17:00 na konečné tramvaje č. 4 na Košutce.

V případě, že někdo má odpoledne jiné plány, přijďte alespoň v 10:00 na společné foto.

Program: Společné foto v krojích před Andělíčkem na náměstí. Přesun MHD na Košutku. Cesta na kouloviště. Turnaj v Kouliádě. Hry. Vyhodnocení Kouliády. Cesta zpět.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Perla, Blondýn, Želva, Vlnka, Morče, Dino, Sušenka, Bombarďák, Hroznýš, Kokoska, Kraťasák, Santa, Sťuart, Tarbík, Bambule, Dýně, Elfík, Kára, Mája, Pěna, Brepta, Verča, Žvejka, Kajman, Martin, Předseda, Upír

Přišli se vyfotit: Houska, Váleček, Gibon, Mravenec, Jolanka, Hlad, Bleška, Ondra

Navštívili nás: Riki, Miška, Kačka

 

Martinská stěna - Dobřany

18.03.2017 08:30

Sraz: v 8:30 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 35,- Kč na vlak, agentský balíček.

Návrat: v 15:46 tamtéž.

 

www.dobrany.cz/priroda/lesopark-martinska-stena/

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsa, Bodlák, Blondýn, Čiči, Upír, Kajman, Hroznýš, Sťuart, Bambule, Pěna, Zubka, Dýně

Střediskové setkání na sníh

25.02.2017 07:45

Celostředisková akce pro světlušky a vlčata (do cca 12-ti let) na hory.

 

Co nás čeká: cesta vlakem do Železné Rudy, netradiční zábava na sněhu, přátelení se se členy jiných oddílu našeho střediska.

 

Sraz: 7:45 na hlavním vlakovém nádraží

 

S sebou: teplé oblečení, oteplováky, boty na sníh, čepice, lyžařské rukavice 2x, pití (min 1 litr), svačina, náhradní ponožky, boby nebo podsedák, Kč na vlak.

 

Návrat: 17:46 na hlavní vlakové nádraží.

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsa, Bodlák, Perla, Blondýn, Sťuart, Dýně, Zubka, Pěna, Váleček, Buldog

Navštívila nás: Viki

Turnaj ve stolních hrách

11.02.2017 10:00

Sraz: 10:00 v klubovně na Plzeňské cestě.

 

Tato sobota bude ve znamení hraní stolních her. Podle věku účastníků se vytvoří herní skupiny, ve kterých se hráči navzájem utkají ve známých i neznámých stolních hrách. Jelikož jde o turnaj, na konci zůstanou jen ti nejlepší hráči, kteří budou herně odměněni.

Celý den trávit v klubovně nebudeme, vyrazíme i ven, tak je dobré myslet na vhodné oblečení.

 

 

S sebou: vstupní poplatek 30,- Kč, svačina a pití na celý den, 

 

Konec: 15:00 v klubovně na Plzeňské cestě

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Perla, Blondýn, Želva, Morče, Čiči, Martin, Předseda, Týna, Žvejka, Zubka, Sťuart, Váleček, Buldog

                           Kaktus, Bodlák

Aquapark Beroun - pouze pro plavce starší 8-mi let

21.01.2017 08:30

 

Velice oblíbená akce za vodním dováděním. Nejprve si projdeme Beroun a "vyvětráme se". Poté očekávaně navštívíme místní Aquapark Tipsport Laguna.

Sraz: v 8:30 na Hlavním vlakovém nádraží.

Cena: děti do 15 let 210,- Kč (vlak + vstupné), od 15 let 300,- Kč (vlak + vstupné).

S sebou: vhodné oblečení a obuv (z největší části se budeme pohybovat ve městě), pláštěnka, dostatek pití (min. 1 litr) a jídla, plavky, ručník, popř. pantofle.

Návrat: v 17:25 na Hlavní vlakové nádraží.

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Perla, Blondýn, Vlnka, Morče, Drobek, Smích, Upír, Martin, Gormit, Elfík, Týna, Žvejka, Pěna, Mája, Zubka, Kokoska, Houska, Sťuart, Gibon, Sušenka, Bombarďák

Navštívili nás: Pavel, Pavouček, Krabík, Eliška

 

Promítání

07.01.2017 10:00

Sraz v 10:00 na konečné tramvaje č. 1 Bolevec

 

Budeme si promítat fotky z předešlého roku 2016 a převážně fotky z tábora. Ti co na táboře nebyli, alespoň poznají, jak to na táboře vypadá, co se na něm děje, jaké se hrají hry,...

 

Až se nabažíme fotografií, zahrajeme nějakou hru, popř. se podíváme po okolí boleveckých rybníků. 

 

S sebou: svačinu a pití na celý den, vhodné teplé oblečení na ven.

 

Konec v 16:00 u klubovny u Seneckého rybníka.

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Perla, Blondýn, Morče, Želva, Vlnka, Čiči, Chilli, Kajman, Upír, Předseda, Bambule, Týna, Elfík, Žvejka, Kára, Mája, Pěna, Petra, Zubka, Verča, Žvejka, Gibon, Houska, Santa, Tarbík, Dino, Sušenka

Navštívili nás: Krabík, Pavouček, Eliška

 

Promítání + večerní akce Berušek

07.01.2017 16:30

Cesta po Evropských státech

(Přespávání pro Berušky)

·        termín: sobota 7. 1. 2017

·        sraz: sobota 7. 1. v 10:00 na konečné tramvaje č. 1 Bolevec (viz akce Promítání)

 

Pokud se nezúčastníte akce Promítání:

 ·       sraz: sobota 7. 1. v 16:00 u klubovny u Seneckého rybníka

·        stravování: vlastní

.         s sebou: jídlo a pití na celý den

·        konec: ve 20:00 u klubovny u Seneckého rybníka

 

SVOJI   ÚČAST   I   NEÚČAST   NAHLAŠTE   PŘEDEM   PERLE


Zúčastnili se: Perla, Blondýn, Bamble, Týna, Elfík, Žvejka, Kára, Mája, Pěna, Petra, Zubka, Verča, Tarbík

                         Fčelka, Hopsinka, Morče, Želva

 

Promítání + dvoudenní pátrání po artefaktu - pro kluky starší 10ti let

07.01.2017 10:00

Termín: 7. - 8. 1. 2017

Sraz: v 10:00 na konečné tramvaje č. 1 Bolevec (popř. v případě neúčasti na akci Promítání lze sraz v 16:00 v klubovně u Seneckého rybníka).

Povinná výbava: Plzeňská karta s časovým předplatným nebo částkou v peněžence 35,- Kč (popř. hotovost 35,- Kč), baterka...

Cena: ubytování zdarma, polévka + čaj 20,- Kč.

S sebou: spacák, karimatka, oblečení a boty do terénu dle počasí , pití, jídlo na sobotu a neděli (bude společná pouze polévka a nápoje), hygiena, věci na spaní, náhradní oblečení, přezůvky.

Konec: ve 14:00 v klubovně u Seneckého rybníka.

 

SVOJI  ÚČAST  I  NEÚČAST  NAHLAŠTE  FČELCE  DO  STŘEDY  4. 7. 2017


Zúčastnili se : NIKDO - Pro nedostatečnou účast zrušeno

 

Vánoční oddílovka

17.12.2016 10:00

   Sraz: v 10:00 v klubovně na Plzeňské cestě

Program: 

Dopoledne si budeme v klubovně povídat o zvycích a tradicích, zpívat koledy, jíst přinesené vánoční cukroví, popíjet teplý čaj,...   Nakonec si vyzkoušíme pouštění lodiček.
Odpoledne se vydáme z Černic do lesů pod Radyni, kde ozdobíme stromek pro zvířátka (proto přineste tvrdý chléb, jablka apod.). 

Návrat v 15:53 na Hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: svačina, pití, teplé oblečení, mls pro zvířátka, cukroví, Plzeňska karta (nebo 1 lístek na MHD či 9 Kč) + 15 Kč na vlak.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Perla, Morče, Blondýn, Upír, Martin, Kajman, Gormit, Bambule, Týna, Verča, Petra, Dýně, Jolanka, Pěna, Zubka, Gibon, Houska, Hroznýš, Kokoska, Váleček, Tarbík, Sťuart, Buldog, Dino

 

Navštívili nás: Pavouček, Krabík, ELiška, Riki, Miška, Kačka

 

Mikulášská nadílka

02.12.2016 16:00

 

Sraz: 16:00 hod v klubovně nad Hradištěm
 
Konec: v 19:00 tamtéž
 
Na začátku nás čeká krátká "vyvětrávací" procházka do okolí (Hradiště, Homolka,...). Poté v klubovně vyvoláme nebeské, ale i pekelné bytosti. Záleží, kdo se jak choval po celý rok.
 
Pro jistotu si každý připravte písničku či básničku jako úplatu za to, aby si to pekelníci rozmysleli a byli na nás hodnější.
 
Oddílovým zvykem je při Mikulášské nadílce obdarovat své kamarády v oddíle. Nejlépe nějakým drobným vyráběným dárkem (viditelně nadepiště jméno adresáta). Podepsané dárky se vloží do velké společné krabice, z které budou bytosti vybírat a rozdávat.
 
!!! Nezapomeňte na dárky pro kamarády !!!

Zúčastnili se:Kaktus, Fčelka, Hopsa, Blondýn, Želva, Čiči,Chili, Kajman, Martin, Upír, Bambule, Dýně, Elfík, Mája, Pěna, Petra, Zubka, Verča, Eliška, Týna, Dino, Bombarďák, Gibon, Houska, Hroznýš, Kokoska, Sťuart, Váleček

 

Navštívili nás: Riki, Petra, Miška, Kačka, Pavouček, Eliška, Karolína

Brigáda v Luftovce

20.11.2016 10:00

Tak jako každý rok, pomáháme Luftovce od listí a našemu oddílu k nějaké té kačce navíc, za kterou si pak můžeme koupit něco k radosti či užitku.

 

Aby nám práce vesele a rychleji utíkala vítáme jak členy oddílu, tak i jejich rodiče.

 

Sraz: v 10:00 v Luftovo zahradě (vpravo za Tyršovým mostem).

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, dle chuti něco na opečení.

Konec: bude upřesněn na srazu.

Zúčastnili se: Kaktus, Sťuart, Martin, Houska, Upír + táta, Dýně + máma, Denis + máma, táta, Kokoska + máma, táta, brácha, Hroznýš + mám, táta, Gibon + mám, brácha, Blondýn + máma, Čiči + máma, táta, Váleček + táta, Kraťasák, Oříšek + máma, ségra, Mája (Elfíkovo ségra) + táta, máma, Předseda + táta.

VŠEM RODIČŮM MOC DĚKUJEME ZA POMOC :)

 

Okolí zámku Kozel

12.11.2016 09:30

Sraz: v 9:30 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 30,- Kč na vlak.

Návrat: v 15:53 tamtéž.


Zúčastnili se: Kaktus, Bodlák, Perla, Blondýn, Kajman, Upír, Martin, Čiči, Předseda, Kraťasák, Žvejka, Dýně, Pěna, Zubka, Honza, Sherman, Houska

 

Halloweenské slavnosti dýně

21.10.2016 00:00

Předposlední víkend v měsíci říjnu se vydáme do Tašovic (Karlovy Vary), kde strávíme dva dny, při kterých navštívíme blízké i vzdálenější okolí. V sobotu podnikneme výlet okolo Svatošských skal k hradu Loket (tato místa jsou opředena spoustou legend). Můžeme se těšit na noční procházku centrem Karlových Varů, návštěvu lanového centra Sv. Linhart a hlavně na večerní strašidelný rej.

 

Všechny věci balte s dětmi  do velkém batohu. Vše musí být zabaleno uvnitř. Všichni by měli být schopni svůj batoh unést alespoň na krátkou vzdálenost. Malý batoh vezměte zvlášť se svačinou, pitím, pláštěnkou a baterkou.

Termín: pátek 21. 10. – neděle 23. 10. 2016.

Sraz: pátek 21. 10. v 16:30 na parkovišti naproti čerpací stanici ONO (Studentská 55). Zde na nás bude čekat bus.

Cena: 490,- Kč (120,- jídlo, 100,- Kč ubytování, 200,- doprava, 70,- vstup do lanového parku).

 

Stravování: budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu na celý pátek.

Ubytování: spíme ve skautském domě Tašovice. Jde o zděnou stavbu plně vybavenou - elektřina, pitná voda, sprchy, kuchyňka,... Spaní je na zemi na svých vlastních karimatkách.

 

S sebou: malý batoh, svačina a pití na pátek, baterka, pláštěnka, spacák, karimatka, přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,...), psací potřeby (papír, tužka), hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíce, oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky), halloweenský převlek.

Návrat: neděle v 16:00 tamtéž jako na sraz.

 

Pošlete Fčelce SMS (777 008 407) nebo e-mail (23.severka@seznam.cz) či na FB napište zprávu s účastí i neúčastí na akci nejpozději do 16. 10. 2016. Jídlo  se nakupuje dopředu, proto je důležité, aby jsme věděli počet účastníků.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Perla, Želva, Morče, Blondýn, Čiči, Upír, Gormit,Áňa, Dýně, Elfík, Kára, Pěna, Zubka, Týna, Váleček, Tarbík, Kraťasák, Kokoska, Hroznýš, Houska, Dino
 

Navštívili nás: Ondra, Bleška, Pavouček, Krabík, Eliška, Pírko, Sokol

Drakiáda a jiné taškařice

09.10.2016 09:45

Vlastnoručně si vyrob draka a přihlaš ho do soutěže letu a krásy. Také si můžeš vyzkoušet různé taškařice a získat ceny.

Sraz: v 9:45 hodin v klubovně na Homolce - Plzeňská cesta (Slovany)

Konec: ve 13:30 hodin tamtéž.

S sebou: 30,- Kč startovné, pití, svačinu a samozřejmě ručně vyráběného draka.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Perla, Želva, Morče, Blondýn, Čiči, Upír, Chilli, Gormit, Martin, Áňa, Dýně, Kára, Pěna, Terka, Váleček, Tarbík, Sťuart, Gibon, Mravenec

Navštívili nás: Manka, Petr, Bleška, Ondra, Riki, Kačka, Miška, Pavouček, Krabík, EliškaVŠEM DĚKUJEME ZA POMOC!

 

Skautské závody - Stopou bratra Šiwy

08.10.2016 08:00

V závodu pořádaném na památku Jana KRAUSE – Šiwy, mají družiny skautů a skautek i šestky vlčat a světlušek příležitost si vyzkoušet svoji šikovnost, obratnost a fyzickou zdatnost!

 

Sraz: v 8:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci. Odtud přesun ke klubovnám na Senečáku.

Konec: v 16:00 u kluboven na Senečáku.

S sebou: psací potřeby, papír, skautský kroj, oddílové triko, svačina a pití.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Perla, Morče, Želva, Blondýn, Gormit, Chilli, Martin, Předseda Upír, Áňa, Váleček, Sťuart, Kraťasák, Hroznýš

 

Pomohli nám: Bleška

 

Klubovna Slovany

17.09.2016 09:45

Sraz: v 9:45 na hlavním vlakovém nádraží - kvůli nepřízni počasí přesun do klubovny na Plzeňské cestě.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 30,- Kč na vlak.

Návrat: v 16:00 na konečné trolejbusu č. 16 Doubravka.

 

Zúčastnili se: Bodlák, Hopsa, Fčelka, Fénix, Blondýn, Sťuart, Kraťasák, Upír, Čiči, Hroznýš, Pěna, Dýně, Dino, Martin

 

Navštívili nás: Pavel

 

 

Skauti dětem (SKADĚT) Severácké Šmoulování - veřejnost

06.09.2016 12:00

Kde: před 2. základní školou - Schwarzova 20

Kdy: v úterý  6. 9.  (12–15h)

Proč: Severácké šmoulování je akce 23. skautského oddílu Severka pořádaného v rámci celoplzeňské Skauti dětem. Bližší informace o Skauti dětem naleznete plzen.skauting.cz/index.php/poradame/skauti-detem-2016

 

Co: čeká na Vás lukostřelba, střelba z NERFek, slackline,  koloběžky i jiné pohybové aktivity, a také hádanky a rébusy.


DĚKUJEME ZA POMOC - Perle, Blondýnovi, Želvě, Vlnce, Morčeti, Elfíkovi, Upírovi, Předsedovi, Chilimu....

 

Skauti dětem (SKADĚT) Severácké Šmoulování - veřejnost

06.09.2016 12:00

Kde: před 2. základní školou - Schwarzova 20

Kdy: v úterý  6. 9.  (12–15h)

Proč: Severácké šmoulování je akce 23. skautského oddílu Severka pořádaného v rámci celoplzeňské Skauti dětem. Bližší informace o Skauti dětem naleznete plzen.skauting.cz/index.php/poradame/skauti-detem-2016

 

Co: čeká na Vás lukostřelba, střelba z NERFek, slackline,  koloběžky i jiné pohybové aktivity, a také hádanky a rébusy.


 

 

Zahajovací táborák

02.09.2016 16:00

Sraz v 16:00 na konečné tramvaje č. 4 na Borech nebo v 17:15 v Luftovo zahradě (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).

S sebou: pití, svačina (mohou být buřty), sportovní oblečení, popř. fotky z tábora či z prázdnin.

Program: opékání buřtů, povídání o zážitcích z prázdnin, bitva papírovými koulemi.

Konec: v 19:30 v Luftovce (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Blondýn, Perla, Želva, Vlnka, Morče, Kraťasák, Sťuart, Houska, Gibon, Fifi, Srdíčko, Hroznýš, Bombarďák, Kokoska, Váleček, Elfík, Áňa, Dýně, Pěna, Terka, Žvejka, Kajman, Chili, Sherman, Předseda, Upír, Ořech, Sušenka, Buldog, Filip

 

Navštívili nás: Pavouček, Krabík, Eliška, Riki, Kačka, Miška, Bleška, Ondra, Sněženka, Fénix

Tábor v Přebudově 3. 7. - 24. 7. 2016

03.07.2016 00:00

Bližší informace se dozvíte z táborového časopisu středověký-zvestník.pdf (1,6 MB).

 

ODJEZ NA 1. TÝDEN

Zavazadla: pátek 1. 7. 2016 od 1600 do 1800 ke Kaktusovým rodičům - Bendova ulice 7 (kufry a batohy) vše řádně zabalené v zavazadle !!! 

 

Odjezd na tábor: neděle 3. 7. 2016 v 7:30 u hutníka an hlavním nádraží. Na nedělní sraz přijdou všichni ve skautském kroji ! 

 

ODJEZ NA 2. TÝDEN

 

Příjezd na tábor: neděle 10. 7. od 18:00


 

 

Závěrečný táborák

29.06.2016 17:00
Rozloučíme se se skautským rokem závěrečným táborákem na Sofronce. Uděláme si procházku k Seneckému rybníku, kde se podle počasí budeme moci vykoupat a zahrát nějakou hru. Po návratu k ohništi již započne zapálení slavnostního ohně a program.

 

Sraz v 17:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci.

S sebou: KROJ (pokud ho nemáte, tak oddílové tričko se šátkem), pití, svačina, plavky + ručník (dle počasí).

Konec v 21:45 opět na konečné.

 

Hrátky na Senečáku

12.06.2016 10:00
Sraz v neděli 12. 6. v 10:00 na konečné tramvaje č. 1 Bolevec
 
Čeká nás návštěva skautské klubovny na Senečáku. Zde si vypůjčíme šlapací motokáry a jiné propriety pro naše hrátky. Projedeme se po Seneckém rybníce na raftu, prolezeme se na provazové lávce, zastřílíme z luku, z nerfek,... Prostě nás čeká celý den ve znamení hrátek na Senečáku. V průběhu dne, sezveme všechny draky a vypuknou dračí boje.
 
S sebou: svačinu, pití, pláštěnku, vhodné oblečení a obuv, v případě pěkného počasí i plavky a ručník.
 
Konec: 15:00 u klubovny na Seneckém rybníce.
 

 

Středisková víkendová akce pro S+S a R+R (starší 11ti let)

27.05.2016 17:00

Akce je určena pro skauty+skautky a roveři+rangers od 11ti let dál.

Jedná se o herní setkání, při kterém si zahrajete hry, seznámíte se s ostatními členy jiných oddílů a nebudete se muset starat o nikoho jiného než sami o sebe.

Bližší informace už tu jsou.....

Sraz 27. 5. na výpravu v 17:30 na hlavním vlakovém nádraží.

Cena: 300,- Kč (doprava, jídlo).

S sebou: vše, co je nutné na dvoudenní výpravu, páteční večeře, baterka, věci na případné ušpinění, malý batoh, plavky.

Vše si pečlivě zabalte do velkého batohu. Netahejte zbytečně mnoho věcí. Spát se bude ve stanech (ty zajistí Fčelka).

Návrat 29. 5. v 16:00 na hlavním vlakovém nádraží.

 

Zúčastnili se: Perla, Morče, Předseda, Upír, Chilli, Alan

Krajské Závody vlčat a světlušek - pouze po závodící

27.05.2016 16:45

Postup v okresním kole Závodu vlčat a světlušek nám umožní podívat se do Horšovského Týna, kde se pořádá krajské kolo. Závodu se účastní výherní skupina (Houska, Martin, Kajman, Sťuart) + Gibon a Hroznýš

Sraz: v 16:45 na Centrálním autobusovém nádraží.

S sebou: spacák, karimatka, oblečení na spaní, oblečení na převlečení, oddílové triko, skautský kroj, hygienické potřeby, přezůvky, malý batoh, pláštěnka, jídlo a pití na pátek, hrnek.

Dále každé vlče si opatří či vyrobí jednu část výzbroje rytíře (např. meč, část brnění,…)


Vše mějte pečlivě zabalené v jednom batohu. Věci si po celou cestu všichni nesou.

Cena: 250,- Kč (ubytování, jídlo, doprava).

Ubytování: v místní základní škole, spí se na zemi ve třídách, možnost osprchování.

Návrat: ve 12:48 na hlavní vlakové nádraží.

V případě nenadálé neúčasti nás okamžitě kontaktujte.


Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Kajman, Houska, Sťuart, Hroznýš a Martin

 

Závod vlčat a světlušek

14.05.2016 00:00
Závod vlčat a světlušek o putovní totem náčelníka a putovní vlajku náčelní je tradiční závod pro světlušky a vlčata. Jedná se o celorepublikový závod, který se koná jednou za dva roky a je postupový (okresní, krajské a celorepublikové kolo).
 
Cíle závodu vlčat a světlušek jsou následující:
 
Prožití radostného setkání s ostatními vlčaty a světluškami (podpora sounáležitosti se skautským hnutím přesahující oddíl).
Zažití celodenní aktivity zasazené do symbolického rámce (podpora používání symbolického rámce v oddílech).
Vyzkoušet si schopnost poradit si v situacích potřebných pro život v dnešním světě (podpora používání stezky vlčat a světlušek v oddílech).
 
Sraz: v 8:30 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci.
 
S sebou: pití (min. 1 litr), svačina, pláštěnka, oddílové triko, kroj.
 
Konec: v 15:00 u klubovny u Seneckého rybníka.
 
 
 
Zúčastnili se: Perla, Morče, Blondýn, Hopsa, Bodlák, Fčelka, Kaktus, Houska, Martin, Sťuart, Kajman, Gibon, Hroznýš, Kokoska a Denis.

 

Dračí cesta

30.04.2016 09:30

Od setkání s prvním drakem, jsme potkali a seznámili se se spoustou dalších. Většina z nich je vyobrazena na družinových nástěnkách v klubovnách. Tuto sobotu podnikneme se všemi draky (jistě přibereme i další) cestu......a co se na ní bude dít? To se dozvíme až tam... 

 

Sraz: v 9:30 na hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (min. 1 litr) a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, 50,- Kč na vlak.

Návrat: v 17:41 tamtéž.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsa, Bodlák, Perla, Morče, Blondýn, Pěna, Hera, Niky, Xena, Sťuart, Gibon, Rosomák, Hlad, Denis, Kokoska, Buldog, Hroznýš, Chilli, Předseda, Upír, Houska, Martin, Kajman, Kraťasák, Váleček

Kouliáda - 26. výročí oddílu

23.04.2016 10:00

Kořeny oddílu Severka sahají až do padesátých let 20. století (viz. záložka Historie). Po Sametové revoluci, kdy byl skauting opět zpřístupněn vzniká nový oddíl - třetí generace Severky. Sraz na první schůzku byl 23. března 1990 na náměstí „U Andělíčka“.

 

Od této doby se oddíl pravidelně každý rok  (až na menší odmlku) na jaře scházel na náměstí Republiky a odtud se putovalo na místo (většinou na "malé kaolínky"), kde se odehrál turnaj v různých disciplínách hodu koulí - Velká superkulešou aneb Vrhni jak umíš.

 

Sraz: v 10:00 na náměstí Republiky

Co s sebou: KROJ (kdo ještě nemá, tak oddílové tričko - k zakoupení na družinovkách), buřtíka, pití a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, lístek na MHD nebo Plzeňská karta.

Konec: v 16:00 na konečné tramvaje č. 4 na Košutce.

 

V případě, že někdo má odpoledne jiné plány, přijďte alespoň v 10:00 na společné foto.

 

Program: Společ foto v krojích před Andělíčkem na náměstí. Přesun MHD na Košutku. Cesta na kouloviště. Turnaj v Kouliádě. Hry. Seznámení s dalším drakem.  Vyhodnocení Kouliády. Cesta zpět.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsina, Bodlák, Blondýn, Perla, Morče, Alan, Martin, Kajman, Váleček, Chilli, Kraťasák, Kokoska, Sťuart, Hlad, Rosomák, Denis, Vašek,

POuze na focení přišli: Vlnka, Santa, Gibon, Mravenec, Ořech, Buldog

 

Malá mlsná opice

10.04.2016 08:15

Sraz: 8:15 v klubovně na Homolce

S sebou: svačina a pití na celý den, oddílové triko a oddílový šátek, pláštěnka

Program: Zábavné závody s malou mlsnou opicí, kde čekají zajímavé a dobrodružné úkoly.


Zúčastnili se: Sťuart, Gibon, Kokoska, Tarbík, Hroznýš, Kára, Pěna, Niki, Terka, Perla, Morče, Fčelka, Hopsinka, Kaktus

Velikonoce v Srbsku ve znamení draka (25.-28.3.2016)

25.03.2016 10:00

Poslední březnový víkend strávíme v Srbsku poblíž Berouna. Prozkoumáme zdejší okolí a jeskyně, zda se i zde nevyskytuje nějaký ten drak. Sobotní den se vydáme na celodenní výlet do vzdálenějších lesů. Navštívíme lomy Malá a Velká Amerika, Mexiko a krásný hrad Karlštejn. Nedělní den bude v duchu tradic – pletení pomlázek, barvení vajíček, pečení beránka, jarní tvoření,… A pondělí? Hodovačka. Letos s přestupným rokem podle tradice oddílu se vše obrátí. Šupat budou holky.

Všechny věci dětí zabalte do velkém batohu. Vše musí být zabaleno uvnitř. Všichni by měli být schopni svůj batoh unést alespoň na krátkou vzdálenost.

Termín: pátek 25. 3. – pondělí 28. 3. 2016.

Sraz: v pátek 25. 3. v 10:00 hod na velkém parkovišti u Centrálního autobusového nádraží.

Cena: Vybírá se 530,- Kč. Cena zahrnuje ubytování (3x50,- Kč), doprava (200,- Kč), jídlo (3x60,- Kč).

Stravování: budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu na celý pátek.

Ubytování: budeme přebývat ve zděné budově (Sokolská 4) s ústředním topením, zcela vybavenou (WC, koupelna, kuchyň,…). Spí se na zemi, proto je zapotřebí karimatka, popř. i deka.
S sebou: malý batoh se svačinou a pitím, spacák, karimatka, přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,...), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíce, oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky).

Návrat: pondělí v 14:00 hod na parkoviště u Centrálního autobusového nádraží.
Pošlete Fčelce SMS (777 008 407) nebo e-mail (23.severka@seznam.cz) či na FB napište zprávu s účastí i neúčastí na akci nejpozději do 21. 3. 2016. Jídlo i materiál se nakupuje dopředu, proto je důležité, aby jsme věděli počet účastníků.

 

Zúčastnili se: Perla, Morče, Želva, Vlnka, Blondýn, Čiči, Upír, Houska, Váleček, Kajman, Kraťasák, Sušenka, Kokoska, Xena, Niki, Pěna, Terka, Áňa, Fčelka, Hopsinka, Bleška, Ondra, Kaktus, Sokol, Riki, Pavouček, Krabík, Eliška, Manka, Petr 

 

Vyrábění v klubovně

05.03.2016 10:00

Další oddílové vyrabění spojené s velkou venkvní hrou.

 

Sraz: v 10:00 v klubovně na Plzeňské cestě

S sebou: pití, svačinu, vhodné oblečení, 30 Kč na výrobní materiál

Konec: v 15 tamtéž

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Perla, Blondýn, Kokoska, Buldog, Chilli, Váleček, Předseda, Upír, Houska, Kajman, Žvejka, Ester, Pěna

Aquapark Beroun - pouze pro plavce starší 8-mi let

27.02.2016 08:30

Tak jako vždy navštívíme Městskou horu s medvědáriem, kde se podíváme na medvědí bratry Kubu, Vojtu s Matějem. Na závěr se půjdem vyřádit do Aquaparku Beroun

 

Sraz: v 8:30 na Hlavním vlakovém nádraží.

Cena: děti do 15 let 210,- Kč (vlak + vstupné), od 15 let 300,- Kč (vlak + vstupné).

S sebou: vhodné oblečení a obuv (z největší části se budeme pohybovat ve městě), pláštěnka, dostatek pití (min. 1 litr) a jídla, plavky, ručník, popř. pantofle.

Návrat: v 17:41 na Hlavní vlakové nádraží.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Blondýn, Perla, Želva, Vlnka, Morče, Drobek, Smích, Alan, Houska, Kajman, Sherman, Upír, Sušenka, Sťuart, Víťa, Denis, Bombarďák

Hopsinky máma, Pavouček, Krabík, Eliška

 

Střediskové setkání na sníh pro vlčata a světlušky

20.02.2016 00:00

Celostředisková akce pro světlušky a vlčata (do cca 12-ti let) na hory.

 

Sraz: 7:45 na hlavním vlakovém nádraží

 

S sebou: teplé oblečení, oteplováky, boty na sníh, čepice, lyžařské rukavice 2x, pití (min 1 litr), svačina, náhradní ponožky, podsedák, boby, 70,- Kč na vlak.

 

Co nás čeká: cesta vlakem do Železné Rudy, netradiční zábava na sněhu, přátelení se se členy jiných oddílu našeho střediska.

 

Návrat: 17:46 na hlavní vlakové nádraží.


Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Upír, Houska, Adam, Patrik, Gibon, Bombarďák, Ester, Terka, Xena

 

Radyně

16.01.2016 09:30

Druhý lednový víkend se vydáme prozkoumat zříceninu hradu Radyně. Čeká nás dobrodružná výprava s našimi dráčátky.

 

Sraz: v 9:30 na Hlavním vlakovém nádraží

 

S sebou: pití (minimálně 1 litr) v netekoucí lahvi, svačina, pláštěnka, oddílový šátek, přiměřený batoh, vhodnou obuv a oblečení, 15 kč, lístek na MHD nebo Plzeňskou kartu.

 

Konec: v 16 na konečné tramvaje č. 1 na Slovanech

 

Promítání

09.01.2016 10:00

Sraz v 10:00 v klubovně na Plzeňské cestě.

 

Budeme si promítat fotky z předešlého roku 2015 a převážně fotky z tábora. Ti co na táboře nebyli alespoň poznají co se na něm děje, jaké se hrají hry,...

 

Až se nabažíme fotografií, zajdeme vrátit zpět do Luftovy zahrady náš již několikaletý vánoční stromek. Zde nás čeká společná hra. Zda vyjde čas, pustíme si na závěr nějaký pěkný film či pohádku.

 

S sebou: svačinu a pití na celý den, vhodné teplé oblečení na ven.

 

Konec v 16:00 v klubovně na Plzeňské cestě

 

Vánoční oddílovka

19.12.2015 10:00

Sraz: v 10:00 v klubovně nad Hradištěm

 

Program: 

Dopoledne si budeme v klubovně povídat o zvycích a tradicích, zpívat koledy, jíst přinesené vánoční cukroví, popíjet teplý čaj,...   Nakonec si vyzkoušíme pouštění lodiček.
Odpoledne se vydáme z Černic do lesů pod Radyni, kde ozdobíme stromek pro zvířátka (proto přineste tvrdý chléb, jablka apod.). 

Návrat v 15:53 na Hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: svačina, pití, teplé oblečení, mls pro zvířátka, cukroví, Plzeňska karta (nebo 1 lístek na MHD či 9 Kč) + 15 Kč na vlak.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsa, Bodlák, Blondýn, Perla, Morče, Vlnka, Alan, Houska, Kraťasák, Upír, Pěna, Malíček, Niky, Xena, Hroznýš, Santa, Sťuart, Zdenda

Navštívili nás: Krabík, Pavouček, Eliška, Sněženka, Honza, Riki, Petra, Míša, Kačka

 

Mikulášská nadílka

04.12.2015 16:00
Sraz: 16:00 hod v klubovně nad Hradištěm
 
Konec: v 19:00 tamtéž
 
Na začátku nás čeká krátká "vyvětrávací" procházka do okolí (Hradiště, Homolka,...). Poté v klubovně vyvoláme nebeské, ale i pekelné bytosti. Záleží, kdo se jak choval po celý rok.
 
Pro jistotu si každý připravte písničku či básničku jako úplatu za to, aby si to pekelníci rozmysleli a byli na nás hodnější.
 
Oddílovým zvykem je při Mikulášské nadílce obdarovat své kamarády v oddíle. Nejlépe nějakým drobným vyráběným dárkem (viditelně nadepiště jméno adresáta). Podepsané dárky se vloží do velké společné krabice, z které budou bytosti vybírat a rozdávat.
 
!!! Nezapomeňte na dárky pro kamarády !!!

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Blondýn, Perla, Želva, Morče, Alan, Houska, Kraťasák, Bombarďák, Fanda, Hroznýš, Jáša, Sťuart, Víťa, Zdenda, Ester, Pěna, Malíček, Niky, Terka, Xena, Žvejka

Navštívili nás: Krabík, Pavouček, Eliška, Riki, Míša,

Brigáda v Luftovce

14.11.2015 10:00

Sraz: v 10:00 v Luftovo zahradě

 

Tak jako každý rok, pomáháme Luftovce od listí a našemu oddílu k nějaké té kačce navíc, za kterou si pak můžeme koupit něco k radosti či užitku.

 

Aby nám práce vesele a rychleji utíkala vítáme jak členy oddílu, tak i jejich rodiče.

 

S sebou: pracovní oblečení, svačina (lze buřty), pití, chuť do práce.

Konec: v cca 15 hodin

 

Zúčastnili se: Kaktus, Bodlák, Janička s oběma rodiči, Terka + mamka, Kokoska + máma a brácha, Gibon + máma, Xena + ségra, Natka, Blondýn + máma, Perla, Upír, Kajman, Kraťasák + táta, Předseda, Žvejka + táta, Alan

 

Všem moc děkujeme za pomoc :)

 

Zřícenina Buben

07.11.2015 08:30

Pan M. (kdo nezná, ho pozná nebo o něm jistě uslyší) nás vysílá do blízkosti zříceniny Buben, kde budeme pátrat po dalších dracích. Jistě nám pomohou naši vyklubaní prckové Garvan, Nodr Smrťák, Hrůzák Hrozivý a Noční běs.

Sraz: v 8:30 na na Hlavním vlakovém nádraží.

S sebou: pití (minimálně 1 litr) v netekoucí lahvi, svačina, pláštěnka, oddílový šátek, přiměřený batoh, vhodnou obuv a oblečení, 40 Kč na vlak.

Konec v 15:45 tamtéž.

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Blondýn, Perla, Želva, Morče, Čiči, Předseda, Upír, Houska, Pepa, Víťa, Hroznýš, Kokoska, Jáša, Hlad,  Xena, Pěna, Niki, Santa, Kraťasák, Bombarďák

 

Halloweenské slavnosti dýně v Klatovech

23.10.2015 16:15

Třetí víkend v říjnu se vydáme do Klatov. Zde budeme prozkoumávat taje Klatov a strávíme jej v duchu známého "amerického" svátku Halloween.

V sobotu nás čeká výlet centrem Klatov s možností návštěvy Katakomb a vysoké Černé věže + okolí města. Večer již započne Halloweenský rej. V neděli ještě obhlédneme co jsme neobhlédli, zabalíme a odpoledne se již budeme vracet zpět do Plzně.Naložení batohů: v pátek 23. 10. v 16:15 v ulici u Okresního soudu Plzeň - město (popř. v Nádražní ulici). Všechny věci musí být zabalené uvnitř v jednom batohu (tzn. děti musí být schopny si zavazadlo na kratší vzdálenost odnést). Rozhodně nedávejte dětem kufry, krosny s kovovými konstrukcemi a jiná podobně objemná zavazadla.

Sraz: pátek 23. 10. 2015 v 16:30 na hlavním vlakovém nádraží.

Cena: 400,- Kč (80,- nocleh, 130,- doprava, 120,- jídlo, 70,- vstupy).

Stravování: pouze na pátek jídlo vlastní, v sobotu a neděli máme jídlo i pití společné.

Ubytování: spíme na skautské základně na zemi na koberci na svých karimatkách a ve vlastních spacácích. Objekt je plně vybaven - elektřina, WC, pitná voda, sprcha, ústřední topení, kuchyň.

S sebou: malý batoh se svačinou, pitím a pláštěnkou na cestu. Do velkého batohu - spacák, karimatka, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení), ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,...), psací potřeby (papír, tužka), baterka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), náhradní boty, jídelní miska, hrneček, lžíce, přezůvky, oddílový šátek (lze zakoupit u Fčelky). Halloweenský oblek – duch, strašidlo, ježibaba, upír, zombík,...

Návrat: neděle 25. 10. 2015 v 14:56 na hlavní vlakové nádraží.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsa, Bodlák, Blondýn, Perla, Želva, Vlnka, Čiči, Oskar, Upír, Houska, Sťuart, Kokoska, Sherman, Kajman, Hroznýš, Santa, Jonáš, Jana, Niki, Malíček, Bára

Bleška, Ondra, Áňa

Navštívili nás: Pavouček, Krabík, Eliška

 

Drakiáda a jiné taškařice

04.10.2015 09:45

Vlastnoručně si vyrob draka a přihlaš ho do soutěže letu a krásy. Také si můžeš vyzkoušet různé taškařice a získat ceny

Sraz: v 9:45 hodin v klubovně na Homolce - Plzeňská cesta (Slovany)

Konec: ve 13:30 hodin tamtéž.

S sebou: 30,- Kč startovné, pití, svačinu a samozřejmě ručně vyráběného draka.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Blondýn, Perla, Morče, Vlnka, Želva, Smích, Drobek, Alan, Upír, Předseda, Xena, Santa, Terka, Jana, Hera, Kraťasák, Žvejka, Sťuart, Hroznýš, Zdenda,

Navštívili nás: Manka, Petr, Blecha, Ondra, Áňa, Pavouček, Krabík, Eliška, Jádro

 

VŠEM CO POMÁHALI DĚKUJEME :)

Skautské závody - Stopou bratra Šiwy

03.10.2015 08:00

V závodu pořádaném na památku Jana KRAUSE – Šiwy, mají družiny skautů a skautek i šestky vlčat a světlušek příležitost si vyzkoušet svoji šikovnost, obratnost a fyzickou zdatnost!

 

Sraz: v 8:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci. Odtud přesun ke klubovnám na Senečáku.

Konec: v 16:00 u kluboven na Senečáku.

S sebou: psací potřeby, papír, skautský kroj, oddílové triko, svačina a pití.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Perla, Želva, Morče, Alan, Upír, Žvejka, Natka, Kraťasák, Hroznýš, Kokoska, Sťuart, Xena, Jana, Hera

 

Hornický skanzen a Stříbro

19.09.2015 09:40

Vypravíme se do hornického skanzenu nedaleko Stříbra. Čeká nás prohlídka štoly a možná i setkání s permoníkem. Všechny informace naleznete v přiloženém letáčku.

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsina, Blondýn, Perla, Želva, Elfík, Xena, Žvejka, Niki, Janička, Terka, Kokoska, Sťuart, Víťa, Honza, Barča, Houska, Upír, Kajman, Gormit, Kára, Tarbík, Alan, Předseda, Kratasak, Natka

Petr, Kaktus

 

Zahajovací táborák

04.09.2015 16:00

Sraz v 16:00 na konečné tramvaje č. 4 na Borech nebo v 17:00 v Luftovo zahradě (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).

S sebou: pití, svačinu (mohou být buřty), sportovní oblečení, popř. fotky z tábora či z prázdnin.

Program: opékání buřtů, povídání o zážitcích z prázdnin, bitva papírovými koulemi.

Konec: ve 19:30 v Luftovce (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).

Zúčastnili se:

Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Blondýn, Želva, Morče, Vlnka, Drobek, Smích, Xena, Žvejka, Sťuart, Jonda, Zdenda, Víťa Jáša, Adam, Hroznýš. Upír, Houska, Kajman, Alan, Kraťasák, Tarbík, Kára, Elfík, Sherman, Pepa, Standa, Předseda,

 

Červ, Bleška, Ondra, Áňa

Severácké šmoulování - veřejnost

03.09.2015 12:00

Kde: před 2. základní školou - Schwarzova 20

Kdy: ve čtvrtek 3. 9. (12–16 h)

Proč: Severácké šmoulování je akce 23. skautského oddílu Severka pořádaného v rámci celoplzeňské Skauti dětem. Bližší informace o Skauti dětem naleznete na https://plzen.skauting.cz/index.php/70-skauti-detem-2015#oakci nebo FB stránkách https://www.facebook.com/skautplzen/photos/pb.124721657575736.-2207520000.1441008311./877850805596147/?type=1&theater ).

 

Co: čeká na Vás lukostřelba, trampolína, koloběžky i jiné pohybové aktivity, a také hádanky a rébusy.

 

 

Severácké šmoulování - organizátoři

03.09.2015 10:00

Sraz v 10:00 před 2. ZŠ Schwarzovka.

Akce začíná ve 12 hodin, do té doby se bude připravovat (trampolína, stanoviště, informační kout s cenami, stoly, lavice,...).

Akce má naplánovaný konec v 16:00 s tím, že kdyby bylo více dětí se akce protáhne. Poté počítejte opět tak s min. půlhodinou na rozebrání a úklid.

Všem zúčastněným organizátorům předem děkujeme a aby jste nám na stanovištích nestrádali, bude připravena svačinka.

Ti, kteří potřebují omluvenku do školy o účasti na veřejné akci, vyhotovíme a předáme.

S SEBOU: si vezměte určitě oddílové triko, popř. kroj.


VELKÝ DÍK PATŘÍ ZÚČASTNENÝM ORGANIZÁTORŮM:
Bodlák, Perla, Morče, Vlnka, Blondýn, Smích, Drobek, Elfík, Předseda, Alan

Kaktus, Fčelka, Hopsina

 

TÁBOR V BRADAVICÍCH 2015

05.07.2015 00:00

Letošní tábor se ponese v  čarodějnickém duchu. Termín tábora je od neděle 5. - 25. 7. 2015. Pro mladší členy lze zkrátit od 12. - 25. 7. 2015. Však z větší části přijdou o zahájení a hlavní smysl táborové hry.

Závěrečný táborák

30.06.2015 17:00

Rozloučíme se se skautským rokem závěrečným táborákem na Sofronce. Uděláme si procházku k Seneckému rybníku, kde se podle počasí budeme moci vykoupat a zahrát nějakou hru. Po návratu k ohništi již započne zapálení slavnostního ohně a program.

 

Sraz v 17:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci.

S sebou: KROJ (pokud ho nemáte, tak oddílové tričko se šátkem), pití, svačina, plavky + ručník (dle počasí).

Konec v 21:45 opět na konečné.

Hrátky na Senečáku

06.06.2015 10:00
Sraz: 10:00 na konečné tramvaje č. 1 Bolevec
 
Čeká nás návštěva skautské klubovny na Senečáku. Zde jsi vypůjčíme šlapací motokáry a jiné propriety pro naše hrátky. Projedeme se po Seneckém rybníce na raftu, prolezeme se na provazové lávce, zastřílíme z luku a NERFek,... Prostě nás čeká celý den ve znamení hrátek na Senečáku. Na konci bude v některých discipínách závod.
 
S sebou: svačinu, pití, pláštěnku, vhodné oblečení a obuv
 
Návrat: 15:00 tamtéž

 

Městská hra po Plzni

16.05.2015 10:00

Bližší informace budou postupně dodávány.

 

Sraz v 10:00 v klubovně v Plachého 6.

S sebou: pití a svačina na celý den, odílové triko a šátek,

Konec v 16:00 v klubovně v Plachého 6.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Bodlák, Červa, Perla, Blondýn, Želva,Morce, Upír, Santa, Sťuart, Jana, Žvejka, Tereza,Kraťasák, Hroznýš, Jonda, Gormit, Xena,

 

Kouliáda - 25. výročí oddílu

26.04.2015 10:00

Letos náš oddíl oslaví čtvrtstoletí. Ke správné oslavě narozenin nesmí chybět dort. 

Kořeny oddílu Severka sahají až do padesátých let 20. století (viz. záložka Historie). Po Sametové revoluci, kdy byl skauting opět zpřístupněn vzniká nový oddíl - třetí generace Severky. Sraz na první schůzku byl 23. března 1990 na náměstí „U Andělíčka“.

 

Od této doby se oddíl pravidelně každý rok  (až na menší osmlku) na jaře scházel na náměstí Republiky a odtud se putovalo na místo (většinou na "malé kaolínky"), kde se odehrál turnaj v různých disciplínách hodu koulí - Velká superkulešou aneb Vrhni jak umíš.

 

Sraz: v 10:00 na náměstí Republiky

Co s sebou: KROJ (kdo ještě nemá, tak oddílové tričko - k zakoupení na družinovkách), buřtíka, pití a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, lístek na MHD nebo Plzeňská karta.

Konec: v 16:00 na konečné tramvaje č. 4 na Košutce.

 

V případě, že někdo má odpoledne jiné plány, přijďte alespoň v 10:00 na společné foto.

 

Program: Společ foto v krojích před Andělíčkem na náměstí. Přesun MHD na Košutku. Cesta na kouloviště. Turnaj v Kouliádě. Hry. "Zničení" lexikonu a zahnání zla oblud. Vyhodnocení Kouliády. Cesta zpět.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Perla, Bondýn, Morče, Žeryk, Žvejka, Esterka, Hříbě, Natka, Janička, Elfík, Sťuart, Víťa, Hroznýš, Santa, Bombarďák, Upír, Standa, Alan, Houska, Gormit, Kraťasák, Předseda

Na focení přišli: Drobek, Smích, Šimon

 

Dívčí oddílovka a přespání v klubovně

25.04.2015 10:00

Sraz: v 10:00 v klubovně na Homolce

S sebou: jídlo na sobotu do večeře, spacák, karimatka, ešuš (miska), lžíce, pyžamo, hygiena, vhodné oblečení a obuv, kapesné na občerstvení v Hradišti.

                      Na neděli - malý batoh, KROJ (kdo ještě nemá, tak oddílové tričko + šátek - k zakoupení na družinovkách), buřtíka, pití a svačina na celý den,                                         pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, lístek na MHD nebo Plzeňská karta.

Cena: 70 Kč (večeře, snídaně, pití a příspěvek na rukodělky)

 

Program: V sobotu ráno se sejdeme v klubovně na Homolce. Čekají nás hry, rukodělky, promítání ....atd. Jedná se pouze o dívčí akci, takže očekávej pořádný babinec. V klubovně přespíme do neděle - rovnou z klubovny pojedeme na oddílovku = Kouliádu. Všechny věci budou odvezeny autem a k vyzvednutí spolu s dětmi na konečné tramvaje č.4 při skončení Kouliády.

 

Konec: v neděli 26. 4 v 16:00 na konečné tramvaje č. 4 na Košutce.

 

Více informací o Kouliádě a 25. oddílových narozeninách  - u konkrétní akce.

 

Účast na DÍVČÍ ODDÍLOVCE nahlašte prosím do středy 22.4.2015


Zúčastnily se: Fčelka, Hopsinka, Perla, Morče, Hříbě, Žeryk, Žvejka, Esterka, Janička, Xena, Elfík, Natka

 

Malá mlsná opice - pro mladší cca 8-mi let

12.04.2015 08:15

 

Další ročník závodu pro světlušky a vlčata je tu, tentokrát se Malá Mlsná Opice potká s piráty!! :)

Kdo může soutěžit?
– 3-5 členné hlídky vlčat a světlušek


Zúčastnili se: Bodlák, Šimon, Ester, Žvejka, Sťuart, Karolína, Kára, Tarbík, Víťa, Janička

Velikonoce 3. - 6. 4. 2015

03.04.2015 09:30

VELIKONOČNÍ OBLUDÁRIUM

 

     Dubnový prodloužený víkend strávíme ve Volyni u Strakonic. Prozkoumáme zdejší okolí, zda se i zde nevyskytuje nějaká ta obluda, která ještě do Lexikonu schází. Sobotní den se vydáme na celodenní výlet do vzdálenějších lesů, luk,  polí a vsí. Nedělní den bude v duchu tradic – pletení pomlázek, barvení vajíček, pečení beránka, jarní tvoření,… A pondělí? Hodovačka.

Všechny věci dětí budou zabaleny ve velkém batohu. Vše zabaleno uvnitř. Děti si povezou batoh vlakem, měly by být schopny ho krátkou vzdálenost nést.

 

Termín:  pátek  3. dubna – pondělí 6. dubna 2015

Sraz: v pátek 3. 4. v 9:30 hod na hlavním vlakovém nádraží

Cena:   Vybírá se 490,- Kč. Cena zahrnuje ubytování (3x45,- Kč), doprava (175,- Kč), jídlo (3x60,- Kč).

Stravování:  budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu na celý pátek.

Ubytování:  Budeme přebývat v klubovně místních skautů. Jedná se o zděnou budovu s ústředním topením, zcela vybavenou (WC, koupelna, kuchyň,…). Spí se na zemi (dlažba), proto je zapotřebí karimatka.  

S sebou:  Malý batoh, spacák, karimatka, deka, přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, svetr,...), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíce, oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky).

Návrat: pondělí v 13:57 hod na hlavním vlakovém nádraží.

Pošlete Fčelce SMS (777 008 407) nebo e-mail (23.severka@seznam.cz) s účastí i neúčastí na akci nejpozději do 1. 4. 2015.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Bleška, Ondra, Perla, Vlnka, Želva, Xena, Áňa, Natka, Elfík, Žeryk, Hroznýš, Sťuart, Kraťasák

 

Beroun + Aquapark - pro plavce starší 8-mi let

21.03.2015 08:30

Z DŮVODU BEZPEČNOSTI DĚTÍ JE AKCE PRO PLAVCE OD 8-MI LET.

 

Sraz: v 8:30 na Hlavním vlakovém nádraží.

Tak jako vždy navštívíme Městskou horu s medvědáriem, kde se podíváme na medvědí bratry Kubu, Vojtu s Matějem. 

Na závěr se půjdem vyřádit do Aquaparku Beroun 

Cena: děti do 15 let 200,- Kč (vlak + vstupné), od 15 let  290,- Kč (vlak + vstupné).

S sebou: vhodné oblečení a obuv (z největší části se budeme pohybovat ve městě), pláštěnka, dostatek pití (min. 1 litr) a jídla, plavky, ručník, popř. pantofle.

Návrat: v 17:42 na Hlavní vlakové nádraží.

 

Zůčastnili se: Fčelka, Hopsina, Bodlák, Perla, Želva, Vlnka, Blondýn, Smích, Drobek, Sťuart, Natka, Žvejka, Kajman, Upír, Alan, Sherman, Kraťasák, Gormit

Staňkov

21.02.2015 07:40

Sraz: v 7:40 na hlavním vlakovém nádraží v Plzni

 

Čeká nás cesta vlakem do Staňkova a co dál je překvapení.

 

S sebou: vhodné oblečení a obuv, pití (min. 1 litr), svačina, oddílový šátek (lze zakoupit na družinovkách), peníze na vlak 70,- Kč.

 

Návrat: 16:49 na hlavní vlakové nádraž.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Detektiv, Blondýn, Želva, Perla, Vlnka, Smích, Žeryk, Xena,  Natka, Janička, Hera, Víťa, Sťuart, Santa, Kajman, Houska, Kraťasák, Sherman a Alan

Dvoudenní Buková - pro starší 13-ti let

20.02.2015 00:00

Dvoudenní akce pro starší 13-ti let na chatu Detektiva v Bukové u Merklína.

 

Termín: 20. - 21. 2. 2015

Sraz: 15:45 na centrálním autobusovém nádraží (CAN)

S sebou: jídlo a pití na pátek i sobotu, spacák, karimatku, teplé oblečení, přezůvky, cca 90,- Kč.

Program: v pátek vytápění chaty a zahřívání se, příprava programu pro děti na sobotu, volná společná zábava a spánek. V sobotu balení věcí, najití dětí v terénu a program pro děti. Odpoledne odjezd domů.

Návrat: 16:49 na hlavní vlakové nádraží


Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Detektiv, Blondýn, Perla, Želva, Vlnka, Smích

Zde můžete psát...

Středisková výprava na sníh - světlušky a vlčata

07.02.2015 07:45

Celostředisková akce pro světlušky a vlčata (do cca 12-ti let) na hory.

 

Sraz: 7:45 na hlavním vlakovém nádraží

 

S sebou: teplé oblečení, oteplováky, boty na sníh, čepice, lyžařské rukavice 2x, pití (min 1 litr), svačina, náhradní ponožky, podsedák, boby, 150,- Kč na vlak.

 

Návrat: 17:46 na hlavní vlakové nádraží.


Zúčastnili se: Fčelka, Hopsa, Bodlák, Kajman, Tarbík, Kraťasák, Upír, Houska, Pepa, Jirka, Kára, Hroznýš, Natka, Lea, Xena, Elfík

Sofronka

18.01.2015 10:00

Sraz: v 10:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci.

Navštívíme enviromentální centrum v arboretu Sofronka s pozorovatelnami na oboru daňků. Dále se vydáme do okolí boleveckých rybníků. 

S sebou: teplé oblečení a boty, rukavice, pití (nejlépe čaj v termosce), svačina. V případě sněhu - oteplováky, nepromokavější rikavice, boby či kluzák na sníh.

Konec: ve 15:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci.

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Želva, Perla, Blondýn, Morče, Sťuart, Kraťasák, Natka, Jana

Navštívili nás: Riki, Míša, Jana, Jitka

Promítání

10.01.2015 10:00

Sraz v 10:00 v klubovně na Plzeňské cestě.

 

Budeme si promítat fotky z tábora, kde se většina jistě uvidí a kdo na táboře nebyl, alespoň pozná jak to na tom našem táboře vypadá. Dále si promítneme fotky z vybraných akcí roku 2014.

Až se nabažíme fotografií, zajdeme vrátit zpět do Luftovy zahrady náš již několikaletý vánoční stromek. Zde nás čeká společná sladká hra. 

Zda vyjde čas, pustíme si na závěr nějaký pěkný film či pohádku.

S sebou: svačinu a pití na celý den, vhodné teplé oblečení na ven.

 

Konec v 16:00 v klubovně na Plzeňské cestě.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Blondýn, Perla, Želva, Morče, Sťuart, Jenda, Víťa, Kára, Předseda, Tarbík, Kraťasák, Xena, Natka, Žvejka, Elfík

Navštívili nás: Vodouch, Pavouček, Krabík, Eliška, Lvíček, Sněženka

Vánoční oddílovka

 

20.12.2014 10:00
 

Sraz: v 10:00 v klubovně nad Hradištěm

 

Program: 

Dopoledne si budeme v klubovně povídat o zvycích a tradicích, zpívat koledy, jíst přinesené vánoční cukroví, popíjet teplý čaj,...   Nakonec si vyzkoušíme pouštění lodiček.


Odpoledne se vydáme z Černic do lesů pod Radyni, kde ozdobíme stromek pro zvířátka (proto přineste tvrdý chléb, jablka apod.). 

 

Návrat v 15:53 na Hlavním vlakovém nádraží.

 

S sebou: svačina, pití, teplé oblečení, mls pro zvířátka, cukroví, Plzeňska karta (nebo 1 lístek na MHD či 9 Kč) + 15 Kč na vlak.

 
 


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Blondýn, Perla, Želva, Špulka, Sťuart, Jenda, Fanda, Víťa, Houska, Kraťasák, Xena, Jana, Natka, Žvejka

Navštívili nás: Pavouček, Krabík, Eliška

Mikulášská oddílovka

06.12.2014 10:00

Sraz: 10:00 hod v klubovně nad Hradištěm

Konec: v 15:00 tamtéž

Během dne nás navštíví nebeské, ale i pekelné bytosti, proto si každý připravte písničku či básničku.

 

!!! Nezapomeňte na dárky pro kamarády !!!


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Blondýn, Perla, Želva, Sťurt, Bombardér, Fanda, Hroznýš, Víťa, Předseda, Houska, Xena, Jana, Žeryk, Natka, Žvejka, Karolína

Navštívili nás: Krabík, Pavouček a Eliška

Brigáda v Luftovce

22.11.2014 10:00

Sraz: v 10:00 v Luftovo zahradě

 

Tak jako každý rok, pomáháme Luftovce od listí a našemu oddílu k nějké té kačce navíc, za kterou si pak můžeme koupit něco k radosti či užitku. Aby nám práce vesele a rychleji utíkala vítáme jak členy oddílu, tak i jejich rodiče.

 

S sebou: pracovní oblečení, svačina (lze buřty), pití, chuť do práce.

Konec: v cca 15 hodin.

Na pomoc nám přišli: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Detektiv+táta, Smích+máma, Blondýn + máma, Drobek+táta, Perla+ Máma, Gormit+máma, Houska, Předseda, Kajman, Kraťasák+máma, Lama + máma, Honza+táta, Žeryk+máma, Xena+ségra, Janča + máma+táta, Lea +máma+táta, Žvejka + táta, Petra + táta, Vojta + táta, Víťa +máma+táta+Jáša, Jenda+máma, Fanda+táta, Sťuart, Šimon+táta

 

Zúčastnilo se nás 52 což je úžasný počet. Všem moc děkujeme za pomoc, za rok znovu.

HRABÁNÍ ZDAR!

Vyrábění v klubovně

15.11.2014 10:00

Sraz: 15. 11. v 10:00 v klubovně na Homolce (Plzeňská cesta, Slovany)

Konec: v 15:00 tamtéž

S sebou: jídlo a pití, 30 Kč na výrobní materíál, miska nebo ešus (k dispozici bude polévka), oblečení i na venkovní činnost. 

Program: obrázky pomocí ubrouskové techniky, náramky z gumiček

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Blondýn, Perla, Želva, Morče, Lea, Natka, Natálka, Xena, Janička, Karolínka, Kára, Gormit, Lama, Honza, Tarbík, Kraťasák, Vojta

Vyrábění v klubovně - pro skautky (starší 12ti let)

14.11.2014 17:00

Sraz: 14. 11. v 17:00 v klubovně na Homolce (Plzeňská cesta, Slovany)

Konec: 15. 11 v 15:00 tamtéž

S sebou: Spacák, jídlo a pití z vlastních zdrojů, 30 Kč na výrobní materiál. V klubovně je k dispozici toastovač a rychlovarná konev, kdyby jste chtěli něco teplého do bříška.

A co nás čeká?

Budeme si povídat, pustíme si nějaký film a samozřejmě nesmí na vyrábění chybět rukodělky. V plánu je: šití postaviček a zvířátek, náramky z korálků, ...

 

Z Pekla ke Kotli

08.11.2014 10:00

Sraz: 8. 11. v 9:30 na hlavním vlakovém nádraží.

 

S sebou: pití a jídlo na celý den, vhodné oblečení a obuv, pláštěnka, 60 Kč na vlak, šátek (oddílový či jiný).

 

Program: Cesta vlakem do Mirošova, odtud budeme pátrat po jednotlivých stránkách Lexikonu obludek (známe již z vícedeňáku v Rokycanech). V okolí obce Peklo a kopce Kotel byl údajně zaznamenán výskyt pekelného stvoření. Pokud se s něčím takovým setkáme a vyvázneme, pojedeme vlakem z Rokycan zpátky do Plzně.

 

Návrat: 8. 11. v 17:26 na hlavní vlakové nádraží.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsina, Bodlák, Blondýn, Perla, Morče, Žvejka, Žeryk, Xena, Natka, Upír, Kajman, Pepa, Vojta, Víťa, Jonda, Sťuart, Houska, Kraťasák, Jenda, Fanda, ELfík, 

 

Hosté: Hopsinky máma

Halloweenské slavnosti dýně v Rokycanech

17.10.2014 16:00

     Třetí víkend v říjnu se vydáme do Rokycan. Zde strávíme víkend v duchu známého svátku Halloween. V sobotu nás čeká výlet centrem Rokycan s návštěvou vojenského muzea a výšlap na novou rozhlednu na Kotli. K večeru se půjdeme vykoupat do nedalekého bazénu a večer začne Halloweenský rej. V neděli obhlédneme blízké okolí, zabalíme a odpoledne se již budeme vracet zpět do Plzně.

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Perla, Želva, Blondýn, Blecha, Ondra, Áňa, Žeryk, Žvejka, Lea, Natka, Xena, Upír, Houska, Honza, Lama, Petr, Standa, Pepa, Kajman, Předseda, Jirka, Jenda, Fanda, Sťuart, Víťa, Vojta, Kraťasák, Tarbík, Santa

 

Navštívili nás: Jádro, Lvíček, Pírko, Krabík, Pavouček, Eliška a Sněženka

Drakiáda a jiné taškařice

05.10.2014 09:00

Vlastnoručně si vyrob draka a přihlaš ho do soutěže letu a krásy. Také si můžeš vyzkoušet různé taškařice a získat ceny

Sraz: v 9 hodin v klubovně na Homolce - Plzeňská cesta (Slovany)

Konec: ve 13:30 hodin tamtéž.

S sebou: 30,- Kč startovné, pití, svačinu a samozřejmě ručně vyráběného draka.

Všem starším moc děkujeme za pomoc při realizaci celé akce.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Perla, Želva, Morče, Blondýn, Drobek, Smích, Honza, Lama, Petr, Kraťasák, Tarbík, Kára, Vojta, Mařenka, Standa, Elfík, Sťuart, Víťa, Natka, Předseda, Žvejka, Áňa

Navštívili nás: Očko, Jádro, Manka, Petr, Bleška, Ondra, Riki

Skautské závody - Stopou bratra Šiwy

04.10.2014 08:00

V závodu pořádaném na památku Jana KRAUSE – Šiwy, mají družiny skautů a skautek i šestky vlčat a světlušek příležitost si vyzkoušet svoji šikovnost, obratnost a fyzickou zdatnost!

 

Sraz: v 8:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci. Odtud přesun ke klubovnám na Senečáku.

Konec: v 16:00 u kluboven na Senečáku.

S sebou: psací potřeby, papír, skautský kroj, oddílové triko, svačina a pití.

 

Hlídce světlušek ve složení Žvejka, Lea, Natka a Mařenka gratulujeme ke krásnému 3. místu v obrovské konkurenci 11 hlídek.

Hlídce starších skautek ve složení Želva, Morče, Elfík gratulujeme ke krásnému 2. místu.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Červ, Perla, Želva, Morče, Elfík, Mařenka, Lea, Natka, Žvejka, Kraťasák, Sťuart, Vojta, Víťa

Výprava na zámek v Nebílovech

20.09.2014 10:00

Sraz v 10:00 hod na konečné tramvaje na Slovenech, návrat v 17:38 na CAN.

S sebou: svačinu, pití, pláštěnku, jízdenku na MHD, 50,- Kč na vstupné a autobus.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Jádro, Perla, Želva, Vlnka, Blondýn, Natálka, Santa, Jenda, Kraťasák, Vojta, Elfík, Lea, Fanda, Sťuart, Xena(Ella)

 

Zahajovací táborák

05.09.2014 16:00

Sraz v 16:00 na konečné tramvaje č. 4 na Borech nebo v 16:30 v Luftovo zahradě (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).

S sebou: pití, svačinu (mohou být buřty), sportovní oblečení, popř. fotky z tábora či z prázdnin.

Program: opékání buřtů, povídání o zážitcích z prázdnin, bitva papírovými koulemi.

Konec: ve 19:30 v Luftovce (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Profesor, Jádro, Červ, Špulka, Detektiv, Smích, Blondýn, Perla, Želva, Vlnka, Morče, Džudy, Elfík, Žvejka, Kajman, Upír, Kraťasák, Standa, Tarbík, Předseda, Petr, Honza, Lama, Gormit, Jirka, Pepa, Houska, Sťuart, Kára, Santa, Ella, Šimon

 

Navštívili nás: Vodouch, Krabík, Pavouček, Eliška, Sněženka, Očko

Závěrečný táborák

26.06.2014 18:00

Sraz: v 18:00 na konečné tramvaje č. 1 Bolevec

Návrat: 21:45 tamtéž

 

Radovánky na Senečáku

07.06.2014 10:00

Sraz: 10:00 na konečné tramvaje č. 1 Bolevec

Návrat: 16:00 tamtéž


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Blondýn, Vlnka, Perla, Smích, Drobek, Žvejka, Sťuart, Fík, Honza, Kára, Santa, Honza, Lama, Kajman, Kraťasák, Petr, Karel, Elfík, Riki s Míšou

Navštívili nás: Petra s Kačenkou

Podvodní svět

25.05.2014 07:45

To nejlepší prý ze sebe vydáme pod tlakem. Ovšem tu nejlepší zábavu si užijeme pod vodou. A to i v případě, že tam vkročíme suchou nohou.

 

Vydáme se společně prozkoumat vodní říši. V areálu Lomeček cca 8 km od Domažlic nás čeká sestup rovnou devět metrů pod hladinou v podvodní výcvikové a kontrolní kabině. Tajemství života ve vodě se bude odkrývat přímo před našimi zraky.

 

Bližší informace: www.lomecek.cz/

 

Sraz: v 7:45 na Hlavním vlakové nádraží.

S sebou: 130 Kč (vlak + vstup), svačina a pití na celý den, pláštěnka, vhodné oblečení dle počasí.

Návrat: v 16:57 na Hlavní vlakové nádraží.


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Blondýn, Špulka, Perla, Houska, Žvejka, Sťuart, Kára, Pepa, Honza, Fík, Lama, Honza, Kajman, Předseda, Tarbík, Upír, Kraťasák, Standa, Karel

Výprava do okolí Žihle

03.05.2014 09:30

Sraz v: 9:30 na Hlavním vlakovém nádraží

S sebou: 90 Kč (vlak), svačina a pití na celý den, pláštěnka, vhodné oblečení dle počasí.

Návrat: 17:52 na Hlavním vlakovém nádraží

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Blondýn, Perla, Kraťasák, Stouník, Gormit, Honza, Jirka

 

ZVaS - Expedice na severní pól (do 11 let včetně)

26.04.2014 08:00

Sraz: 8:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci. Konec: předpokládaný v 16:30 u kluboven na Seneckém rybníce.   S sebou: kroj - popř. oddílové tričko s oddílovým šátkem a turbánkem, svačinu a pití na celý den, kostým polárníků (dobrovolné)   www.limba.skauting.cz/zvas/  
 
Zúčastnili se: Bodlák, Tonda, Upír, Kajman, Elfík, Jáchym

Velikonoce aneb Mezi piráty z Otavy (18. - 21. 4.)

18.04.2014 09:30

     Dubnový prodloužený víkend strávíme pirátsky na jihu u řeky Otavy. V pátek pojedeme vlakem do Horažďovic, kde započne naše pirátská výzkumná "plavba". Prozkoumáme blízké okolí a historické centrum.  V sobotu podnikneme výpravu na zříceninu hradu Prácheň a návrat oslavíme večerním bálem. V neděli nás čekají nejen přípravy na velikonoční pondělí (společné zdobení vajíček, pletení pomlázek, velikonoční tvoření), ale také si vyzkoušíme pirátské dovednosti na souši, na řece v raftu, i v bazéně.  ... A pondělí? Samozřejmě šupání a nějaké to koledování.

 

Velký batoh se poveze autem. Vše mějte zabaleno uvnitř !!!

 

Termín:  pátek  18. dubna – pondělí 21. dubna 2014

Sraz: v pátek 18. 4. v 9:30 na Hlavním vlakovém nádraží

Cena:   Vybírá se 490,- Kč. Cena zahrnuje: ubytování (3x30,- Kč), doprava (130,- Kč), jídlo (3x65,- Kč) a vstupné (70,- Kč).

Stravování:  budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu a pití na celý pátek.

 

Ubytování:  Budeme přebývat v klubovně místních skautů. Jedná se o zděnou budovu s topením v kamnech. Spaní na zemi (koberec). Suché WC.  

S sebou:  Malý batoh, spacák, karimatka, přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení - ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,... ), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, šampon, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (nejlépe nepromokavé, naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíce, oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky),plavky (popř. křidýlka, kruh), pirátský oblek (např. šátek, páska přes oko, hák, tmavé otrhané oblečení, ...)

 

Návrat: pondělí v 13:53 na Hlavní vlakové nádraží (ZMĚNA)

 

Pošlete Fčelce SMS (777 008 407) nebo e-mail (23.severka@seznam.cz) jestli pojedete nebo ne nejpozději do 16. 4. 2014.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Kaňka, Perla, Vlnka, Želva, Džudy, Delisa, Kajman, Sťuart, Kraťasák, Santa, Gormit, Lvíček, Vodouch, Sokol, Blecha, Áňa, Ondra, Pírko, Jádro, Profesor

 

 

Malá mlsná opice (4 - 8 let)

13.04.2014 08:00

Sraz: 8:00 v klubovně na Homolce

S sebou: svačina a pití na celý den, oddílové triko a oddílový šátek, pláštěnka

Program: Zábavné závody s malou mlsnou opicí, kde čekají zajímavé a dobrodružné úkoly.

 


 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Lama, Sťuart, Kraťasák a Houska

 

 

Kouliáda - výročí oddílu 24 let

05.04.2014 10:00

Kořeny oddílu Severka sahají až do padesátých let 20. století (viz. záložka Historie). Však po Sametové revoluci, kdy byl skauting opět zpřístupněn vzniká nový oddíl - třetí generace Severky. Sraz na první schůzku byl 23. března 1990 na náměstí „U Andělíčka“.

 

Od této doby se oddíl pravidelně každý rok  na jaře scházel na náměstí Republiky a odtud se putovalo na místo (většinou na "malé kaolínky"), kde se odehrál turnaj v různých disciplínách hodu koulí - Velká superkulešou aneb Vrhni jak umíš.

 

Na pár let se tato tradice porušila a je na čase, opět si ji připomenout.

 

Sraz: v 10:00 na náměstí Republiky

Co s sebou: KROJ (kdo ještě nemá, tak oddílové tričko - k zakoupení na družinovkách), pití a svačina na celý den, pláštěnka, pořádné vyšlápnuté boty, lístek na MHD nebo Plzeňská karta.

Konec: 

 

Program: Společ foto v krojích před Andělíčkem na náměstí. Přesun MHD.

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Riki, Míša, Bleška, Lvíček, Blondýn, Aňa, Žvejka, Houska, Sťuart, Kára, Lama, Honza, Kajman, Předseda, Tarbík, Upír, Kraťasák, Jirka

                    Vyfotit se přišli: Perla, Smích a Drobek

Návštěva ZOO

22.03.2014 10:00

Sraz: v 10:00 v klubovně Plachého 6.

S sebou: jídlo a pití na celý den, pláštěnku, vhodné oblečení. Pokud děti budou mít dostatek jídla z domova není nutné dávat dětem velké kapesné (pak jediným jejich zájmem je peníze utratit a ne poznávat co ZOO nabízí).

Konec: v 16:00 před hlavní bránou ZOO.

 

Program: společná procházka Kilometrovkou do ZOO. Prohlídka ZOO s průvodcem Kaktusem.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Bodlák, Smích, Drobek, Vlnka, Žvejka, Předseda, Matěj, Santa, Kára, Jirka, Karel, Tonda, Kraťasák, Lama

Maškarák

15.03.2014 13:45

Sraz: ve 13:45 v SOUE, od zastávky tr. č. 2 Internáty bude cesta značena

S sebou: jakýkoli kostým, 50 Kč na vstup, popř. kapesné na občerstvení

Konec: v 18:00 tamtéž

 

Děti mohou přijít jak samy, tak též i s doprovodem.

 

Více informací na : https://maskarak.skauting.cz/index.php

Zúčastnili se: Žvejka, Předseda, Kára, Sťuart, Kraťasák, Lama, Honza, Tonda

Beroun + aquapark

15.02.2014 09:30

     Tak jako vždy navštívíme Městskou horu s medvědáriem, kde se podíváme na medvědí bratry Kubu, Vojtu s Matějem. Prozkoumáme Beroun městskou hrou. Na závěr se půjdem vyřádit do Aquaparku Beroun (https://www.tipsportlaguna.cz/zakladni-informace-tipsport-laguna-beroun/).

 

Sraz: v 9:30 na Hlavním vlakovém nádraží.

Cena: děti od 1 do 15 let 200,- Kč (vlak + vstupné), od 15 let  290,- Kč (vlak + vstupné).

S sebou: vhodné oblečení a obuv (z největší části se budeme pohybovat ve městě), pláštěnka, dostatek pití a jídla, plavky, ručník, popř. pantofle, plavecké pomůcky (křidýlka, brýle).

Návrat: v 17:26 na Hlavní vlakové nádraží.


Zúčastnili se:Fčelka, Hopsinka, Jádro, Lvíček, Červ Blondýn, Detektiv, Smích, Drobek, Perla, Vlnka, Morče, Gormit, Žvejka, Sťuart, Poník, Disko, Lama, Honza, Petr, Karel, Kraťasák, Předseda

 

 

Dobývání hradu Lopata

08.02.2014 09:30

     Čeká nás prozkoumávání lesů v okolí zámku Kozel, pátrání po loupeživém Habartovi  a na závěr snad vítězné dobytí "hradu" Lopata. Proto je důležité mít s sebou odvahu, sílu, rozum a trpělivost.

 

Sraz: v 9:30 na Hlavním vlakovém nádraží.

Cena: 40,- Kč (vlak)

S sebou: vhodné oblečení a obuv dle počasí (gumovky nejsou vhodná obuv na výlet - ať je, jak je), pláštěnka, dostatek pití a jídla, šátek (lze oddílový), zápisník a tužka.

Návrat: v 15:53 na Hlavní vlakové nádraží.

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsina, Bodlák, Houska, Jirka, Jáchym, Předseda, Upír, Kraťasák, Špulka, Elfík, Perla, Karel.

Stříbro + boulder stěna

25.01.2014 09:30

Vydáme se vlakem do Stříbra, kde navštívíme Dům dětí a mládeže s horolezeckou boulder stěnou (nízká stěna s chyty, pod kterou je silná matrace). Zde začně soutěž o nejlepšího "opičáka."

Po vyřádění se na stěně, půjdeme obhlédnout historiské centrum Stříbra a jeho blízké okolí.

 

Sraz: v 9:30 na Hlavním vlakovém nádraží.

Konec: v 17:25 tamtéž.

Cena: 90 korun (vlak + vstup).

S sebou: svačina, pití, pláštěnka, čisté kecky (nejlépe s tvrdší špičkou).

 

Zúčastnili se: Kaktus, Hopsa, Fčelka, Bodlák, Lvíček, Očko, Vodouch Blondýn, Sťuart, Honza, Lama, Kraťasák, Houska, Upír, Delisa, Želva, Džudy, Veveruška, Disko, Elfík, Kajman, Karel, Kraťasák.

 

 

 

Promítání

04.01.2014 10:00

 

Sraz v 10:00 v klubovně na Plzeňské cestě.

 

Promítneme si fotky z tábora a vybraných celoročních akcí. Zajdeme vrátit zpět do Luftovy zahrady náš již několikaletý vánoční stromek. Zde nás čeká společná sladká hra. Zda vyjde čas, pustíme si na závěr nějaký pěkný film či pohádku.

 

Konec v 16:00 v klubovně na Plzeňské cestě.

 

S sebou: svačinu a pití na celý den.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsa, Bodlák, Špulka, Želva, Blondýn, Sťuart, Kára, Tonda, Vojta

Hosté: Lvíček, Krabík, Pavouček, Eliška, Vodouch, Očko  

 

Vánoční oddílovka

21.12.2013 10:00

Sraz: v 10:00 v klubovně nad Hradištěm

 

Program: 

Dopoledne si budeme v klubovně povídat o zvycích a tradicích, zpívat koledy, jíst přinesené vánoční cukroví, popíjet teplý čaj,...   Nakonec si vyzkoušíme pouštění lodiček.


Odpoledne se vydáme z Černic do lesů, ke skále Ostrá hůrka, kde ozdobíme stromek pro zvířátka (proto přineste tvrdý chléb, jablka apod.). 

 

Návrat v 16:00 na Slovany, Náměstí M. Horákové (zastávka 30 směr Bory).

 

S sebou: svačinu, pití, teplé oblečení, mls pro zvířátka, Plzeňskou kartu (nebo 2 lístky na MHD či 18 Kč).

 

 

Zúčastnili se: Kaktus, Hopsinka, Fčelka, Gormit, Žvejka, Sťuart, Erik, Kára, Sebastian, Disko, Filip, Honza, Kajman, Pendolíno, Tonda, Upír, Blondýn, Špulka, Kaňka, Elfík.

 

Hosté: Krabík, Pavouček, Eliška, Riki, Michalka, Očko.

 

Mikulášská nadílka

06.12.2013 16:00

Sraz: 16:00 hod v klubovně nad Hradištěm

Konec: v 19:00 tamtéž

Během odpoledne nás navštíví nebeské ale i pekelné bytosti, proto si každý připravte písničku či básničku. Nezapomeňte na dárky pro kamarády.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsina, Bodlák, Špulka, Blondýn, Detektiv, Perla, Smích, Mamlažér, Honza, Filip, Vojta, Kajman, Upír, Houska, Předseda, Žvejkačka, Elfík, Matěj, Sťuart,

 

Hosté: Pavouček, Krabík, Eliška, Riki, Petra, Michalka

Brigáda v Luftovce

24.11.2013 10:00

Sraz: v 10:00 v Luftovo zahradě

Tak jako každý rok, pomáháme Luftovce od listí a našemu oddílu k nějké té kačce navíc, za kterou si pak můžeme koupit něco k radosti či užitku. Aby nám práce vesele a rychleji utíkala vítáme jak členy oddílu, tak i jejich rodiče.

 

S sebou: pracovní oblečení, svačina (lze buřty), pití, chuť do práce.

Konec: v cca 14 - 15 hodin.


Zúčastnili se:

Kaktus, Vodouch, Červ, Blondýn, Detektiv, Smích, Drobek, Elfík,Tonda, Kára,Vojta, Honza, Filip

!!! MOC DĚKUJEME ZA POMOC VŠEM RODIČŮM !!!

Středisková tělocvična

16.11.2013 09:50
Náš oddíl patří ještě s oddíly Hiawatha, Vločka a Jižní Kříž do střediska Stopa. Tuto sobotu se setkají všichni vrstevníci a společně si zahrají turnaje ve vybíjené a přehazované, dále se budou moci zúčastnit jiných dalších sportovních a pohybových aktivit.
 
Sraz v 9:50 u 4.ZŠ (Kralovická 12).
 
S sebou: sportovní oblečení, sportovní obuv, svačinu, pití.
 
Konec ve 14:00 ve 4. ZŠ.

 

Zúčastnili se:

Bodlák,Vláček, Pendolíno, Vojta,Filip

Vícedenní halloweenské slavnosti dýně

02.11.2013 09:45

Halloweenské slavnosti dýně

 

     První víkend v listopadu se vydáme k obci Nečtiny pod vrch Kozelka (cca 6km od Manětína). Zde strávíme sobotu a neděli v duchu známého svátku Halloween.

      

Naložení batohů: v pátek 1. 11. od 16:00 do 16:30 na velkém parkovišti u Centrálního autobusového nádraží. V případě nepřinesení batohu v pátek, si děti budou muset batoh samy naložit a vyložit z autobusu (tzn., že musí být schopny si batoh unést a na krátkou vzdálenost odnést).

 

Sraz: sobota 2. 11. 2013 v 9:45 na Centrálním autobusovém nádraží.

 

Cena: děti do 15-ti let 220,- Kč (40,- nocleh, 60,- doprava, 120,- jídlo), ostatní 270,- Kč (40,- nocleh, 110,- doprava, 120,- jídlo).

 

Stravování: na sobotní dopoledne jídlo vlastní, již od oběda jídlo společné.

 

Ubytování: spíme na horolezecké základně Kozelka, nocování je na postelích. V objektu je elektřina, k dispozici kuchyňka s plynovým vařičem a ledničkou. Užitková voda z pumpy před chalupou, též i suché WC.

 

S sebou: malý batoh se svačinou, pitím a pláštěnkou na dopoledne. Do velkého batohu - spacák, deku, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení), ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,... ), psací potřeby (papír, tužka), baterka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), náhradní boty, jídelní misku, hrneček, lžíci, přezůvky, oddílový šátek (lze zakoupit u Fčelky)Nějakýhalloweenský oblek – duch, strašidlo, ježibaba, upír, zombík,...

 

Návrat: neděle 3. 11. 2013 v 17:40 na Centrálním autobusovém nádraží.

 

Závaznou účast potvrďte Fčelce (777 008 407 nebo m.fcelka@seznam.cz) do středy 30. 10. 2013 (z důvodu přípravy programu a hlavně pátečního nákupu potravin).

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Smích, Mamlažér, Drobek, Blondýn, Špulka, Elfík, Vlnka, Delisa, Kajman, Upír, Santa, Vojta, Sťuart, 

 

Hosté: Lvíček, Jádro, Pírko, Blecha, Ondra, Áňa, 

Vícedenní halloweenské slavnosti dýně - pouze starší 12-ti let

01.11.2013 16:15
 První víkend v listopadu se vydáme k obci Nečtiny pod vrch Kozelka (cca 6km od Manětína). Zde strávíme sobotu a neděli v duchu známého svátku Halloween. 
      
 
Sraz: pátek 1. 11. 2013 v 16:15 na Centrálním autobusovém nádraží.
 
Cena: děti do 15-ti let 260,- Kč (80,- nocleh, 60,- doprava, 120,- jídlo), ostatní 310,- Kč (80,- nocleh, 110,- doprava, 120,- jídlo).
 
Stravování: na pátek jídlo vlastní, od soboty jídlo společné.
 
Ubytování: spíme na horolezecké základně Kozelka, nocování je na postelích. V objektu je elektřina, k dispozici kuchyňka s plynovým vařičem a ledničkou. Užitková voda z pumpy před chalupou, též i suché WC.
 
S sebou: malý batoh se svačinou, pitím a pláštěnkou na cestu. Do velkého batohu - spacák, deku, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení), ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,... ), psací potřeby (papír, tužka), baterka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), náhradní boty, jídelní misku, hrneček, lžíci, přezůvky, oddílový šátek (lze zakoupit u Fčelky).
 
Přibalte si jakýkoli halloweenský oblek – duch, strašidlo, ježibaba, upír, zombík,...
 
Návrat: neděle 3. 11. 2013 v 17:40 na Centrálním autobusovém nádraží.
 
Závaznou účast potvrďte Fčelce (777 008 407 nebo m.fcelka@seznam.cz) do středy 30. 10. 2013 (z důvodu přípravy programu a hlavně pátečního nákupu potravin).

 

Vyráběníčko v klubovně

19.10.2013 10:00

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Vlnka, Morče, Želva, Delisa, Honza, Vojta, Filip, Matěj, Sťuart, Erik, Gormit, Santa

Vyráběníčko v klubovně - pouze holky

18.10.2013 17:00


Zúčastnily se: Fčelka, Hopsinka, Želva, Vlnka, Delisa, Morče

 

Drakiáda a jiné taškařice

06.10.2013 09:00
 

Vlastnoručně si vyrob draka a přihlaš ho do soutěže letu a krásy. Také si můžeš vyzkoušet různé taškařice a získat ceny.

 

 

Sraz: v 9 hodin v klubovně na Homolce

Konec: ve 13 hodin tamtéž.

 

S sebou: 30,- Kč startovné, pití, svačinu a samozřejmě draka.

Zúčastnili se: Kaktus, Manka, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Vlnka, Santa, Tonda, Kára, Vojta, Sťuart, Morče, Filip, Honza, Perla, Vláček, Pendolíno, Žvejka, Špulka,  Blondýn, Jonatán, Smích, Drobek, 

 

Hosté: Petr, Jádro, morčete mamka, Zdenda, Pírko, Blecha, Ondra, Áňa, Pavouček, Krabík, Eliška, 

Stopou bratra Šiwy

05.10.2013 08:00

V závodu pořádaném na památku Jana KRAUSE – Šiwy, mají družiny skautů a skautek i šestky vlčat a světlušek příležitost si vyzkoušet svoji šikovnost, obratnost a fyzickou zdatnost!

 

Sraz: v 8:00 na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci. Odtud přesun ke klubovnám na Senečáku.

Konec: v 16:00 u kluboven na Senečáku.

S sebou: psací potřeby, papír, skautský kroj, oddílové triko, svačina a pití.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Špulka, Kaňka, Perla, Morče, Žvejka, Džudy, Honza, Vojta, Předseda, Filip, Tonda, Kára.

 

Celkem tedy 16 lidí. 

Klubovnový dýchánek

4.10.2013

Akce pro starší 12-ti let.

 

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Červ, Špulka, Jonatán, Želva, Blondýn, Drobek, Smích

Cesta za zbirožskými čerty

21.09.2013 08:00

Sraz na Hlavním vlakovém nádraží v 8:00 hodin.

Odtud vlakem a autobusem do Zbiroha, kde si prohlédneme zámecké zahrady a exteriéry zámku Zbiroh. Poté se vydáme po stopách čertů na Čertovu skálu. Cesta bude jistě plná zapeklitých úkolů a nástrah... Odtud již pocupitáme na vlak do Kařezu.

Návrat do Plzně v 16:50.

 

S sebou: vhodné oblečení dle terénu a počasí, pláštěnku, pití, jídlo, šátek, 80,- Kč na vlak a bus + nějaké kapesné.


Zúčastnili se: Kaktus, Vodouch, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Předseda, Honza, Filip, Vojta, Žvejka, Pendolíno, Kajmna, Upír, Houska, Sťuart, Poník, Kára, Tonda

 

Zúčastnilo se 18 lidí.

Zahajovací táborák v Luftovce

06.09.2013 16:00

Sraz v 16:00 na konečné tramvaje č. 4 na Borech nebo v 16:30 v Luftovo zahradě (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).

S sebou: pití, svačinu (mohou být buřty), sportovní oblečení, popř. fotky z tábora či z prázdnin.

Program: opékání buřtů, povídání o zážitcích z prázdnin, bitva papírovými koulemi.

Konec: ve 20:00 v Luftovce (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Lvíček, Bodlák, Jádro, Profesor, Červ, Kaňka, Špulka, Želva, Vlnka, Delisa, Smích, Mamlažér, Morče, Žvejka, Džudy,Vláček,  Předseda, Upír, Kajman, Elfík, Disco, Honza, Filip, Vojta, Tonda, Houska, Sťuart, Pendolíno, Gormit, Erik, Sebastian, Šimon, Emča, Mates, Kára,

 

Celkem tedy 38 lidí.

 


Závěrečný táborák na Sofronce

 
27.06.2013 18:00

Závěrečný táborák je slavnostním ukončením školního roku. Jedná se o slavnostní skautský oheň proto KROJ S SEBOU. 

Před slavnostním zapálením táboráku se půjdeme vykoupat, pokud tomu počasí dovolí.

Sraz v 18:00 na konečné tramvaje č. 1. 
Konec v 21:45 tamtéž.

S sebou: plavky, ručník, KROJ, pláštěnku, svačinu a pití. 

Výstava kaktusů + zdolávání horolezecké stěny

15.06.2013 09:00

 

Sraz v 9:00 u Zvonu.

 

Prohlédneme si výstavu kaktusů -  zde možnost si vybrané kousky i zakoupit.

Poté se přesuneme do Škoda sport parku. Zde si mohou všichni vyzkoušet své lezecké dovednosti. Poleze se na dvou stanovištích, takže se dostane jistě na každého a mohou tak být zajištěny dvě rozdílné obtížnosti (starší a mladší).  Proběhne zde i nějaká ta soutěž o nejšikovnějšího a nejzdatnějšího horolezce.

 

Během výstupů proběhne turnaj v jiných sportovních aktivitách, které si určíme na místě (ringo, přehazovaná, fotbal, petang apod.).


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Želva, Vlnka, Kajman, Předseda, Žvejka, Špagetka,Vláček, Pendolíno, Santa, Honza, Filip, Vojta, Tonda, Kára, Sťuart

Víkendový pobyt na Holubí hlavě

24.05.2013 16:00

Holubí hlava aneb pátrání po tajné chodbě z Lacemboku

Poslední květnový víkend strávíme pátráním po údajně tajné chodbě poblíž městečka Staňkov. Naše výprava začne v pátek, kdy z nádraží v Plzni pojedeme vlakem do Staňkova a odtud budeme pěšky pokračovat k hájovně Holubí hlava. V sobotu podnikneme hlavní pátrání na zřícenině Lacembok, výpravu do okolí a během ní navštívíme prodejnu koláčů v Krchlebech. V neděli nás čekají hry, balení, úklid a odjezd domů.

 

Mladším 12-ti let se velký batoh poveze autem. Vše mějte zabaleno uvnitř !!!

 

Termín: pátek 24. května – neděle 26.května 2013

 

Sraz: v pátek 24.5. v 16:30 na hlavním vlakovém nádraží. K hlavnímu nádraží je zákaz vjezdu proto nakládka batohů bude v 16:15 v Nádražní ulici pod okresním soudem (bývalé planetárium). POUZE MLADŠÍ 12-TI LET, OSTATNÍ SI BATOH PONESOU.

 

Cena: Vybírá se 300 Kč. Cena zahrnuje ubytování (2x50,- Kč), doprava (80,- Kč) a jídlo (2x60,- Kč).

 

Stravování: Budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu a pití na pátek.

 

Ubytování: Budeme přebývat v hájovně. Jedná se o zděnou budovu s topením v kamnech. Spaní na postelích.

 

S sebou: Malý batoh, spacák, karimatku nebo deku (z hygienických důvodů), přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, mikina,... ), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíci, oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky).

 

Návrat: neděli v 15:51 na hlavní vlakové nádraží

 

Pošlete e-mail (23.severka@seznam.cz) jestli pojedete nebo ne nejpozději do 22. 5. 2013.

 Zúčastnili se: Fčelka, Hopsina, Špulka, Želva, Perla, Elfík, Upír, Kajman, Honza, Tonda, Vojta, Filip

Navštívili nás: Kaktus, Sťuart

Návštěva ranče v Milíkově

11.05.2013 08:00

 

Sraz na vlakovém nádraží v 8:00 hodin.

Odtud vlakem do Milíkova, kde se pokamarádíme s koníkama.

Návrat do Plzně v 17:26.

 

S sebou: vhodné oblečení dle terénu a počasí, pláštěnku, pití, jídlo, 50,- Kč na vlak a bus + nějaké kapesné.


Zúčasnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Špulka, Perla, Delisa, Žvejka, Předseda, Vláček, Pendolíno, Honza, Vojta, Filip, Sťuart

 

Cesta za zbirožskými čerty - pro nepřízeň počasí ZOO Plzeň

20.04.2013 08:00

Sraz na vlakovém nádraží v 8:00 hodin.

Odtud vlakem a autobusem do Zbiroha, kde si prohlédneme zámecké zahrady a exteriéry zámku Zbiroh. Poté se vydáme po stopách čertů na Čertovu skálu. Cesta bude jisté plná zapeklitých úkolů a nástrah. Odtud již pocupitáme na vlak do Kařezu.

Návrat do Plzně v 16:50.

 

S sebou: vhodné oblečení dle terénu a počasí, pláštěnku, pití, jídlo, šátek, 80,- Kč na vlak a bus + nějaké kapesné.

 

 

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Sťuart, Honza, Tonda, Vojta, Filip a Karolína

 

Malá mlsná opice

Sraz v 8:15 v klubovně na Homolce.

S sebou: oddílové tričko + šátek (lze zakoupit u Fčelky na místě).


Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Honza, Filip, Vojta, Sťuart, Tonda,Gormit, Žvejka, Elfík, Karolína, Špagetka
Navštívili nás: Očko

 

 

Velikonoce v Rokycanech - Klíč k velikonočnímu vajíčku

29.03.2013 09:15

 

     Březnový víkend strávíme v Rokycanech. V pátek pojedeme vlakem do Rokycan a v podvečer navštívíme místní hvězdárnu.  V sobotu podnikneme výpravu do okolí a večer navštívíme místní bazén. V neděli nás čekají přípravy na velikonoční pondělí a horolezecká stěna. Společně budeme zdobit vajíčka, plést pomlázky, upečeme perníčky… A pondělí? Samozřejmě šupání a nějaké to koledování.

 

Velký batoh se poveze autem. Vše mějte zabaleno uvnitř !!!

 

Termín:  pátek  29. března – pondělí 1. dubna 2013

Sraz: v pátek 29.3. v 9:15 na parkovacích místech v ulici Nádražní (pod okresním soudem - bývalé planetárium)

Cena:   Vybírá se 450 Kč. Cena zahrnuje ubytování (3x35,- Kč), doprava (50,- Kč), jídlo (3x60,- Kč) a vstupné (115,- Kč).

Stravování:  budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu a pití na celý pátek.

 

Ubytování:  Budeme přebývat ve skautských klubovnách na skautské louce. Jedná se o zděnou budovu s topením v kamnech. Spaní na zemi. Teplá voda na čištění zubů.  

 

S sebou:  Malý batoh, spacák, karimatku, přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, svetr,... ), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (nejlépe kožené, naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíci, oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky).

 

Návrat: pondělí ve 14:30 na hlavní vlakové nádraží

 

Pošlete Fčelce SMS (777 008 407) nebo e-mail (hubnerova.m@seznam.cz) jestli pojedete nebo ne nejpozději do 27. 4. 2013.


Zúčastnili  se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Bleška, Perla, Delisa, Želva, Kajman

Na skok se přijeli podívat: Jádro, Pírko, Krabík, Pavouček, Eliška, Manka, Petr, Očko

Zábavné hrátky na Senečáku

16.03.2013 09:00

Sraz v 9:00 hod na konečné tramvaje č. 1 v Bolevci.

Zábavný program připravený účastníky čekatelského kurzu Tokaheya (činovnický kurz).

Zajištěn teplý oběd.

 

Téma programu bude doplněno.


Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/schuzka-pripravena-pro-nase-deti-ucastniky-radcovskeho-kurzu-tokaheya/
 

Zúčastnili se: Kaktus, Bodlák, Sťuart, Žvejka, Honza, Filip, Předseda, Vojta

Maškarák

09.03.2013 14:00

Akce se koná v SOUE, Vejprnická 56 (zastávka tramvaje č.2 Internáty). Od 14:00 do 18:00 vstup už od 13:30. Vstupné 60 Kč, doprovod 50 Kč.


Více zde: https://23-severka.webnode.cz/news/detsky-maskarni-bal/

 

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Předseda, Žvejka, Sťuart, Elfík, Disco, Gormit, Erik, Sebastian, Filip, Honza, Táta, Emča, Tonda, Karolínka,

 

Sáňkování, bruslení nebo výprava do okolí Plzně (podle počasí)

16.02.2013 09:00

 Sraz v 9:00 hod na konečné tramvaje č.1 v Bolevci.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Bodlák, Vodouch, Kajman, Žvejkačka, Předseda, Stuart, Táta, Upír, Houska

 

 

Návštěva aquaparku Beroun

26.01.2013 08:30

 Sraz v 8:30 hod na Hlavním nádraží u hutníka. Návrat vlakem v 17:37 hod. S sebou děti do 15-ti let 200,- Kč (110 vlak + 90 vstupné), dospělí 290,- Kč (110 vlak + 180 vstupné).

 

Podíváme se po Berouně, navštívíme známe medvědárium a poté půjdeme do Aquaparku.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Jádro, Pírko, Čerw, Špulka, Detektiv, Blondýn, Smích, Drobek, Mamla,Želva, Vlnka, Delisa, Morče, Disco, Sťuart, Kajman, Upír, Jáchym

 

Promítání

12.01.2013 10:00

Sraz v 10:00 v klubovně na Homolce.

 

Program: promítání fotek z tábora a oddílových akcí, přestěhování vánočního stromku zpět do Luftovy zahrady. Pokud zbyde nějaký čas, tak se podíváme na nějaký film či pohádku.

 

Zúčastnili se: Kaktus ,Fčelka, Hopsa, Červ, Špulka, Jonatán, Předseda, Zuzka, Vláček, Pendolíno, Džudy, Stuart

 - Očko, Pavouček, Krabík, Sokol, Vodouch

 

Vánoční oddílovka

22.12.2012 09:00

 


Sraz v 9:00 hod v klubovně nad Hradištěm. 
Příjezd vlakem od Č.Budějovic v 15:53

Program: Dopoledne budeme v klubovně, budeme jíst přinesené vánoční cukroví, povídat si o zvycích a tradicích. Vyzkoušíme si pouštění lodiček.

Odpoledne se vydáme na Radyni a někde poblíž ní ozdobíme stromek pro zvířátka (tvrdý chléb, mrkev, jablka apod.) a půjdeme na vlak do Starého Plzence.

Zúčastnili se: Kaktus, Vodouch, Fčelka, Hopsa, Bodlák, Špulka, Blondýn, Drobek, Vláček, Předseda, Pendolíno, Elfík,Sťuart,Michal, Petr

 

Růžová VIP párty - pouze dívčí oddílovka

15.12.2012 16:00

Protože si některé z vás přály VIP dívčí oddílovku tak je tu. Sejdem se v pátek odpoledne, budeme něco hrát, možná vyrábět a večer koukneme na film /pište jaké máte ohledně filmu přání/.

 

Bude se konat 15-16.12.2012 /16-18/

Druhý den budeme něco vyrábět - decoupage, filc apod.

Určitě je se na co těšit tak koukejte přijít. 

Bude vybírán drobný poplatek na materiál.

Čas a cena budou upřesněny.

Zúčastnily se: Fčelka, Hopsa, Želva, Majda, Veveruška, Džudy, Žužu, Elfík, Špagetka

 

Mikulášská nadílka

07.12.2012 16:00

Sraz v 16:00 hod v klubovně nad Hradištěm, konec v 19:00 tamtéž, s sebou dárky pro kamarády.

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsa, Bodlák, Špulka, Detektiv, Kaňka, Perla, Blondýn, Smích, Drobek, Vláček, Předseda, Pendolíno, Upír, Houska, Elfík, Zuzka,Sťuart,Špagetka

 

Krabík, Pavouček, Eliška, Riki, Petra, Michalka, Sněženka

 

Brigáda v Luftovce

01.12.2012 10:00

Brigáda v Luftovce (hrabání listí), sraz v 10:00 na místě, konec 14-15:00 tamtéž, s sebou buřty, chuť do práce, za dobře odvedenou práci odměna. Prosíme o pomoc rodičů

Zúčastnili se: Kaktus, Vodouch, Fčelka, Hopsa, Špulka, Elfík, Kajda, Smích, Detektiv, Blondýn, Předseda, Zuzka, Perla,Mamla, Drobek, Sťuart

 

Střediskové setkání v tělocvičně

17.11.2012 09:45

 


Střediskový turnaj ve vybíjené a přehazované a jiných aktivitách.

Sraz v 9:45 u lanové pyramidy na zastávce tramvaje č.2 Macháčkova (druhá stanice před konečnou Skvrňany)

Turnaj se koná na 15.ZŠ

S sebou: sportovní oblečení, sportovní obuv, svačinu, pití

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsa, Špulka, Jonatán, Předseda, Vláček, Pendolíno, Elfík, Kajda

 

Víkend na faře v Domaslavy

12.10.2012 16:00

 

Junák Plzeň - 23.odd.”SEVERKA” – https://23-severka.webnode.cz/

informace o akci:                                         Domaslav

 

     Druhy říjnový víkend strávíme na faře v Domaslavy. Celým víkendem nás bude provázet netradiční olympiáda a chybět nebudou ani medaile. V sobotu podnikneme výpravu údolím potoka Hadovka, zajdeme na nedaleký vrch Krasíkov a do kraje se podíváme z nové rozhledny. Těšit se můžete na mnoho her a zábavy.

     Batohy budou naloženy v Plzni, proto si každý vezměte malý batůžek se svačinou, pitím a pláštěnkou do vlaku.

 

Termín:  pátek  12. října – neděle 14. října 2012

 

Sraz:    v pátek 12.10. v 16:00 hod (odjezd vlakem směr Cheb v 16:35) na Hlavním nádraží u hutníka.

 

Cena:   Vybírá se 300,- Kč (pro mladší 15 let) nebo 350,- Kč (starší 15 let včetně) což zahrnuje ubytování (55+55, 80+80), jízdenku na vlak (70), jídlo (60+60).

 

Stravování:  budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu a pití na pátek odpoledne.

 

Ubytování: fara je veliká, je zde několik ložnic s patrovými postelemi (kapacita cca 50 lidí), k dispozici je kuchyň, velká společenská místnost, splachovací záchody. Topí se zde v kamnech.  Viz (https://domaslav.cz/)

 

S sebou:  Spacák, kdo chce karimatku či deku (pouze z hygienických důvodů, jinak na postelích jsou matrace), přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, svetr,…), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (nejlépe kožené, naimpregnované), ešus, hrneček, lžíci, oddílový šátek (lze zakoupit u Fčelky).

 

Návrat: neděle v 15:26 hod na Hlavní vlakové nádraží vlakem od Chebu.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsa, Bodlák, Špulka, Detektiv, Opičák, Vláček, Pendolíno, Džudy, Veveruška, Emča, Kajda, Elfík, Michal, Petr, Upír

 

 

Drakiáda a jiné taškařice

07.10.2012 08:00

Vlastnoručně si vyrob draka a přihlaš ho do soutěže letu a krásy. Také si můžeš vyzkoušet různé taškařice a získat ceny.

 

Sraz v 9:00 v klubovně na Homolce.

Konec ve 13:00 tamtéž.

 

Zúčastnili se i přes nepřízeň počasí: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Manka, Petr, Jádro, Bodlák, Špulka, Detektiv, Padák, Blondýn, Smích, Drobek, Perla, Vlnka, Elfík, Veveruška, Santa, Sťuart

 

 

Závod stopou bratra Šiwy

06.10.2012 08:00

 

Závod se uskuteční dne  6. 10. 2012 v okolí  Seneckého rybníka,  start od kluboven  střediska STOPA a LIMBA. Vlčata a světlušky soutěží na značené trati dlouhé cca 4km. Skauti a skautky vyhledávají stanoviště dle mapy a obíhají je v libovolném pořadí.

 

Sraz v 8:00 na konečné tramvaje č.1 v Bolevci.

Předpokládaný konec v 16:00 u Seneckého rybníka.        

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Červ, Špulka, Perla, Džudy, Sťuart

 

 

 

Karlštejn a okolní lomy

22.09.2012 07:45

Třetí zařijovou neděli se vypravíme na Karlštejn a prozkoumáme zapomenuté lomy Amerika. Pojď s námi bádat a zkoumat.

 

Sraz v 7:45 na vlakovém nádraží u hutníka

Návrat v 16:49 vlakem

Cena 120 korun

S sebou: svačina, pití, pláštěnka, oddílové triko, oddílový šátek, BATERKA

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsina, Sokol, Bodlák, Špulka, Elfík, Zuzka,Předseda, Vláček, Lukáš, Upír, Toník, Kajman, Kája

 

 

Zahajovací táborák

 

Sraz v 16:00 na konečné tramvaje č. 4 na Borech nebo v 16:30 na místě.

S sebou: oddílové tričko, šátek, pití, popř. fotky z tábora či z prázdnin.

Program: opékání buřtů, vzpomínání na tábor, povídání o zážitcích z prázdnin, bitva papírovými koulemi.

Konec: ve 20:00 v Luftovce (zahrada vpravo za Tyršovým mostem).

 

Zúčastnili se: Fčelka,  Hopsinka, Kaktus, Červ, Špulka, Detektiv, Opičák, Blondýn, Drobek, Smích, Želva, Vlnka, Morče, Žužu, Džudy, Veveruška, Zuzka,  Elfík, Vláček, Lukáš, Péťa, Upír, Houska, Předseda

 

Pavouček, Krabík, Eliška, Očko, Vodouch, Tibet, Sněženka

 

Výstava kaktusů + koupačka na Senečáku

16.06.2012 09:00

 


 

Sraz v 9:00 u Zvonu.

 

Prohlédneme si výstavu kaktusů -  zde možnost si vybrané kousky i zakoupit.

Poté se přesuneme k Seneckému rybníku a bude následovat koupačka. V případě nepřízně počasí je program u Kaktuse na chatě.

 

 

 

Lezení a jiné sportovní aktivity

09.06.2012 09:00

Sraz v 9:00 v klubovně na Homolce. Konec v 15:00 tamtéž.

 

Půjdeme navštívit Škoda sport park. Zde si mohou všichni vyzkoušet své lezecké dovednosti. Poleze se na dvou stanovištích, takže se dostane jistě na každého a mohou tak zajištěny dvě rozdílné obtížnosti (starší a mladší).  Proběhne zde i nějaká ta soutěž o nejšikovnějšího a nejzdatnějšího horolezce.

 

Během výstupů proběhne turnaj v jiných sportovních aktivitách, které si určíme na místě (ringo, přehazovaná, fotbal, petang apod.).

 

 

Vyráběníčko v klubovně

11.05.2012 16:00

 

Sejdeme se v klubovně na Homolce v pátek 11. 5. v 16:00 a budeme se věnovat převážně rukodělným činnostem - pedigové kytky a motýly, korálkové náramky, malování na sklo, nítěná grafika a možná ještě něco víc.
 
Možné je přijít i pouze na 1 den (PÁ či SO). Spát budeme v klubovně. Večer si pustíme nějaký pěkný film.
 
Konec v sobotu ve 13:00.  
 
S sebou: spacák, jídlo a pití z vlastních zdrojů, 50,- Kč na výrobní materiál. 
 
Zúčastnili se: Hopsinka, Fčelka, Bodlák, Špulka, Perla, Želva, Žužu, Vlnka, Dřudy, Veveruška, Gormit, Erik, Předseda, Zuzka, Vláček, Lukáš

 

Slavnosti svobody 

 

6. 5. 2012

 

Zúčastníme se akce Slavnosti svobody. Za OC Plaza jsou připraveny různé skautské aktivity - lanové překážky, trampolína, rukodělky, malování na obličej apod. Je zde i dalši bohatý program:


9.00 – 18.00 Program klubů vojenské historie
Vojenská historická technika, výstroj, výzbroj, ukázky z života vojenských historických táborů. Tábory US Army 16. obrněná divize, 17. výsadková divize, Camp Military Police, REGI Base II. (současný vojenský tábor), tábor Wehrmachtu, projekt „„Zapomenutí vojáci“, air-softová střelnice. Více informací na www.acwsaloon.cz nebo zde. 

10.00 - 14.00 Prezentace plzeňských skautů - nejlákavější aktivity: trampolína, vysoká lana - přechod po lanech mezi stromy, rukodělná dílna, malování na obličej, malé soutěže znalostí a zručnosti

11.30 – 16.00 Kulturní program (11.30 Růže v trní, 13.00 Míša Leicht, 15.00 Čáry Máry)

Program oslav: 
https://www.slavnostisvobody.cz/slavnosti-svobody/program/program-2014.aspx

 

Zúčastnili se: Fčelka, Jádro, Hopsinka, Morče, Perla.

 

Malá mlsná opice - závody

15.04.2012 08:00

Sraz v 8:00 v klubovně na Homolce.

Závodí skupinky 3-5 dětí. Strartovné je 10 kč/osoba.


Umíš lézt po stromech jako opice??
Budeš si to moct vyzkoušet na lanových aktivitách!!

Zvládneš křičet nahlas jako opice??
S ostatními závodníky se naučíš opičí tanec, při kterém se hodně křičí!

Sníš banán rychle jako opice??
Na závodní trase na tebe čeká spousta zajímavých úkolů!

 

 

 

Velikonoce s Asterixem a Obelixem - 6.-9.4.2012

06.04.2012 10:15

 

     Dubnový víkend pojedeme do obce Klikařov. V pátek dopoledne vyjedeme autobusem do Chocenic, kde ihned přesedláme na další autobus již přímo do Klikařova. V sobotu podnikneme výpravu do okolí. Trasu si určíme až na místě. Cesta bude okořeněna hrami na pomoc Obelixovi a Asterixovi. V neděli nás čekají přípravy na velikonoční pondělí. Společně budeme zdobit vajíčka, plést pomlázky, něco si vyrobíme z fima, vytvoříme zápichy, možná upečeme něco sladkého k snědku,… A pondělí? Tento rok se chystají k šupání dívky, tak to bude mela.

 

Velký batoh si každý poveze v autobuse, proto je důležité mít vše zabaleno uvnitř !!!

 

 

Termín:  pátek  6. dubna – pondělí 9. dubna 2012

 

Sraz: v pátek 6. 4. v 10:15 hod na Centrálním autobusovém nádraží (odjezd busu v 10:40).

 

Cena:   Vybírá se - starší 15-ti let 350,- Kč, mladší 300,- Kč. Cena zahrnuje ubytování (20), doprava (starší 120, mladší 70), jídlo (3x60) a příspěvek na věci na vyrábění (30).

 

Stravování:  budeme vařit společně, takže si vezměte pouze svačinu na celý pátek.

 

Ubytování:  Klikařov se nachází poblíž obce Žinkovy a cca 10 km od Nepomuka. Jedná se o zděnou budovu s topením v kamnech. Spaní na matracích. Suché WC, studená voda na mytí a čištění zubů ze studny.

 

S sebou:  Malý batoh, spacák, kdo chce karimatku nebo deku (pouze z hygienických důvodů, jinak spaní na matracích), přezůvky, vhodné a přiměřené oblečení (ven, do místnosti, na spaní, na převlečení ponožky, spodní prádlo, tepláky, tričko, svetr,... ), psací potřeby (papír, tužka), baterka, pláštěnka, hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček, pasta, hřeben), pořádné vyšlápnuté boty (nejlépe kožené, naimpregnované), ešus nebo miska, hrneček, lžíci, oddílový šátek a tričko (lze zakoupit u Fčelky).

 

Návrat: pondělí v 13:10 hod na Centrálním autobusovém nádraží.

Zúčastnili se: Hopsinka, Fčelka, Kaktus, Bodlák, Jádro, Špulka, Lvíček, Blecha, Sokol, Manka, Petr, Myšoň, Špagetka, Gormit, Lukáš, Vláček, Kajman, Upír, Perla, Džudy, Želva, Vlnka, Žužu

Na chvilku: Krabík, Pavouček, Eliška, Sněženka, Honza, Očko

 

Maškarák

31.03.2012 14:00

 

Maškarák je maškarní bál pro všechny kluky a holky od 4 do 14 let, pořádaný plzeňskými skauty. Ten letošní se uskuteční v sobotu 31. března 2012 v KD JAS na Slovanechod 14.30 (vstup již od 14.00). Vstupné je letos pro všechny stejné a to 50Kč.

A na co všechno že se můžete těšit?

  • Soutěž o nejlepší masku
  • Představení na hlavní scéně
  • Doprovodné disciplíny
  • Pohádkový bar s občerstením
  • Soustu taneční zábavy
  • Velká hra pro všechny zúčastněné
  • ...

Starší cca 13-ti let se mohou zúčastnit jako pořadatelé a to u stanovišť vedlejšího programu, které má na starosti Hopsinka a Fčelka. Odměnou vám bude vstup zdarma, tričko z akce, občerstvení a vřelý dík nás dvou. Prosím hlaste se co nejdříve Fčelce.

Více na: https://maskarak.skauting.cz/

Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Jádro, Bodlák, Špulka, Červ, Detektiv, Kaňka - organizátoři. Další Gormit, Erik, Předseda, Zuzka, Vláček, Lukáš, Sťuart.

 

Turnaj ve stolních hrách Podbořany

10.03.2012 09:30

 

Sraz v 9:30 na Hlavním vlakovém nádraží, příjezd v 19:54 od Žatce, 120,- Kč na vlak + 20,- Kč zápisné.
 
Místní nadšenci do stolních her pro nás připravili turnaj v nějaké stolní hře (info možná později). Můžeme si zde také vyzkoušet nejrůznější druhy her podle zájmu a nálady.
 
 


Zúčastnili se: Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Jádro, paní Honzů, Jonatán, Červ, Předseda a Zuzka.

 

Lyžovačka na Šumavě

18.02.2012 07:00

 

 
 
Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Jádro, Opičák.

 

 

Tvořeníčko + Velká pátrací hra

04.02.2012 09:00

 


Sraz v 9:00 v klubovně na Homolce.

 

Tato víkendová akce bude rozdělena na 2 části. V jedné části se bude porůznu tvořit a vyrábět dle předloch či své fantazie. A druhá část bude věnována hře venku.

 

Konec v 16:00 tamtéž.

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Jádro, Profesor, Špulka, Morče, Žužu, Zuzka, Gormit, Předseda, Sťuart, Sam, Ben, Kamil.

Na chvilku: Krabík, Pavouček, Eliška. 

 

 

Aquapark Beroun

21.01.2012 08:30

 


Sraz: 8:30 na hlavním vlakovém nádraží (odjezd vlakem v 9:08 směr Praha).
 
 
S sebou: děti do 15-ti let 200,- Kč (110 vlak + 90 vstupné), dospělí 290,- Kč (110 vlak + 180 vstupné). Do bazénu ručník, plavky, mýdlo, hřeben. Jinak svačinu, pití, pláštěnku.
 
Program: procházka od nádraží centrem Berouna, lesopark Městská hora, Městská rozhledna, Medvědárium. Pak nás již čekají 3 hodiny v aquaparku.
 
Z aquaparku půjdem rovnou na nádraží na vlak.
 
Návrat: 17:37 (vlakem od Prahy)

www.tipsportlaguna.cz/

https://www.mesto-beroun.cz/mesto/tipy-na-volny-cas/?ftresult=medv%C4%9Bd

 

Zúčastnili se: Kaktus, Fčelka, Hopsinka, Bodlák, Jádro, Špulka, Detektiv, Blondýn, Smích, Drobek, Mamlažér, Morče, Želva, Majda, Sťuart, Špagetka, Džudy, Perla. 

 

 

Promítání

07.01.2012 09:00

Sraz v 9:00 v klubovně na Homolce.